Slavia má problém. UEFA jí pro zápas s Chelsea zavřela část tribuny Sever

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 3. 2019 19:39
Fotbalová Slavia bude mít v domácím zápase čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea uzavřenou část tribuny Sever, kde sídlí takzvaný "kotel". Evropská fotbalová unie ji potrestala za výtržnosti v únorovém utkání s Genkem, v němž fanoušci házeli předměty na hřiště. Navíc Slavii uložila pokutu 32.000 eur (asi 825.000 korun), belgický celek zaplatí za nepřístojnosti svých příznivců 20.000 eur (516.000 korun).
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Pražský klub informoval o rozhodnutí disciplinární komise UEFA jen krátce poté, co oznámil, že úvodní zápas se slavným londýnským klubem je vyprodaný. "Klub se odvolá. O dalších krocích budeme informovat," uvedl na Twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

UEFA na svém webu uvedla, že uzavření se týká tří sektorů na tribuně Sever. Kromě pokuty tak Slavia přijde i o peníze ze vstupného. Lístky na atraktivní duel s Chelsea stály od 700 do 2180 korun.

Slavia přivítá Chelsea ve čtvrtek 11. dubna od 21:00 a už během první fáze předprodeje lístky na stadion v Edenu rozebrali majitelé permanentních vstupenek. Na volný prodej vůbec nedošlo.

V této sezoně nebyla Slavia před disciplinární komisi UEFA poprvé. Po neúspěchu v srpnovém předkole Ligy mistrů dostala za pokřik fanoušků "UEFA mafia" pokutu 1,7 milionu korun, zatímco šéf klubu Tvrdík musel za ostrou kritiku zaplatit dalších 258 tisíc korun.

Další tresty přišly po výtržnostech slávistů při utkání základní skupiny Evropské ligy v Kodani, po kterých nesměli fanoušci pražského klubu na následující venkovní zápas v Bordeaux. Klub rovněž musel zaplatit asi 520 tisíc korun.

 

Právě se děje

Další zprávy