S takovou mlhou jsem se nikdy nesetkal, viděl jsem dvacet metrů před sebe, říká Jiráček

František Typovský František Typovský
20. 10. 2017 6:20
Zlínští fotbalisté vstoupili do třetího utkání v základní skupině Evropské ligy velmi sebevědomě, rychle si vypracovali vedení, o které však záhy přišli. Přesto předvedli zatím nejlepší výkon v evropských pohárech. Utkání hrané na olomouckém Andrově stadionu výrazně ovlivnila mlha, kvůli které rozhodčí zápas přerušil na zhruba dvacet minut, po níž hráči v těžkých podmínkách duel dohráli. "S ničím podobným jsem se za celou kariéru nesetkal," řekl zlínský záložník Petr Jiráček. Střetnutí skončilo remízou 1:1 a oba celky si zachovaly šanci na postup do vyřazovací fáze Evropské ligy.
Petra Jiráčka po zápase s Kodaní mrzelo, že Zlín nezískal tři body.
Petra Jiráčka po zápase s Kodaní mrzelo, že Zlín nezískal tři body. | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Předpověď počasí sice na Hané hlásila mlhu, s tak výraznou ale meteorologové zřejmě nepočítali. Rakouský rozhodčí Drachta musel utkání Zlína proti Kodani v 70. minutě přerušit a poslat hráče do kabin. Zápas se pak ve velmi těžkých podmínkách dohrával. 

Zlín vstoupil do utkání velmi nadějně, vypracoval si zásluhou Diopa vedení, o to ale záhy přišel. Svěřenci Bohumila Páníka sice měli více šancí než jejich soupeř, ke druhému gólu to však nevedlo. "Chyběl nám důraz, v mlze se pak zápas spíše dohrával," prohlásil po konci duelu zlínský záložník Petr Jiráček

Splnili jste remízou předzápasové plány?

Splnili i nesplnili. Samozřejmě jsme spokojeni s výkonem, hráli jsme rozhodně lépe než proti Tiraspolu a Lokomotivu. Hodně nás ale mrzí, že jsme zápas nedotáhli k výhře, šance jsme na to měli. Ale je třeba se od tohoto zápasu odrazit do dalších utkání v Evropské lize.

Mrzí vás remíza?

Nechci mluvit za celý tým, ale čistě můj subjektivní názor je ten, že jsme vítězství měli na dosah. Bylo trochu vidět, že Kodaň se nenachází v optimální pohodě. Škoda, že se nám toho nepodařilo využít a nezískali jsme tři body.

Konečně jste vstřelili gól. Spadl vám kámen ze srdce, že nezůstanete na nule?

Samozřejmě jsme to v hlavách měli. Věřil jsem ale, že někdy se to štěstí přikloní i na naši stranu a zlomíme to. Mám radost, že se to dneska povedlo.

Než na olomoucký stadion spadla mlha, byla Kodaň lepším týmem. Souhlasíte?

Neřekl bych, že by byli lepší. Nevybavuju si jedinou větší šanci, kterou měli. Možná jeden náznak, ale jinak nic vážného. My jsme toho sice taky moc neměli, ale určitě více než oni. Ale celkově si myslím, že v tom zápase neměl ani jeden z týmů herně navrch, bylo to dost vyrovnané. Mlha zápas rozhodně ovlivnila, ty podmínky pak nebyly ideální. Posledních dvacet minut se zápas jenom dohrával.

Byly podmínky regulérní?

Hráči na hřišti to měli stejné. V nejhorší situaci byli rozhodčí, pomezní podle mě ofsajdy moc vidět nemohli. Na druhou stranu jsem rád, že se to dohrálo, protože kdybychom tady museli zůstat a hrát i zítra, nebylo by to dobré. Ale samozřejmě je škoda, že se počasí takhle pokazilo.

Máte podle vás šanci na postup?

Slyšel jsem, že i druhý zápas skončil remízou (Tiraspol doma remizoval s Lokomotivem Moskva 1:1, pozn. aut.). To nám hraje do karet, situace ve skupině je otevřená. Stát se může cokoli, ale víme, že nás čekají obrovsky těžké duely.

Dá se říct, že už umíte hrát zápasy Evropské ligy?

Tak sebevědomí ještě nejsme. Samozřejmě víme, že se nám dnešní zápas povedl. Nejdůležitější bude se od něj odrazit k dalším dobrým výkonům ve skupině. Náš výkon týmu v Moskvě nebyl ideální, ale dnešek ukázal, že se zlepšujeme. Teď hlavně stabilizovat to, jak budeme hrát.

Kodaň vstřelila svůj klasický gól po průniku středem. Kde se stala chyba?

Velká škoda. Celý týden se připravujeme na to, že si to hodně ťukají tím středem, a pak nám přesně takhle dají gól. Navíc ta finální přihrávka byla taková šťastná. Udělali jsme v podstatě jednu chybu, a tu oni potrestali. Měli jsme být v tom středu hřiště důraznější. Nemůžeme si dovolit dělat takové hloupé chyby.

Kolik chybělo ke druhému gólu v síti Dánů?

Moc ne. Míč tam poskakoval po brankové čáře po té šanci po návratu z kabin, měli jsme i nějaké zajímavé střely, bohužel se nám balon neodrazil tak, abychom ho mohli doklepnout do prázdné brány. Chyběl nám důraz.

Zažil jste někdy takovou mlhu během zápasu?

Musím se přiznat, že za celou svou kariéru jsem se s ničím podobným nesetkal. Mlha byla doopravdy hustá, a to se ještě ten zápas v podobných podmínkách dohrával. Já neviděl na soupeřova gólmana, dohlédl jsem tak dvacet metrů před sebe, Kodaň měla naštěstí viditelné dresy, ale těch posledních dvacet minut se hrála spíš překopávaná než fotbal.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy