Pohárová nezkušenost neomlouvá. Měli jsme šlapat jako v první půli, samo to nepůjde, ví Frydrych

Škoda každé zmařené šance. Tak slávisté vyhořeli s Anderlechtem
... a před odvetou v Beglii ztratili reálné šance na postup do skupiny.
Pražané, kteří se vrátili do pohárů po téměř sedmi letech, drželi s favoritem celý první poločas krok,...
... ale druhé dějství jim hrubě nevyšlo a třikrát inkasovali.
Slávistům tak nejspíš nevyjde odveta za jedenáct let staré vyřazení od Anderlechtu v kvalifikaci Ligy mistrů.
Petr Havlíček
19. 8. 2016 6:48
Ve čtvrtek večer se Edenem neslo zklamání z drtivé porážky Slavie 0:3 s Anderlechtem v boji o skupinu Evropské ligy. Neminulo ani Michala Frydrycha, přestože byl rád za druhý start v pohárovém předkole v kariéře a spolehlivý výkon s dvěma nadějnými gólovými šancemi.

První poločas vypadal slibně, co nakonec zlomilo Slavii?

Anderlecht jsme na začátku dobrou obranou a posouváním na hřišti do ničeho nepustili. Sice byli silní na míči, ale my jsme je uhlídali a vytvořili si nějaké příležitosti, které jsme však nevyužili. Ve druhém poločase nás trenér upozorňoval, ať nic nepodceníme, že samo to nepůjde. Jenže bohužel jsme v padesáté minutě dostali gól, který Anderlecht uklidnil, a už bylo vidět, že jsou sebevědomí. My byli všude daleko.

Hosty první branka Sylly uklidnila, co se stalo se Slavií?

Začali jsme se hnát dopředu a Anderlecht měl více místa. Už jsme nedodržovali to, co bychom měli. Je to škoda, dal se uhrát lepší výsledek než 0:3.

Syllova trefa se v nepřehlédné situaci odrazila od tyče a gólmana Pavlenky, byl míč z vašeho pohledu za čárou?

Myslím, že asi kousek byl.

Co se vám po přestávce honilo hlavou? Byl problém v psychice?

Nemyslím si, že by to bylo úplně hlavou. Na začátku druhého poločasu jsme věděli, že nám výsledek hraje trošku do karet, a možná jsme i doufali, že to udržíme. Samo to ale nikdy nepůjde, měli jsme šlapat jako v první půli.

Trenér Dušan Uhrin si stěžoval na nízkou koncentraci a nezkušenost s pohárovými zápasy. Může to být příčinou porážky?

Může to být i tím, ale myslím, že jsme natolik silný tým a navíc dobře posílený, takže by se nám to nemělo stát. Možná jsme na nezkušenost doplatili, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Měli jsme spoustu šancí, některá z nich se dala využít a výsledek mohl být lepší.

Hned dvě příležitosti ke skórování se týkaly i vás, co chybělo ke vstřelení alespoň jednoho čestného gólu?

V prvním poločase to byla střela, která se dala trefit. V druhé půli pak břevno, v rychlosti jsem naběhl a snažil se to líznout do brány. Nevím, jestli to brankář vytlačil, nebo to šlo rovnou do břevna. Bohužel teď máme období, kdy nám tam ani v lize nic nespadne.

Rychlý nástup na nezvyklý post

Do zápasu jste naskočil v deváté minutě po zranění Jana Mikuly. Bylo pro vás složité zasáhnout z lavičky tak brzo?

Šel jsem hned ze střídačky, jen chvíli jsem se rozcvičoval na lajně. Na druhou stranu nemáte čas myslet, kdo proti vám stojí, a jdete do toho zápasu klidný. Sice nejste rozehřátý, ale byl to pořád začátek utkání a myslím, že jsem se do toho dostal. Škoda, že ten výsledek je takový, jaký je.

Zažil jste už někdy podobnou situaci?

V Ostravě jsem taky jednou rychle naskočil na pravého beka a hrálo se mi dobře, i když bez pořádné rozcvičky. Kolikrát je to lepší, není čas myslet, kdo tam je, co hrát. Člověk jde do utkání uvolněný a nemá co ztratit.

Do Slavie jste před rokem přestoupil jako stoper, dnes jste poněkolikáté zaskakoval na pravé straně obrany. Vyhovuje vám střídání pozic?

Snažím se hlavně hrát tam, kde mi trenér dá šanci. Osobně jsem se strašně těšil, že si konečně zahraju Evropskou ligu. Jen mě mrzí, jak to dneska dopadlo.

A jak se vám tedy hraje napravo?

Střed obrany je mi víc vlastní, ale i na beku jsem odehrál spoustu utkání. Vím, co ode mě trenér čeká, ale samozřejmě nejsem ofenzivní typ, který by jezdil nahoru dolů.

Je nyní po prohře 0:3 postup utopie?

Není, je to pořád fotbal. Máme celý zápas, ale v Bruselu to bude strašně těžké. Třeba Rostov tam ale vyhrál 2:0, může se stát cokoli.