Španělský tisk kritizuje špatnou Sevillu. Olomouc měla nižší kvalitu, ale skvělou kondici, píše

ČTK Sport ČTK, Sport
24. 8. 2018 10:15
Výsledek byl podle španělského deníku Sport jediným pozitivem zápasu.
David Houska v obležení protihráčů z FC Sevilla.
David Houska v obležení protihráčů z FC Sevilla. | Foto: Reuters

Madrid - Čtvrteční výkon španělského týmu FC Sevilla, který porazil Sigmu Olomouc jediným gólem až krátce před koncem zápasu, označila dnes řada španělských deníků za špatný.

Podle televize La Sexta si Španělé vítězství ani nezasloužili. Místní deníky kritizovaly zejména obranu Sevilly a český tým ocenily za to, že si vytvořil mnoho šancí. Ty ale nedokázal proměnit.

"Sigma Olomouc byl obtížnější soupeř, než Sevilla čekala, ale i přes špatnou hru dokázala Sevilla vyhrát díky gólu Sarabii v posledních minutách zápasu," napsal dnes server televize La Sexta. Podle něj si tým z jihošpanělské Andalusie vítězství svým výkonem nezasloužil.

"Sarabia zachránil špatnou Sevillu před Sigmou Olomouc," nazval svůj článek španělský deník Sport. Podle něj měl český tým mnoho šancí zápas vyhrát, ale žádnou v gól neproměnil.

"Sevilla si zahrávala s ohněm, byla jen kousek od toho, aby v České republice pohořela," napsal deník Sport, který zápas označil za nejhorší od květnového příchodu kouče Pabla Machína.

Výsledek byl podle deníku Sport jediným pozitivem zápasu, v němž Sevilla byla "zaskočena Sigmou Olomouc a její dobře postavenou obranou". Češi podle deníku také na Španěly intenzivně tlačili a vytvořili nebezpečné protiútoky. Naopak hosté se topili v obraně a nabídli protivníkovi řadu příležitostí, které Češi nevyužili, napsal španělský deník.

Podle španělské agentury Europa Press "měl český tým v mnoha fázích zápasu navrch" a "obtížný zápas pro andaluský klub" zachránil až v posledních minutách Pablo Sarabia.

"Sigma měla mnoho šancí na lepší výsledek a Sevillu zachránilo jen to, že je domácí neproměnili," napsal deník El País, který rovněž kritizoval čtvrteční výkon španělských fotbalistů. "Machínův tým hrál bez tempa a nedokázal vyvinout dostatečný tlak na protivníka nižší kvality, ale se skvělou kondicí," shrnul deník El País.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Aktualizováno před 1 hodinou

Inspekce obvinila tři policejní důstojníky z vynášení informací podnikatelům

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila tři policejní důstojníky kvůli rozsáhlému úniku informací. Podle inspekce movitým podnikatelům poskytovali informace o tom, zda jsou tyto osoby, případně jimi ovládané společnosti, prověřované. Kromě tří policejních důstojníků v činné službě byli obviněni i dva bývalí policisté, jeden civilista a jedna firma. Na webu GIBS o tom v pátek informovala její mluvčí Ivana Nguyenová. Dozor nad vyšetřováním případu má Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

Podle České televize a Českého rozhlasu případ souvisí s kauzou lobbisty Tomáše Horáčka, který je stíhán za korupci při zadávání nemocničních zakázek.

V případě získání informací o policejním prověřování z neveřejných evidencí mohli podnikatelé ovlivnit trestní řízení ve svůj prospěch nebo dosáhnout zmaření jednotlivých úkonů. "Podnikatelé za poskytování této 'ochrany' zaplatili minimálně jeden milion korun," uvedla Nguyenová.

Dva ze tří obviněných důstojníků slouží v ostravské expozituře Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Třetí u hospodářské kriminální policie na krajském policejním ředitelství Moravskoslezského kraje. Obviněny byly i čtyři další osoby, z toho dva bývalí policisté a jedna právnická osoba. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Stíhání proti nim je vedeno kvůli neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosičům informací, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplacení. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným tři roky až deset let vězení.

Podle zdrojů webu iROZHLAS.cz stíhaní policisté Horáčkovi poskytovali informace z interních databází, informovali ho o připravovaných zásazích a údajně ho vedli jako informátora. Mezi obviněnými jsou podle serveru soukromí detektivové, kteří Horáčkovi zajišťovali například ochranu proti odposlechům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy