Remíza na začátek evropské pouti. Zlín v Olomouci proti Tiraspolu na zázrak nedosáhl

Petr Jiráček v souboji dvou kapitánu proti Mateovi Sušičovi
Zlín přivítal na olomouckém stadionu moldavský Šeriff Tiraspol.
Kombinace ne tolik zvučného soupeře, cestování do Olomouce a deštivého počasí nakonec na stadion příliš diváků nepřilákala. Utkání se odehrálo v komorní atmosféře.
Zlínští začali utkání s viditelným respektem.
Brankář Dostál musel řešit v prvních minutách obrovskou šanci Sušiče a ševce podržel i v dalším průběhu utkání. Postupem času se ale Zlín přeci jen oklepal...
Foto: Dalibor Sosna
Sport Dalibor Sosna, Sport
14. 9. 2017 23:37
Podívejte se na fotografie z prvního utkání skupiny Evropské ligy mezi Zlínem a Šeriffem Tiraspol. Ševci na Andrově stadionu v Olomouci uhráli remízu 0:0.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl k rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy