Slovan zdolal PAOK gólem ze čtvrté minuty nastavení. Novák opět zářil za Trabzonspor

22. 8. 2019 23:26
Fotbalisté Slovanu Bratislava mohou dál myslet na působení v základní skupině Evropské ligy. V úvodním duelu play off porazili na domácím stadionu PAOK Soluň 1:0, když řeckého mistra udolali gólem ve čtvrté minutě nastavení.
Radost fotbalistů Slovanu Bratislava

V dresu hostů se slovenským divákům představil i Miroslav Stoch, bývalý hráč Slavie nastoupil od 80. minuty.

Jediný Slovák si zahrál i za domácí celek, byl to brankář Dominik Greif. Za Slovan tak paradoxně nastoupilo víc Čechů (Jurij Medveděv, Erik Daniel) než Slováků.

Český obránce Filip Novák pomohl fotbalistům Trabzonsporu přiblížit se postupu do skupinové fáze Evropské ligy, když se přihrávkou podílel na výhře 3:1 nad domácím AEK Atény. Navázal tak na gól z minulého týdne proti pražské Spartě. Navíc po faulu na Nováka odpískal rozhodčí penaltu, z které však kapitán José Sosa ve 24. minutě překopl branku.

Na 1:1 se povedl hostům vyrovnat až o pět minut později, kdy se míč po rohovém kopu odrazil na zadní tyč k Novákovi, který ho patičkou přiklepl před branku, kde skóroval osamocený Caleb Ekuban. Ghanský útočník pak v 70. minutě završil hattrick.

Zápas se hrál bez diváků kvůli disciplinárnímu trestu, který AEK dostal od UEFA za výtržnosti svých fanoušků v utkání Ligy mistrů proti Ajaxu Amsterodam z minulé sezony.

Přemožitelé Plzně a Mladé Boleslavi pouze remizovali. Antverpy uhrály v Nizozemsku s Alkmaarem výsledek 1:1 poté, co domácí využily početní výhodu po vyloučení Aurelia Buty v 73. minutě. Rumunský FCSB hrál s portugalským Guimaraesem bez branek.

PSV Eindhoven bez Michala Sadílka, který chyběl kvůli trestu za žluté karty z minulých zápasů, porazil Apollon Limassol 3:0.

Úvodní utkání 4. předkola fotbalové Evropské ligy:

Mistrovská část:

Astana - BATE Borisov 3:0 (2:0), Ararat-Armenia - Dudelange (Luc.) 2:1 (1:0), Suduva Marijampole (Lit.) - Ferencváros Budapešt 0:0, Ludogorec Razgrad - Maribor 0:0, FC Kodaň - Riga FC 3:1 (1:1), Linfield (Sev. Ir.) - Karabach 3:2 (2:1), Celtic Glasgow - AIK Stockholm 2:0 (0:0), Slovan Bratislava - PAOK Soluň 1:0 (0:0).

Nemistrovská část:

Malmö - Jehuda Tel Aviv 3:0 (2:0), Feyenoord Rotterdam - Hapoel Beerševa 3:0 (1:0), AEK Atény - Trabzonspor 1:3 (1:2), Legia Varšava - Glasgow Rangers 0:0, FCSB (Rum.) - Vitória Guimaraes 0:0, Alkmaar - Antverpy 1:1 (0:1), Gent - Rijeka 2:1 (0:1), PSV Eindhoven - Apollon Limassol 3:0 (0:0), Štrasburk - Eintracht Frankfurt 1:0 (1:0), Braga - Spartak Moskva 1:0 (0:0), FC Turín - Wolverhampton 2:3 (0:1), Espaňol Barcelona - Luhansk (Ukr.) 3:1 (0:1), Partizan Bělehrad - Molde 2:1 (1:1).