Pudil: Je to ošidné. Český národ si řekne, že v Kazachstánu musíme vyhrát

ČTK ČTK
24. 7. 2019 19:33
Fotbalisté Mladé Boleslavi budou ve 2. předkole Evropské ligy proti kazašskému mužstvu Ordabasy Šymkent spoléhat na ostřílené duo Marek Matějovský a Daniel Pudil, kteří mají pomoci nezkušeným spoluhráčům s pohárovými boji. Třiatřicetiletý Pudil se role mentora nebrání, zároveň je ale podle něj potřeba, aby všichni hráči splnili to, co se od nich očekává.
Česko-Dánsko: Daniel Pudil
Česko-Dánsko: Daniel Pudil | Foto: Milan Kammermayer

"Musíme uspět jako tým, jako jedenáct hráčů, kteří jdou na hřiště a další, kteří jsou na lavičce. Nikdy se nedá vyhrát zápas se dvěma nebo třemi hráči. Ano, my jsme sice s Márou zkušení, ale pořád kolem sebe potřebujete kluky, kteří budou hrát taky a budou táhnout za jeden provaz. Jinak nemůžete nic dokázat," řekl na tiskové konferenci Pudil, který se do Česka vrátil po jedenácti letech v zahraničí.

"Víme, že Mára je pro nás důležitý článek týmu, ale není to jenom o něm a o mně. Na hřišti musí být všichni, každý máme nějaké povinnosti. Někdo je techničtější, někdo méně. Jestli si řekneme nějakou taktiku, tak ji každý musí splnit do puntíku a můžeme se hnout z místa," uvedl bývalý reprezentant.

Středočeši v neděli prohráli ve druhém ligovém kole s Bohemians 1905 na jejich hřišti 0:3. "V úterý jsme měli hodinovou poradu, která byla účinná. Spousta kluků si určitě sáhla do svědomí a věřím, že zítra ten zápas bude mnohem lepší a že ho zvládneme tak, abychom jeli do odvety tak, že máme šanci postoupit," prohlásil Pudil.

"Všichni kluci, nejenom já a Mára, musí táhnout a dělat mnohem víc pro to, aby předváděli lepší výkony. Pokud se chtějí dostat někam do zahraničí, musí hrát mnohem lépe, jinak to nepůjde," konstatoval ligový mistr s Libercem a Slavií.

"Když máte tu čest hrát Evropskou ligu nebo Ligu mistrů, měl byste se namotivovat. Nemusí to být každý rok. Kluci by si to měli užít. Nechci, aby tam šli s tím, že budou nervózní a že si nebudeme umět přihrát balon. Když tam nervozita je, je to mnohem složitější. Já i trenér se je budeme snažit nabádat k tomu, aby tam dali to, co tam má být, a to je běhaní a bojovnost. Když tohle budete dělat, fotbalovost přijde sama," řekl Pudil.

Šymkent nepodceňuje. "Tahle kola jsou ošidná. Český národ si řekne, že letíte do Kazachstánu a musíme tam vyhrát. Koukali jsme se na video. Nikdo už není slabý, ať je to v české lize nebo v zahraniční. každý soupeř má kvalitní hráče a my jsme viděli, že do útoku jsou hodně nebezpeční. Musíme si na to dát pozor, jestli chceme jít dál. To je s každým soupeřem. Nikoho nemůžeme podcenit a musíme hrát náš fotbal," uvedl Pudil, který před příchodem do Mladé Boleslavi naposledy působil v druholigovém anglickém Sheffieldu Wednesday.

 

Právě se děje

Další zprávy