Slavii a Zlínu hrozí Arsenal nebo AC Milán, Plzeň se favoritům vyhne. Tady jsou možní soupeři

Slavia i Plzeň se dnes po obědě dozví soupeře v základní skupině Evropské ligy.
Slavia hrála základní skupinu evropských pohárů naposledy v sezoně 2009/10. Sešívaní tedy budou nasazení ve 4. výkonnostním koši. To znamená, že do Prahy mohou přijet ty nejzvučnější kluby, co druhá nejprestižnější klubová soutěž v Evropě může nabídnout.
Fastav Zlín jakožto vítěz domácího poháru postoupil do základní skupiny Evropské ligy přímo. Moravané hráli pouze dvakrát pohár Intertoto a v roce 1970 ještě Pohár vítězů pohárů. Takže Zlín má ještě menší koeficient než Slavia. Rovněž v Olomouci, kde bude Fastav hrát domácí zápasy EL, se mohou fanoušci těšit na to nejlepší, co druhá nejprestižnější klubová soutěž v Evropě nabízí.
Naopak Plzeň těží ze svých úspěchů v současném desetiletí. Od sezony 2011/12 chyběla Viktoria v základní skupině Ligy mistrů nebo Evropské ligy pouze jedinkrát. Tým Pavla Vrby tak bude před losem nasazený v 1. koši a vyhne se tak největším favoritům v čele s Arsenalem, Lyonem, Villarrealem nebo AC Milánem.
Viktoria Plzeň se tedy nejlepším týmům vyhne. Naopak Zlín nebo Slavia může narazit na londýnský Arsenal, který je v osudí 48 týmů Evropské ligy podle koeficientu absolutně nejlepším týmem.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
25. 8. 2017 6:21
Podívejte se v galerii na možné soupeře českých týmů v základních skupinách Evropské ligy. Los druhé nejprestižnější soutěže začíná od 13:00.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Americký prezident Joe Biden navrhl svému ruskému protějšku Vladimirou Putinovi v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům. Nabídku na "vybudování stabilního a předvídatelného vztahu s Ruskem" přednesl v telefonickém rozhovoru, v němž státníci také mimo jiné diskutovali o rostoucím napětí mezi Moskvou a Ukrajinou, píší zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
Další zprávy