Evropské kouzlo Slavie trvá. Tak Eden prožíval infarktový souboj se Sevillou

Slávisté pokořili Sevillu a  po 19 letech zahrají v evropských pohárech čtvrtfinále.
Svěřenci Jindřicha Trpišovského vyhráli 4:3 po prodloužení a po venkovní remíze 2:2 slaví nečekaný postup.
Skóre v Edenu otevřel ve 14. minutě domácí Michael Ngadeu,...
... na jehož gól odpověděl ještě do pauzy z penalty Wissam Ben Yedder z penalty.
Z dalšího pokutového kopu poslal slávisty v 46. minutě do vedení Tomáš Souček,..
Foto: Milan Kammermayer
Reuters Milan Kammermayer, Reuters
15. 3. 2019 0:46
Prohlédněte si fotografie z dramatické odvety osmifinále Evropské ligy, v níž slávisté po velkém dramatu vítězstvím 4:3 vyřadili FC Sevillu.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy