Sparta dostala v Anglii naloženo. Od Southamptonu inkasovala tři góly

Anglické zakletí Sparty trvá. V Southamptonu čarovali mágové Austin a Rodriguez
Sparta nastoupila v základní sestavě překvapivě se Sáčkem a ten si tak čtyři dny před dvacátými narozeninami připsal první start v evropských pohárech.
Trenér Ščasný totiž nemohl vedle Rosického, jenž zůstal v Praze, využít Dočkala, který kvůli zdravotním potížím nebyl ani na lavičce.
Southampton, který nechal odpočívat několik opor včetně mistra Evropy Fonteho, se v pohárech představil po dlouhých třinácti letech, úvodní branky se však dočkal rychle.
V páté minutě nařídil rozhodčí penaltu za Costovu ruku. Přestože gólman Koubek vystihl směr, ...
15. 9. 2016 22:55
Mizerný výkon s jedinou střelou na soupeřovu bránu předvedla pražská Sparta ve svém úvodním představení v 1. kole skupinové fáze Evropské ligy. S britským Southamptonem prohrála 0:3.

Southampton – Fotbalisté Sparty vstoupili do základní skupiny Evropské ligy porážkou 0:3 v Southamptonu. Za domácí se dvakrát prosadil Charlie Austin a jednou Jay Rodriguez, zatímco hosté na stadionu St. Mary's nepředvedli vůbec nic. Další zápas čeká letenský celek za dva týdny doma proti Interu Milán.

Sparta nastoupila v základní sestavě překvapivě se Sáčkem a ten si tak čtyři dny před dvacátými narozeninami připsal první start v evropských pohárech. Trenér Ščasný totiž nemohl vedle Rosického, jenž zůstal v Praze, využít Dočkala, který kvůli zdravotním potížím nebyl ani na lavičce.

"Chyběla nám kreativita v záloze, tak jsme se rozhodli vyzkoušet Sáčka. Říkal jsem si, kdy jindy než teď. A určitě nepropadl. Ve druhé půli už mu docházely síly," řekl Ščasný pro ČT Sport. "Pocity jsou smíšené, ale na zápas jsem se hrozně těšil. Snažil jsem si to maximálně užít. Škoda výsledku. Atmosféra byla neskutečná. Chci si z toho vzít jen to dobré. Teď mě ale strašně bolí nohy," doplnil Sáček.

Southampton, který nechal odpočívat několik opor včetně mistra Evropy Fonteho, se v pohárech představil po dlouhých třinácti letech, úvodní branky se však dočkal rychle. V páté minutě nařídil rozhodčí penaltu za Costovu ruku, a přestože gólman Koubek vystihl směr, Austin mířil přesně k tyči.

"Brzká penalta mrzí, protože rozhodčí to nejprve nepískl, až po konzultaci s lajnovým. Škoda, bez toho by naše šance byly větší," řekl obránce Michal Kadlec. "Brzká branka hodně ovlivnila vývoj utkání. Abychom ale mohli uspět, tak bychom potřebovali hrát v lepším rozpoložení a v kompletní sestavě. A to dnes nebylo," dodal Ščasný.

Forstera prověřil jen Lafata

V 25. minutě dal Austin druhou branku, ale rozhodčí ji naštěstí pro naprosto bezzubou Spartu kvůli těsnému ofsajdu neuznal. Domácí útočník nicméně dlouho truchlit nemusel, protože o chvíli později ho našel centrem Martina a po hlavičce do Koubkova protipohybu vedl Southampton o dva góly.

Po přestávce Southampton výrazně ubral z tempa, takže se do hry dostala i Sparta. Výsledkem ale bylo jen pár standardních situací a v 70. minutě po lehkovážné rozehrávce domácích tvrdá rána střídajícího Lafaty, se kterou si brankář Forster poradil.

Přesto se Southampton ve druhé půli především bavil fotbalem, což korunoval v nastavení třetí brankou Rodriguez, který po rychlém brejku zakončil pohlednou kombinaci.

"Musíme uznat, že Southampton byl lepší. Teď se nám fotbalově nedaří, kdybychom byli na top levelu, mohli bychom tu hrát vyrovnanou hru, bohužel tomu tak dnes nebylo a musíme se připravit na další zápas," dodal Michal Kadlec.

1. kolo základní skupiny K fotbalové Evropské ligy:

Southampton – Sparta Praha 3:0 (2:0)

Branky: 5. z pen. a 27. Austin, 90.+3 Rodriguez. Rozhodčí: Gräfe - Pickel, Henschel (všichni Něm.). ŽK: Romeu - Kadlec, Pulkrab.

Sestavy:

Southampton: Forster - Martina, Van Dijk, Targett, Jošida - Höjbjerg, Romeu (83. Davis), Ward-Prowse, Tadič (70. Redmond) - Austin (76. Rodiguez), Long. Trenér: Puel.

Sparta: Koubek - Holek, Costa, M. Kadlec - Karavajev, Frýdek, Sáček, Vácha (64. Mareček), Šural (74. Pulkrab) - Juliš (46. Lafata), V. Kadlec. Trenér: Ščasný.