"Prasárna" Zenitu skončila vzrušenou strkanicí. Moje vina, kál se slávista Zelený

Jiří Škuba Jiří Škuba
14. 12. 2018 9:33
Do soutěžního zápasu naposledy naskočil po více než měsíci. Svou premiéru v Evropské lize ale Jaroslav Zelený zvládl velmi dobře, obrana sešívaných soupeře k ničemu nepustila.
Jaroslav Zelený ruské nájezdy zvládl
Jaroslav Zelený ruské nájezdy zvládl | Foto: Milan Kammermayer

Jaký hodnotíte svůj pohárový debut?

Evropská liga, můj první zápas, takže super. A nejlepší je to, že jsme to zvládli a postoupili. Také jsem rád, že jsem po delší době odehrál nějaký zápas.  

Byl jste nervozní?

Před zápasem to na mě trošičku přišlo, ale jakmile zápas začal, tak to ze mě spadlo. Člověk se musí soustředit na hru a nervozitu nevnímá.

Jaký máte ze zápasu pocit? Zenit jste do ničeho nepustili…

Je pravda, že nějakou stoprocentní šanci neměli, takže jsme ho zvládli dobře. Ale i dopředu, konečně jsme jim dali nějaký gól. I v tom prvním zápase jsme byli podle mě lepší, byť jsme nakonec prohráli 0:1.

Po hodině hry se na hřišti strhla pořádná mela, když nejdříve Šatov trefil do obličeje brankáře Koláře, načež vámi zakopnutý míč ještě nepochopitelně dohrával Driussi. Můžete tu situaci popsat?

Musím se pokárat, měl jsem balon odpálit ze stadionu. I když jsem nepočítal s tím, že bude hrát - musel jasně vidět, že náš brankář leží na zemi s obličejem v rukách.

Vy sám jste ovšem v úvodu měl dva ostřejší zákroky. Zatrnulo vám, že byste hned na začátku viděl kartu?

U toho prvního ne, podruhé už jsem se bál. Byl jsem v souboji trochu pozdě, už zaváněl žlutou, ale nakonec mi ji nedal, za což jsem rád.

V samotném závěru jste pak mohl ještě potvrdit výsledek, ale váš lob vyhlavičkoval Mammana. Chyběla razance?

Taky, ale hlavně jsem netrefil bránu. Tu situaci jsem mohl vyřešit líp. Nemyslím, že bych zvolil špatné řešení, ale bylo špatně provedené. 

V každém případě jste postoupili do jarní části Evropské ligy. Co to pro vás znamená?

Je to dobře pro nás, pro celý český fotbal i pro fanoušky, protože jsou tam ještě atraktivnější soupeři, které můžeme dostat.

A koho byste rád?

Mně by se líbilo, kdybychom se dostali někam do Anglie.

Poslední zápas ve skupině vyhrál i Jablonec, ve kterém jste ještě před půl rokem působil. Sledoval jste jeho zápasy? 

Některé jsem viděl. Jablonec měl ve své skupině i smůlu, klidně mohli postoupit taky. Psal jsem si o tom i s klukama, fandil jsem jim na dálku.

A těšíte se na Lukáše Masopusta, který vás bude právě ze severu Čech následovat? Ujmete se ho?

To spíš Standa Tecl, jsou dlouholetí kamarádi, znají se už z Jihlavy a hodně to spolu táhli i v Jablonci. Jeho mentorem bude spíš Standa. V pondělí jedeme do Jablonce, takže když nastoupí, bude to na špatné straně. Nějaké popichování asi bude, to k tomu patří (smích).

 

Právě se děje

před 7 minutami

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy