Nové dno Manchesteru. United poprvé v historii ani nevystřelili na branku soupeře

4. 10. 2019 0:07
Bída fotbalového Manchesteru United trvá. V utkání Evropské ligy nevystřelil ani jednou na branku soupeře, v Alkmaaru nakonec remizoval 0:0.
Marcus Rashford, útočník Manchesteru United, se svíjí na trávníku v utkání s Alkmaarem | Foto: Reuters

United poprvé v historii soutěže nevyslali mezi tři tyče protivníkovy branky ani jedinou střelu. "Nové dno pro Solskjaerovy zoufalce," napsal anglický deník The Sun v reakci na představení souboru, který vede bývalý elitní kanonýr Ole Gunnar Solskjaer.

Manchester už devět soutěžních duelů v řadě nevstřelil víc než jeden gól, venku vyhrál naposledy v březnu. V Nizozemsku dostali příležitost někteří hráči ze širšího kádru a nenastoupil třeba Paul Pogba, ale podle Sunu to stejně bylo jedno. "Manchester je stejně špatný s ním jako bez něho," podotkl britský list v narážce na tragickou formu nejlépe placeného hráče klubu.

Fotbalisté Slovanu Bratislava vybojovali v závěru utkání 2. kola Evropské ligy na hřišti Bragy remízu 2:2. V dresu Slovanu odehrál celý zápas český obránce Jurij Medveděv, jeho krajan Erik Daniel naskočil na závěrečných jedenáct minut.

V Braze otevřel skóre v 31. minutě hlavičkou z malého vápna domácí Bruno Viana. Slovan odpověděl v nastaveném čase prvního poločasu, když ve vápně faulovaný Šporar nadvakrát proměnil pokutový kop. Pro pětadvacetiletého Slovince to byla již třetí branka ve skupinové fázi Evropské ligy, díky které vévodí tabulce střelců.

Braga v druhé půli dlouho nepustila soupeře ke střele a v 63. minutě strhla vedení na svou stranu, ranou z rohu šestnáctky se prosadil Wenderson Galeno. Hosté však dokázali tři minuty před koncem srovnat, když přízemní centr Daniela srazil před dobíhajícím Šporarem za záda vlastního brankáře Viana.

Michal Sadílek odehrál celé utkání v dresu PSV Eindhoven, v 80. minutě dostal žlutou kartu za podražení. Hosté zvítězili v Trondheimu díky dvěma brankám Donyella Malena, jedné Pabla Rosaria a vlastnímu gólu Birgera Melinga, za domácí Rosenborg pouze korigoval Samuel Adegbenro.

Trabzonsporu se podařilo otočit vývoj domácího utkání proti Basileji, která vedla díky brance Silvana Widmera ze 20. minuty. Góly Abdulkadira Parmaka a Josého Sosy však na tři body nestačily, neboť deset minut před koncem vyrovnal Noah Okafor. Za domácí odehrál bek Filip Novák celých devadesát minut.

Brankář Tomáš Vaclík zůstal pouze na lavičce v utkání Sevilly proti APOELu Nikósie, které skončilo výsledkem 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil v 18. minutě domácí Javier Hernández.

Z lavičky náhradníků přihlížel utkání svého Malmö i náhradní brankář Dušan Melichárek. Švédský klub remizoval doma s Kodaní 1:1

Espaňol Barcelona si veze ze hřiště CSKA Moskva výhru 2:0, na které se gólem podílel Wu Lej. Sedmadvacetiletý záložník se stal prvním čínským hráčem, který dokázal vstřelit branku v jedné z evropských soutěží.

Utkání lucemburského Dudelange a ázerbajdžánského Karabachu poznamenal incident s dronem, který nesl arménskou vlajku. Sudí kvůli tomu přerušil téměř na půl hodiny zápas.

Arsenal rozhodl o výhře nad Lutychem už v úvodních 22 minutách. Nejdříve se dvakrát trefil osmnáctiletý Brazilec Gabriel Martinelli, který se tak stal nejmladším dvougólovým střelcem v evropských soutěžích za Arsenal, a chvíli po něm Joseph Willock. V druhém poločase pak stvrdil výhru domácích Dani Ceballos, který je v londýnském týmu na hostování z Realu Madrid.