Sevilla je po čtyřech letech ve finále Evropské ligy. United zlomil de Jong

16. 8. 2020 23:00
Fotbalisté Sevilly v semifinále Evropské ligy porazili 2:1 Manchester United a v pátečním finále narazí na lepšího z utkání Inter Milán - Šachtar Doněck.
Luuk de Jong slaví gól na 2:1 v semifinále Evropské ligy mezi Sevillou a Manchesterem United. | Foto: Reuters

Anglický celek sice v Kolíně nad Rýnem vedl po penaltě Bruna Fernandese, ale pětinásobní šampioni skóre otočili zásluhou Susa a Luuka De Jonga.

V brance Sevilly dostal stejně jako v předchozím průběhu soutěže před českým reprezentantem Vaclíkem přednost Bunú a už v sedmé minutě inkasoval. Nejprve si poradil s pokusem Rashforda, toho ale po střele fauloval Carlos a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Fernandes.

Sevilla srovnala ve 26. minutě, kdy obrana United zapomněla na nabíhajícího Susa a ten po přihrávce Reguilóna zamířil přesně do odkryté branky. Hlavní postavou zbytku prvního poločasu byl opět Bunú, který nejprve kryl přímý kop Rashforda a v nastavení si poradil i se střelou Fernandese.

Úvod druhé půle patřil United, ale Bunú ani z několika vyložených šancí neinkasoval. Nejprve si poradil se střelou Greenwooda a poté uspěl i proti dvěma sólům Martiala. Hráči Sevilly udeřili prakticky ze své první šance po přestávce, do které se po centru Navase dostal De Jong a z voleje překonal gólmana De Geu.

United poté opět soupeře zatlačili, ale už to z jejich strany byla spíš křeč a šanci na vyrovnání si nevypracovali. Sevilla si tak po čtyřech letech zahraje opět ve finále Evropské ligy, ve kterém zatím vždy uspěla. V letech 2006 a 2007 ovládla ještě Pohár UEFA a zbývající tituly získala v letech 2014 až 2016. Naopak Manchester United tři roky starý triumf v soutěži nezopakuje.

Semifinále fotbalové Evropské ligy v Kolíně nad Rýnem:

Sevilla - Manchester United 2:1 (1:1)

Branky: 26. Suso, 78. De Jong - 9. Fernandes z pen. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dankert (video, všichni Něm.). ŽK: Carlos, El Haddadi - Williams, Rashford, Maguire. Bez diváků.

Sevilla: Bunú - Navas, Koundé, Carlos, Reguilón - Banega, Fernando, Jordán (87. Gudelj) - Suso (75. Vázquez), En-Nesjrí (56. De Jong), Ocampos (56. El Haddadi). Trenér: Lopetegui.

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka (87. Fosu-Mensah), Lindelöf, Maguire, Williams (87. James) - Greenwood (90.+3 Ighalo), Fernandes, Fred, Pogba, Rashford (87. Mata) - Martial. Trenér: Solskjaer.