Mourinho zahájil nechutný hon na sudího Taylora. UEFA už s ním vede řízení

2. 6. 2023 16:42
Evropská fotbalová unie UEFA zahájila disciplinární řízení s trenérem AS Řím Josém Mourinhem, jenž po čtvrteční prohře se Sevillou ve finále Evropské ligy sprostě nadával rozhodčímu. Postih hrozí po vyhroceném duelu v Budapešti i oběma klubům kvůli chování fanoušků.
José Mourinho a rozhodčí Anthony Taylor.
José Mourinho a rozhodčí Anthony Taylor. | Foto: Reuters

Mourinho anglického rozhodčího Anthonyho Taylora nejprve ostře kritizoval na pozápasové tiskové konferenci. Následně ho ještě při odjezdu ze stadionu verbálně napadl na VIP parkovišti Puskás Arény, kde jeho výstup zachytily kamery.

Sevilla zvítězila ve finále druhé nejvyšší evropské soutěže nad AS Řím 4:1 v penaltovém rozstřelu, po 120 minutách skončil duel 1:1. Rozhodčí v něm rozdal 14 žlutých karet, což je nejvíc v historii Evropské ligy. Jednu dostal za protesty i Mourinho.

Rozhodčího napadli při odletu z Budapešti i naštvaní fanoušci italského týmu. Arbitra a jeho rodinu musela doprovodit letištní ochranka.

List Gazzetta dello Sport ve čtvrtek zveřejnil video, na němž římští fanoušci křičí na Taylora urážky. Jeho směrem také přiletěla židle.

Taylora za rozhodování kritizoval kouč italského týmu José Mourinho, jenž si na jeho verdikty stěžoval na tiskové konferenci a poté ho slovně napadl v garážích Puskás Arény při odjezdu ze stadionu.

Za svého člena se postavila asociace anglických rozhodčích PGMOL, jež útoky odsoudila: "Jsme zděšeni z neomluvitelného a odporného napadení Anthonyho Taylora, když se snažil odcestovat domů z finále Evropské ligy. Anthony a jeho rodina mají naši plnou podporu."

Sevilla zvítězila 4:1 po penaltovém rozstřelu, po 120 minutách skončil duel 1:1. Mourinho, jenž prohrál finále evropského poháru poprvé v kariéře, mimo jiné dostal od Taylora za protesty během utkání žlutou kartu.