Sparta, nebo Bayern? Letenští hlásí nového "pohárového" sponzora

yac yac
27. 11. 2018 14:17
Fotbalová Sparta den před osmifinále domácího poháru proti Opavě oznámila, že podepsala novou sponzorskou smlouvu. Hruď fotbalistů pražského klubu bude v domácích i evropských pohárech nést logo společnosti T-Mobile.
Nový sponzor Sparty
Nový sponzor Sparty | Foto: AC Sparta

"T-Mobile byl už v minulosti silným partnerem Sparty, v tuto chvíli se však stává jedním z těch nejdůležitějších," uvedl nový generální ředitel Sparty František Čupr. Kolik nový sponzor do klubové kasy pošle ale Pražané nezveřejnili. "Jedná se o dlouhodobou spolupráci, která je pro klub z ekonomického hlediska velice významná," dodal Čupr.

Dresy pro ligová utkání budou i nadále nést logo společnosti SazkaBet, s níž Sparta uzavřela v únoru 2017 dvouletý kontrakt. I tato smlouva byla neveřejná, nicméně podle zákulisních informací měla Spartě přinést kolem 20-30 milionů korun ročně. V pohárových zápasech ovšem Sparta až dosud hrála v trikotech bez reklamy, neboť některé země zakazují propagaci loterijních a sázkových společností.

Zajímavostí je, že "pohárové" dresy Sparty s logem T-Mobile se vizuálně mírně podobají trikotům německého giganta Bayernu Mnichov. Ten ale na rozdíl od pražské Sparty neobléká Nike, nýbrž německý oděvní gigant Adidas. Rozdíl je samozřejmě i v barvě dresu, byť oba kluby vyznávají jako hlavní barvu odstíny červené, a grafických detailech.

Stejného sponzora měly Sparty a Bayern už v minulosti, oba kluby totiž podporovala automobilka Opel. S letenským klubem ale ukončila spolupráci v roce 1999 a s Bayernem o čtyři roky později.

Současné dresy Sparty a Bayernu si můžete porovnat níže.

Nový dres Sparty
Nový dres Sparty | Foto: AC Sparta
Thomas Müller v dresu Bayernu
Thomas Müller v dresu Bayernu | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 20 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy