Slávistický gólman Kolář čaroval. Věřím tomu, že v Belgii gól dáme a postoupíme, říká

Jiří Škuba Jiří Škuba
14. 2. 2019 22:31
Byl nejlepším mužem Slavie. Nebýt skvělých zákroků gólmana Ondřeje Koláře, červenobílí by už jeli do Belgie spíš na výlet.
Ondřej Kolář
Ondřej Kolář | Foto: Reuters

Co říkáte zápasu s Genkem?

Dnešní zápas byl obrovsky těžký. Věděli jsme, do čeho jdeme a já jsem rád, že jsme gól nedostali. I když by tomuhle zápasu spíš sedělo 2:2 a ne 0:0. Do Belgie jedeme s dobrým výsledkem.

Který zákrok byl nejtěžší?

Situace, kdy šel hráč (De Norre) ze strany a já měl to štěstí, že jsem balon vyrazil vedle. Ale bylo tam víc momentů, třeba ten jak soupeř dorážel z ofsajdu. Popravdě já už se otáčel s tím, že jsme dostali gól.

Zatrnulo vám i ve 32. minutě, kdy Trossard trefil z velkého úhlu tyč?

Jen jsem se modlil, ať mě buď trefí, nebo ať to pošle mimo bránu. Takové situace jsou velmi těžké, hráč si s vámi může dělat prakticky cokoli. Naštěstí z toho byla tyč, od níž se balon odrazil ven.

V Evropské lize jste v Edenu gól nedostal. Bylo to dneska nejblíž?

Určitě. Šancí si tady soupeři moc nevytvářejí, ale nyní to bylo nahoru dolů s šancemi na obou stranách.

Čtvrté čisté konto ze čtyř zápasů v letošním ročníku Evropské ligy. Píšete si to někam?

Potěší každá nula. Je to zásluha celého týmu, dneska fungovala obrana, já jsem klukům pomohl, hrajeme týmově, takže nuly jak v lize, tak i v Evropské lize jsou zasloužené.

Zaskočil vás Genk tím, jak ofenzivně hrál?

Věděli jsme, že ve své lize dávají hodně gólů, a počítali jsme s tím, že u nás budou hrát úplně stejně, nebyl důvod to měnit. A taky nám ukázali, že hrajou dopředu velmi dobře. Jediným receptem je vyvarovat se chyb.

Jaké máte šance pro odvetu?

Do Belgie jedeme s tím, že jsme gól nedostali, a věřím tomu, že tam nějaký dáme a postoupíme.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Senát navzdory kritice umožnil zmrazení platů ústavních činitelů

Senát umožnil přijetí novely, která má pro letošní rok zmrazit platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni. Rozhodl tak ve čtvrtek na návrh ODS navzdory doporučení svých výborů, podle nichž je novela protiústavní vzhledem ke snížení příjmů soudců. Novelu, kterou zástupci justice zřejmě napadnou u Ústavního soudu, tak nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Ten už v neděli oznámil, že návrh podepíše a nebude jej vetovat.

Senát využil ústavní možnosti novelou se nezabývat, tedy dovolit její přijetí bez možnosti ji například upravit. Pro návrh předsedy senátorů ODS a TOP 09 Zdeňka Nytry hlasovalo 45 ze 62 přítomných senátorů, 14 se zdrželo a jen tři byli proti.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy