Manchester nestačil na Feyenoord, Petrohrad předvedl velkolepý obrat

Aktualizováno 15. 9. 2016 23:19
José Mourinho z hlavních opor šetřil jen Ibrahimovice, jinak nasadil silnou sestavu včetně Pogby, ale herně se jeho týmu nedařilo. Velký obrat předvedl Petrohrad, který na hřišti Maccabi Tel Aviv prohrával ještě 14 minut před koncem 0:3. Pak ale převzal dirigentskou taktovku nad zápasem Guliano, který gólem a třemi asistencemi zařídil vítězství 4:3.
José Mourinho
José Mourinho | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Manchesteru United vstoupili do Evropské ligy překvapivou porážkou 0:1 na hřišti Feyenoordu Rotterdam. Svěřenci trenéra Josého Mourinha tak nenapravili víkendovou ligovou prohru s Manchesterem City. Austria Vídeň ve skupině E, do které patří i Plzeň, vyhrála 3:2 na hřišti Astry Giurgiu.

Mourinho z hlavních opor šetřil jen Ibrahimovice, jinak nasadil silnou sestavu včetně Pogby, ale herně se jeho týmu nedařilo. Více šancí měli domácí a brankář De Gea se musel ohánět. Jenže v 79. minutě vyšla Feyenoordu rychlá akce a po zpětné přihrávce už Vilhena hostujícího gólmana prostřelil.

To už byl na hřišti i Ibrahimovic. Švédský kanonýr mohl srovnat z přímého kopu, ale gólman zasáhl. Manchester mohl zachránit alespoň Bailly, ten ale trefil jen tyč.

Vídeňská Austria trochu překvapivě veze všechny tři body z Rumunska díky vysoké produktivitě. Po čtvrthodině hry vybojoval Friesenbichler pokutový kop po faulu brankáře a Holzhauser otevřel skóre. Domácí útočník Alibec ale rychle srovnal, když zužitkoval centr ze standardní situace.

Petrohrad předvedl velkolepý obrat

Pak ale znovu ukázal svou kvalitu Friesenbichler a hezkým lobem vrátil Austrii vedení, které po změně stran umocnil střelou z přímého kopu Grünwald. Astra už stačila jen snížit zásluhou hlavičky Sapunara, přestože posledních deset minut hrála přesilovou hru po vyloučení Rotpullera. Ten tak přijde o zápas s Plzní, který se bude hrát za dva týdny ve Vídni.

Velký obrat předvedl Petrohrad, který na hřišti Maccabi Tel Aviv prohrával ještě 14 minut před koncem 0:3. Pak ale převzal dirigentskou taktovku nad zápasem Guliano, který gólem a třemi asistencemi zařídil vítězství 4:3. Rozhodující gól dal v nastavení Djordjevič.

K nevídanému obratu napomohl i domácí Dasa, po jehož zákroku odpískal sudí nepřímý volný kop uvnitř pokutového území a izraelského reprezentanta vyloučil. Petrohrad standardní situaci využil ke druhé brance.

1. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Luhansk - Fenerbahce 1:1 (0:0)

Branky: 52. Grečiškin - 90.+6 Kjaer.

Feyenoord Rotterdam - Manchester United 1:0 (0:0)

Branka: 79. Vilhena.

1. Feyenoord Rotterdam 1 1 0 0 1:0 3
2. Fenerbahce 1 0 1 0 1:1 1
Luhansk 1 0 1 0 1:1 1
4. Manchester United 1 0 0 1 0:1 0

Skupina B:

Young Boys Bern - Olympiakos Pireus 0:1 (0:1)

Branka: 42. Cambiasso.

APOEL Nikósie - Astana 2:1 (0:1)

Branky: 74. Vinicius, 87. De Camargo - 45.+1 Maksimovič.

1. APOEL Nikósie 1 1 0 0 2:1 3
2. Olympiakos Pireus 1 1 0 0 1:0 3
3. Astana 1 0 0 1 1:2 0
4. Young Boys Bern 1 0 0 1 0:1 0

Skupina C:

Anderlecht Brusel - Gabala 3:1 (2:1)

Branky: 14. Teodorczyk, 42. vlastní Santos, 77. Capel - 20. Dabo.

Maccabi Tel Aviv - Petrohrad 3:4 (1:0)

Branky: 26. a 70. Medunjanin, 50. Kjartansson - 77. Kokorin, 84. Mak, 86. Guliano, 90.+2 Djordjevič. ČK: 81. Dasa (Maccabi).

Alkmaar - Dundalk 1:1 (0:0)

Branky: 60. Wuytens - 89. Kilduff. ČK: 72. O'Donnell (Dundalk).

Astra Giurgiu - Austria Vídeň 2:3 (1:2)

Branky: 18. Alibec, 74. Sapunaru - 16. Holzhauser z pen., 33. Friesenbichler, 58. Grünwald. ČK: 79. Rotpuller (Austria).

Sestavy:

Astra: Lung - Sapunaru, Alves, Fabrício, Morais - Lovin (46. Nicoara) - Boudjemaa (76. Florea), Niculae (46. Seto), Budescu, Teixeira - Alibec. Trenér: Sumudica.

Austria: Hadžikič - De Paula (37. Larsen), Rotpuller, Filipovič, Salamon - Holzhauser, Grünwald, Serbest - Tajouri-Shradi, Friesenbichler (82. Kayode), Pires (62. Venuto). Trenér: Fink.

1. Austria Vídeň 1 1 0 0 3:2 3
2. AS Řím 1 0 1 0 1:1 1
Viktoria Plzeň 1 0 1 0 1:1 1
4. Astra Giurgiu 1 0 0 1 2:3 0

Skupina F:

Rapid Vídeň - Genk 3:2 (0:1)

Branky: 51. Schwab, 59. Joelinton, 60. vlastní Colley - 30. a 90. z pen. Bailey.

Sassuolo - Bilbao 3:0 (0:0)

Branky: 60. Lirola, 75. Defrel, 82. Politano.

Branky: 3. Dossevi - 13. Rossi.

Panathinaikos Atény - Ajax Amsterodam 1:2 (1:1)

Branky: 5. Berg - 34. Traoré, 67. Riedewald. ČK: 69. Ivanov, 90. Wakaso - 79. Ziyech.

1. Ajax Amsterodam 1 1 0 0 2:1 3
2. Celta Vigo 1 0 1 0 1:1 1
Standard Lutych 1 0 1 0 1:1 1
4. Panathinaikos 1 0 0 1 1:2 0