Odvážná a přímočará. Slavia dokáže trápit i ty největší kluby, řekl kouč Arsenalu

ČTK ČTK
7. 4. 2021 17:56
Podle trenéra fotbalistů Arsenalu Mikela Artety pražská Slavia v posledních letech ukázala, že je na evropské scéně schopna potrápit i největší kluby a do čtvrtfinále Evropské ligy prošla zcela zaslouženě.
Mikel Arteta
Mikel Arteta | Foto: Reuters

Španělský kouč označil Pražany před čtvrtečním úvodním domácím soubojem za odvážný a přímočarý tým, který se nikdy nevzdává. Ve hře červenobílých našel i neobvyklé prvky.

"Máme opravdu velmi obtížného soupeře. Pokud se podíváte na to, jak se sem dostali, naprosto si to zaslouží. Hrají velmi specificky, jsou velmi efektivní. Bude to pro nás výzva," řekl Arteta při on-line tiskové konferenci.

Zaujalo ho, že Slavia v předchozích dvou kolech vyřazovací fáze vyřadila jiný anglický tým Leicester a Glasgow Rangers. "Myslím, že v posledních letech, co nastupují proti soupeřům na té nejvyšší úrovni, byli vždy ve hře a dokázali jim to ztížit. Jsou opravdu konkurenceschopní," uvedl Arteta.

"V domácí lize jsou neporaženi. Hrají odvážně, velmi přímočaře, jsou prostě týmem, který vám může vždy dělat problémy. Nikdy se nevzdávají, mají vždy špičkový přístup, a proto porazili silné týmy," dodal devětatřicetiletý kouč.

Slavia podle něj hraje stylem, který není úplně obvyklý. "Jsou velmi specifičtí, hodně kreativní. A mají ve hře některé vzácné věci, které u jiných týmů nevidíte. Popsal bych je jako opravdu odvážný tým," poznamenal Arteta.

Nechtěl vyzdvihovat jednotlivé slávistické hráče. "Spíše kolektivní výkon. I když je evidentní, že mají některé dobré individuality. Měli opravdu kvalitní hráče, které v posledních letech prodali. Trh je sleduje," poznamenal Arteta.

Jeho týmu patří v Premier League až 10. místo a v Evropské lize může částečně zachránit sezonu. O víkendu Arsenal prohrál doma 0:3 s Liverpoolem. "Nechci myslet na to, jak jsme hráli. Každý zápas je naprosto odlišný. Chci myslet na to, jak jsme v téhle sezoně dokázali zahrát proti jiným soupeřům. Když se nám to povede zopakovat, pak máme skvělou šanci jít do dalšího kola," uvedl Arteta.

Chybět mu budou zranění obránci David Luiz a Kieran Tierney. Nejistý je start záložníka Martina Ödegaarda. "Má potíže z reprezentace. Dnes si zhodnotíme, jak se bude cítit," řekl Arteta.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušený. Kamiony ve směru na Brno stojí od 161. kilometru. Průjezdný není ani směr na Prahu, kde byla po ránu kolona zhruba 12 kilometrů dlouhá. Policisté provoz odklání mezi exity 168 a 178. Na objízdných trasách, které vedou po silnici II/602, se nyní v ranní špičce tvoří kolony a řidiči se musí připravit na zdržení, řekl policejní mluvčí Pavel Šváb. Policie rovněž kolem 8:00 na svém twitteru uvedla, že se uklízí vysypaný náklad a následně bude nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie dnes ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy