Slavia si za tuto pohárovou sezonu vydělala přes 400 milionů korun

ČTK ČTK
16. 4. 2021 12:22
Fotbalisté pražské Slavie, kteří ve čtvrtek vypadli z Evropské ligy, si účinkováním v této sezoně v pohárech vydělali v přepočtu zhruba 390 milionů korun. Další peníze český šampion dostane za marketingová práva a přehoupne se tak přes hranici 400 milionů korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nejvyšší částku inkasovala Slavia hned v začátku sezony, za vypadnutí v závěrečném předkole Ligy mistrů s dánským Midtjyllandem jí připadl fixní kompenzační bonus pět milionů eur (129,7 milionu korun). Za případný postup do základní skupiny prestižní soutěže UEFA uděluje štědrou odměnu 15,25 milionu eur (396 milionů korun).

Pražané přešli do základní skupiny Evropské ligy a za účast v ní dostali 2,92 milionu eur (75,7 milionu korun). Za každou ze čtyř výher si vydělali 570 tisíc eur, což je dohromady v přepočtu 59,1 milionu korun. Konečné druhé místo ve skupině českému šampionovi vyneslo 500 tisíc eur (13 milionů korun) stejně jako účast ve vyřazovací fázi.

Postupem přes Leicester na úvod jarní části slávisté vydělali 1,1 milionu eur (28,5 milionu korun), následným vyřazením Glasgow Rangers dalších 1,5 milionu eur (38,9 milionu korun). Pokud by Pražané dokázali přejít i přes Arsenal, s nímž ve čtvrteční domácí odvetě čtvrtfinále prohráli 0:4, získali by za účast mezi čtyřmi nejlepšími týmy soutěže dalších 2,4 milionu eur (62,3 milionu korun).

Téměř 30 milionů korun pak červenobílí dostanou v hodnocení klubového koeficientu za posledních 10 let. Celková částka se dělí na jednotlivé akcie, v Evropské lize má jeden díl hodnotu 71.430 eur. Slavia si připsala šestnáctinásobek. Do celkové částky ještě Pražanům přibydou příjmy z marketingových práv.

Další české týmy v této sezoně pohárů svými výdělky za Slavií výrazně zaostaly. Sparta získala zhruba 6,6 milionu eur (170 milionů korun), Liberec jako třetí ze zástupců v základní skupině Evropské ligy asi 5,6 milionu korun (145 milionů korun). Slovan sice uhrál více bodů než Letenští, ale dostal výrazně méně za desetiletý koeficient. Český finanční rekord za jednu sezonu drží Plzeň, která v ročníku 2018/19 díky účasti ve skupině Ligy mistrů vydělala v součtu přibližně 800 milionů korun.

Čtyři roviny Kúdelovy obhajoby. Právník detailně popsal „verzi bez rasismu“ | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Anglii a Walesu se konají místní volby, nového starostu vybírají i v Londýně

Na mnoha místech Anglie a Walesu se dnes konají místní volby. Nového starostu si zvolí i obyvatelé Londýna. Skotové a Velšané si vyberou i své zástupce v regionálních parlamentech. Velká pozornost je upřena hlavně na skotské volby, které by mohly napovědět, zda je reálné další referendum o nezávislosti Skotska. Volební místnosti se za přísných protiepidemických opatření otevřou v 07:00 místního času (08:00 SELČ) a uzavřou se ve 22:00 (23:00 SELČ).

Británii čeká skutečný supervolební čtvrtek. Místních voleb bude rekordní počet, protože ty které se měly konat před rokem, byly odloženy kvůli koronavirové pandemii. Nově obsazena po dnešku musí být zhruba 5000 křesel ve 145 místních radách jenom v Anglii, kde se bude rovněž volit přímo 14 starostů, včetně toho londýnského.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Jižní Karolína zavádí popravy zastřelením, nemá totiž dost smrtících injekcí

Sněmovna reprezentantů amerického státu Jižní Karolína ve středu schválila zastřelení coby jednu z metod popravy. Stalo se tak kvůli nedostatku látek používaných ve smrtících injekcích. Tento stát, který v minulosti patřil mezi části Spojených států s nejvyššími počty poprav, je chce znovu vykonávat ve větším měřítku, napsala agentura AP.

Podle nově schváleného zákona si zločinci odsouzení k smrti v případě, kdy nebude k dispozici smrtící injekce, budou muset vybrat mezi popravou na elektrickém křesle a zastřelením. AP připomíná, že kromě Jižní Karolíny popravuje vězně na elektrickém křesle osm dalších států, hrdelní trest zastřelením nyní umožňují vykonávat zákony tří států. Poprava se v Jižní Karolíně naposledy konala před deseti lety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy