Sparta, nebo Bayern? Letenští hlásí nového "pohárového" sponzora

yac yac
27. 11. 2018 14:17
Fotbalová Sparta den před osmifinále domácího poháru proti Opavě oznámila, že podepsala novou sponzorskou smlouvu. Hruď fotbalistů pražského klubu bude v domácích i evropských pohárech nést logo společnosti T-Mobile.
Nový sponzor Sparty
Nový sponzor Sparty | Foto: AC Sparta

"T-Mobile byl už v minulosti silným partnerem Sparty, v tuto chvíli se však stává jedním z těch nejdůležitějších," uvedl nový generální ředitel Sparty František Čupr. Kolik nový sponzor do klubové kasy pošle ale Pražané nezveřejnili. "Jedná se o dlouhodobou spolupráci, která je pro klub z ekonomického hlediska velice významná," dodal Čupr.

Dresy pro ligová utkání budou i nadále nést logo společnosti SazkaBet, s níž Sparta uzavřela v únoru 2017 dvouletý kontrakt. I tato smlouva byla neveřejná, nicméně podle zákulisních informací měla Spartě přinést kolem 20-30 milionů korun ročně. V pohárových zápasech ovšem Sparta až dosud hrála v trikotech bez reklamy, neboť některé země zakazují propagaci loterijních a sázkových společností.

Zajímavostí je, že "pohárové" dresy Sparty s logem T-Mobile se vizuálně mírně podobají trikotům německého giganta Bayernu Mnichov. Ten ale na rozdíl od pražské Sparty neobléká Nike, nýbrž německý oděvní gigant Adidas. Rozdíl je samozřejmě i v barvě dresu, byť oba kluby vyznávají jako hlavní barvu odstíny červené, a grafických detailech.

Stejného sponzora měly Sparty a Bayern už v minulosti, oba kluby totiž podporovala automobilka Opel. S letenským klubem ale ukončila spolupráci v roce 1999 a s Bayernem o čtyři roky později.

Současné dresy Sparty a Bayernu si můžete porovnat níže.

Nový dres Sparty
Nový dres Sparty | Foto: AC Sparta
Thomas Müller v dresu Bayernu
Thomas Müller v dresu Bayernu | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy