Skandální dohra v Glasgow: Domácí zbili stopera Slavie do krve, incident už řeší UEFA

Jiří Škuba Marek Janoš Jiří Škuba, Marek Janoš
Aktualizováno 19. 3. 2021 11:17
Situace z 88. minuty utkání Glasgow Rangers se Slavií Praha vygradovala ve skandální závěr a následnou dohru odvety osmifinále Evropské ligy. Při odchodu do šaten byl napaden obránce sešívaných Ondřej Kúdela tak, že mu lékaři museli ošetřit krvavá zranění v obličeji.
Ondřej Kúdela v tahanici s hráči Glasgow Rangers
Ondřej Kúdela v tahanici s hráči Glasgow Rangers | Foto: Reuters

Co se konkrétně stalo?

V 88. minutě, už za rozhodnutého stavu, Connor Goldson fauloval Jana Kuchtu a do ležícího hráče navíc nakopl míč. Ondřej Kúdela při následné pauze na ošetřování přišel ke Glenu Kamarovi a cosi mu zašeptal do ucha. Rázem se strhla mela, po slávistickém obránci ihned vystartovala většina hráčů domácího týmu. Trenér Steven Gerrard na tiskové konferenci později oznámil, že Kúdela měl Kamaru rasisticky urazit.

Steven Gerrard po zápase: Doufám, že to UEFA nezamete pod koberec | Video: Associated Press

"Po zápase mi řekl, že jej jeden ze slávistů rasisticky napadl. Stoprocentně mu věřím. Doufám, že to UEFA důkladně prošetří a nezamete pod koberec," prohlásil Gerrard.

Rasistickou poznámku však Kúdela popřel. "Řekl jsem mu: 'You‘re fucking guy.' Bylo to řečeno v emocích po dvou červených kartách a řadě brutálních zákroků soupeře, ale naprosto odmítám rasismus," uvedl.

Za svého hráče se postavil i šéf klubu Jaroslav Tvrdík. "Slavia se kategoricky ohrazuje proti tomu, že Ondřej Kúdela jakkoliv rasisticky urazil hráče soupeře. Šokuje nás, že po zápase došlo k fyzickému napadení našeho hráče. Na žádost Slavie případ řeší místní policie. Přejeme si podrobné vyšetřování situace ze strany UEFA," napsal Tvrdík na Twitter.

Podívejte se na záznam celého incidentu na videu: 

Kúdelovu vinu odmítl i asistent trenéra Zdeněk Houštecký. "Domácí neunesli prohru po více než roce a vymýšlejí si nesmysly," napsal Aktuálně.cz z Glasgow.

Agrese domácích hráčů neskončila se závěrečným hvizdem, ale pokračovala dál při odchodu do kabin.

"Po utkání nebyl tým vpuštěn do kabin a Ondřej Kúdela byl zbaběle bez varování zbit pěstmi do obličeje hráčem Kamarou za přítomnosti trenéra Stevena Gerrarda. V šoku byli i zástupci UEFA, kteří byli u celého incidentu osobně přítomni," stojí v oficiálním prohlášení, které Slavia vydala pozdě v noci.

Slávisté byli nuceni přivolat policii a ze stadionu Ibrox se dostali až dvě hodiny po skončení zápasu za asistence ozbrojeného doprovodu. Skandální dohru zápasu nyní bude řešit UEFA, která už vydala prohlášení, že o incidentu ví a čeká na zprávu rozhodčích.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy