Na Slavii přijde 600 diváků. Zápas je součástí projektu ministerstva zdravotnictví

Sport ČTK Sport, ČTK
2. 12. 2020 16:24
Přestože ani po čtvrtečním zmírnění opatření proti šíření koronaviru a přechodu do třetího stupně protiepidemického systému nebudou smět v Česku na sportovní akce diváci, na domácí utkání fotbalistů Slavie v 5. kole Evropské ligy proti Beer Ševě bude moci být na stadionu 600 negativně otestovaných lidí z řad partnerů klubu.
Případné radosti fotbalistů Slavie v utkání Evropské ligy proti Beer Ševě už nebudou v Edenu přihlížet jen prázdné sedačky, do hlediště může 600 diváků
Případné radosti fotbalistů Slavie v utkání Evropské ligy proti Beer Ševě už nebudou v Edenu přihlížet jen prázdné sedačky, do hlediště může 600 diváků | Foto: Reuters

Podle předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka byl zápas zařazen do pilotního projektu ministerstva zdravotnictví.

"Účast je povolena při dodržení hygienických pravidel 600 hostům z řad partnerů klubu, kteří se před zápasem podrobí antigennímu testování certifikovanou laboratoří. Náklady nese klub, UEFA souhlasí," uvedl Tvrdík na Twitteru.

Ministerstvo zdravotnictví na dotaz ČTK uvedlo, že výjimku dostaly i další prosincové zápasy českých týmů v Evropské lize. Sparta v příštím týdnu zakončí základní skupinu proti AC Milán, Liberec nastoupí proti Crvené zvezdě Bělehrad. "Akce lze uskutečnit pouze za přesně stanovených hygienicko-protiepidemických podmínek, které jejich organizátoři obdrželi," doplnila mluvčí ministerstva Barbora Peterová.

"Určitě to bude pozitivní. I když nebude plný dům, myslím, že budou slyšet. Pro nás je povzbuzení, že konečně aspoň nějací diváci přijdou. Doufám, že se jim předvedeme dobrým výkonem a výhrou," řekl na on-line tiskové konferenci před zápasem slávistický útočník Jan Kuchta.

Při soutěžích UEFA sice může být od října na rozdíl od české ligy zaplněn stadion až z 30 procent, ale pouze pokud to dovolí úřady v jednotlivých zemích. Většina mezistátních utkání se kvůli zhoršené koronavirové situaci v Evropě hraje bez diváků.

V Česku naposledy mohli fanoušci v omezeném počtu do hlediště na začátku října těsně předtím, než byly sportovní akce na měsíc přerušeny. Před zastavením nejvyšší soutěže smělo na stadion maximálně 2000 diváků.

Současný protiepidemický systém umožní přítomnost fanoušků na stadionu až při přechodu do druhého stupně, při kterém bude moci zápasy venku sledovat 500 lidí. V prvním stupni to pak bude 1000 diváků.

Zápas Slavie s Beer Ševou začne ve čtvrtek v Edenu v 21:00 a český šampion si může zajistit postup ze základní skupiny.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Utah i díky 21 trojkám vyhrál v NBA pošesté za sebou

Basketbalisté Utahu porazili New Orleans 118:102 a natáhli v NBA aktuálně nejdelší vítěznou sérii na šest utkání. Po desáté výhře v sezoně vyrovnali bilanci losangeleských Clippers (10-4) na druhém místě Západní konference a dotírají na vedoucí tým soutěže Lakers, kteří mají oproti oběma pronásledovatelům na kontě o úspěch víc.

Výsledky NBA:

Denver - Oklahoma City 119:101, Utah - New Orleans 118:102.

Další zprávy