Neexistuje omluva pro to, abychom Slavii neporazili, tvrdí trenér Nice

ČTK ČTK
25. 11. 2020 20:52
Trenér fotbalistů Nice Patrick Vieira věří, že touha jeho svěřenců porazit ve čtvrtečním 4. kole základní skupiny Evropské ligy pražskou Slavii vynahradí herní výpadek.
Patrick Vieira
Patrick Vieira | Foto: Reuters

"Orli" hráli soutěžní zápas naposledy 8. listopadu, jelikož jejich sobotní ligový duel s Marseille byl odložen kvůli vysokému počtu hráčů nakažených koronavirem. K tréninku se tým vrátil až v pondělí.

"Z fyzického hlediska nejsou hráči na 100 procent v pořádku. Jsou ale odhodlaní vyhrát, chtějí to. Věřím, že to, že mají chuť vyhrát, nahradí jejich fyzický handicap. Nejsem znepokojený. Ráno jsem se díval, jak hrají, a viděl jsem jejich touhu vyhrát," řekl na tiskové konferenci Vieira.

Na herní výpadek se podle něj nemůže mužstvo vymlouvat. "Hráči byli v karanténě, měli individuální tréninky. Z fyzické formy neztratili tolik. Jsme odhodlaní. Neexistuje omluva pro to, abychom nevyhráli a nezískali tři body," uvedl čtyřiačtyřicetiletý bývalý hráč Arsenalu, Juventusu Turín, Interu Milán či Manchesteru City.

Nice v Edenu v prvním vzájemném duelu ve skupině podlehlo Slavii 2:3. Vieira má jasno v tom, co jeho tým musí zlepšit. "Bude třeba zvýšit agresivitu, zlepšit se v útoku a napadat je v hloubi hřiště. To by jim mohlo způsobit potíže," uvedl mistr světa a Evropy s Francií.

Francouzský celek získal ve skupině tři body stejně jako izraelská Beer Ševa. Slavia s Leverkusenem mají šest bodů.

 

Právě se děje

Další zprávy