Rangers jsou jiní než Leicester, ale velké týmy můžeme porážet, věří Provod

ČTK ČTK
10. 3. 2021 21:06
Záložník Slavie Lukáš Provod bere čtvrteční úvodní osmifinále fotbalové Evropské ligy se skotským mistrem Glasgow Rangers jako odměnu. Pražané si podle něj díky vyřazení Leicesteru v minulém kole dokázali, že mohou porážet velké týmy.
Lukáš Provod v zápase 2. kola F:L Slavia - Příbram
Lukáš Provod v zápase 2. kola F:L Slavia - Příbram | Foto: Milan Kammermayer

"Bude to pro nás extrémně náročný zápas. Tyhle zápasy jsou za odměnu a strašně se na to těšíme. Budeme určitě stoprocentně koncentrovaní," řekl Provod na on-line tiskové konferenci.

"Klíčem k tomu, abychom v takových zápasech mohli být úspěšní, je, že se budeme soustředit, všichni na hřišti odevzdáme maximum, podpoříme se a pomůžeme si. V téhle fázi soutěže už není slabého týmu," uvedl čtyřiadvacetiletý plzeňský odchovanec.

Čeští šampioni vyřadili "Lišky" po výsledcích 0:0 doma a 2:0 venku. "S Leicesterem jsme si potvrdili, že když budeme hrát svým stylem hry a budeme na sebe nároční, vyplatí se to a můžeme porážet i takhle velké týmy. Nějaký klíč můžeme hledat v zápase s Leicesterem, ale Rangers jsou hodně odlišní a zápasy s nimi budou trochu jiné," prohlásil čtyřnásobný český reprezentant.

Angažmá ve vršovickém celku, který posílil v září 2019, si nemůže vynachválit. "Celkově Slavia teď šlape a je to zásluha nejen trenérů, ale všech lidí okolo klubu. To, jak se o nás starají a jaký servis tady dostáváme, je skvělé. Kabina funguje a všichni si pomáháme, máme se rádi," konstatoval někdejší hráč Českých Budějovic.

"Kluci, se kterými tady hraji, jsou na sebe hrozně nároční, což člověka motivuje a pomáhá mu to jak v přípravě, tak v zápasech. Mám jenom slova chvály. Jsem nadšený z toho, jak mi to jde a jak to šlape celému týmu. Doufám, že to vydrží a bude to pokračovat ještě hodně dlouho," řekl Provod.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy