AC Milán přišel o dva góly, proti Manchesteru United pak v nastavení alespoň vyrovnal

11. 3. 2021 23:41
Fotbalisté Manchesteru United remizovali v úvodním osmifinále Evropské ligy s AC Milán 1:1, když o vítězství přišli ve druhé minutě nastaveného času zásluhou dánského obránce Simona Kjaera. Jedinou branku domácích vstřelil střídající osmnáctiletý útočník Amad Diallo.
Franck Kessie z AC Milán se diví, proč rozhodčí neuznali jeho gól do sítě Manchesteru United | Foto: Reuters

Lepší vstup do ostře sledovaného utkání měl italský celek, který v úvodní čtvrthodině dopravil dvakrát míč do sítě brankáře Hendersona. Trefu Leaa ze šesté i gól Kessieho z 12. minuty však rozhodčí pro ofsajd, respektive hru rukou neuznali. Domácí pak mohli udeřit šest minut před přestávkou, ale Maguire trefil po rohovém kopu zblízka jen tyč.

"Rudí ďáblové" se dočkali až ve druhé půli, kdy skóroval pohotovou hlavičkou zády k brance Diallo. Mladý talent z Pobřeží slonoviny zaznamenal první gól za United při své první střele v rudém dresu, a to pět minut poté, co vystřídal Martiala. Ve věku 18 let a 243 dní se stal též nejmladším mimobritským střelcem United v evropské soutěži.

Když už se zdálo, že to bude branka vítězná, naskočil si ve druhé minutě nastaveného času na Kruničův rohový kop Kjaer a srovnal. United tím přišli nejen o nadějný náskok do odvety, ale též o šňůru 503 minut bez inkasovaného gólu.

Další anglické týmy nezaváhaly: Tottenham porazil 2:0 Dinamo Záhřeb díky dvěma brankám Harryho Kanea, jenž má na svém kontě v této sezoně už 26 gólů, výhru 3:1 veze ze hřiště Olympiakosu Pireus londýnský Arsenal.

Hosty poslal do vedení svým prvním gólem v dresu "Kanonýrů" Martin Ödegaard, po zaváhání obránce Ceballose srovnal El Arabi. V závěru však rozhodl důraznou hlavičkou Gabriel a výhru pojistil Elneny.

Nulu na kontě držel dlouho na hřišti Ajaxu Amsterdam přemožitel Leverkusenu s Patrikem Schickem, Young Boys Bern. Nizozemský tým však uklidnil po hodině hry přesnou ranou Klaassen a cestu k výhře 3:0 dokonali ještě Tadič a Brobbey.

Výhodu domácího hřiště naopak nevyužilo Dynamo Kyjev, jež prohrálo s Villarealem po trefách dvou španělských obránců Torrese a Raula Albiola 0:2. Stejným rozdílem uspěla i Granada proti norskému Molde.