Slavii a Zlínu hrozí Arsenal nebo AC Milán, Plzeň se favoritům vyhne. Tady jsou možní soupeři

Slavia i Plzeň se dnes po obědě dozví soupeře v základní skupině Evropské ligy.
Slavia hrála základní skupinu evropských pohárů naposledy v sezoně 2009/10. Sešívaní tedy budou nasazení ve 4. výkonnostním koši. To znamená, že do Prahy mohou přijet ty nejzvučnější kluby, co druhá nejprestižnější klubová soutěž v Evropě může nabídnout.
Fastav Zlín jakožto vítěz domácího poháru postoupil do základní skupiny Evropské ligy přímo. Moravané hráli pouze dvakrát pohár Intertoto a v roce 1970 ještě Pohár vítězů pohárů. Takže Zlín má ještě menší koeficient než Slavia. Rovněž v Olomouci, kde bude Fastav hrát domácí zápasy EL, se mohou fanoušci těšit na to nejlepší, co druhá nejprestižnější klubová soutěž v Evropě nabízí.
Naopak Plzeň těží ze svých úspěchů v současném desetiletí. Od sezony 2011/12 chyběla Viktoria v základní skupině Ligy mistrů nebo Evropské ligy pouze jedinkrát. Tým Pavla Vrby tak bude před losem nasazený v 1. koši a vyhne se tak největším favoritům v čele s Arsenalem, Lyonem, Villarrealem nebo AC Milánem.
Viktoria Plzeň se tedy nejlepším týmům vyhne. Naopak Zlín nebo Slavia může narazit na londýnský Arsenal, který je v osudí 48 týmů Evropské ligy podle koeficientu absolutně nejlepším týmem.
David Janeczek David Janeczek
25. 8. 2017 6:21
Podívejte se v galerii na možné soupeře českých týmů v základních skupinách Evropské ligy. Los druhé nejprestižnější soutěže začíná od 13:00.

před 19 minutami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.