Šance prorazit. United zapsali Kováře na soupisku pro Evropskou ligu

Sport Sport
5. 9. 2019 18:07
Devatenáctiletý český brankář Matěj Kovář má šanci udělat další velký krok ve své fotbalové kariéře. Trenér Manchesteru United Ole Gunnar Solskajer ho nechal zapsat do užšího seznamu hráčů, kteří mohou za rudé ďábly naskočit v letošním ročníku této evropské pohárové soutěže.
Matěj Kovář
Matěj Kovář | Foto: ČTK

Kovář, který prošel fotbalovou akademií Slovácka a působí v mládežnických reprezentacích, do United přestoupil v lednu 2018. Za první tým si sice ještě nezahrál soutěžní zápas, ale v rezervním týmu v nové sezoně naskočil do tří utkání a vychytal tři čistá konta.

United první zápas základní skupiny Evropské ligy odehrají 19. září proti Astaně, ve skupině narazí ještě na Alkmaar a Partizan Bělehrad.

"Určitě chceme tuhle soutěž vyhrát. Před několika lety se nám to povedlo a můžeme se přes ní dostat do Ligy mistrů. Ale současně také můžeme využít širší kádr a do zápasů nasadíme některé mladé hráče," naznačil Solskjaer, že by premiéra v prvním týmu pro Kováře nemusela být tak nereálná.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok. Dopravní podnik (DPP) bude jednat s Evropskou investiční bankou (EIB) i s komerčními bankami. Sdělil to ve středu generální ředitel DPP Petr Witowski. Pro podnik je podle něho důležité, aby stavbu schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo hlavního města, neboť rozhodnutí DPP umožní jednat o konkrétních podmínkách financování. Vedení Prahy v uplynulých měsících řeklo, že bude o zaplacení stavby jednat také se státem.

Další zprávy