Manchester United si poradil se St. Étienne i podruhé, dál jdou také Schalke a Krasnodar

22. 2. 2017 20:19
Mužstva Manchesteru United, Schalke i Krasnodaru dokázala využít výhodnější pozice po prvním utkání a postoupila do osmifinále Evropské ligy. "Rudí ďáblové" zvítězili v St. Étienne a v součtu obou zápasů ani jednou neinkasovali. Fenerbahce před vlastním publikem pouze remizovalo s Krasnodarem, a tak díky domácí výhře postoupil ruský celek. To Schalke domácí remíza se Soluní k postupu mezi nejlepších šestnáct bohatě stačila.
Henrik Mchitarjan
Henrik Mchitarjan | Foto: Reuters

St. Étienne - Fotbalisté Manchesteru United naplnili předpoklady a postoupili do osmifinále Evropské ligy. Svěřenci Josého Mourinha v odvetě druhého kola vyhráli v St. Étienne i přes půlhodinové oslabení 1:0 a navázali na domácí triumf 3:0. Mezi nejlepší šestnáctku soutěže se dnes kvalifikovaly také Schalke a poprvé v historii FK Krasnodar.

Mourinho šetřil některé opory, ale v základní sestavě "Rudých ďáblů" nechyběli Paul Pogba, který si opět zahrál proti svému bratrovi Forentinovi, nebo autor hattricku z prvního zápasu Zlatan Ibrahimovic.

Už v 17. minutě otevřel skóre Henrik Mchitarjan, jemuž však gólovou radost ještě v první půli zkazilo zranění. Po hodině hry byl po dvou žlutých kartách během tří minut vyloučen stoper Eric Bailly, ale United náskok udrželi a počtvrté za sebou v EL neinkasovali.

Schalke, které si ze hřiště PAOK Soluň přivezlo slibný náskok 3:0, doma s řeckým soupeřem remizovalo 1:1. Německý tým poslal do vedení ve 23. minutě Alessandro Schöpf, krátce poté vyrovnal vlastním gólem Matija Nastasič.

Krasnodar v Istanbulu proti Fenerbahce uhrál remízu 1:1, která mu vzhledem k domácímu vítězství 1:0 stačila. Už v sedmé minutě se z první střely prosadil hostující Fjodor Smolov, před pauzou dal domácím naději Souza, jenže další góly už turecké mužstvo nepřidalo. Fenerbahce doma utnulo sérii sedmi pohárových výher.

Odvetná utkání 1. kola play off Evropské ligy:

Saint-Étienne - Manchester United 0:1 (0:1)

Branka: 16. Mchitarjan. ČK: 63. Bailly (Manchester). První zápas: 0:3. Postupuje Manchester.

Schalke - PAOK Soluň 1:1 (1:1)

Branky: 23. Schäpf - 25. Nastašič (vl.) První zápas: 3:0. Postupuje Schalke.

Fenerbahce Istanbul - Krasnodar 1:1 (1:1)

Branky: 41. Souza - 7. Smolov. První zápas: 0:1. Postupuje Krasnodar.