Manchester nastřílel v Evropské lize AS Řím šest gólů, Arsenal prohrál s Villarrealem

29. 4. 2021 23:35
Fotbalisté Manchesteru United deklasovali v úvodním semifinále Evropské ligy doma AS Řím 6:2 díky pěti brankám z druhého poločasu. Arsenal, přemožitel Slavie ze čtvrtfinále, prohrál 1:2 na stadionu Villarrealu, který vede bývalý trenér "kanonýrů" Unai Emery.
Útočník Manchesteru United Edinson Cavani při tomto akrobatickém zakončení neuspěl, dvakrát ale míč do sítě AS Řím v semifinále Evropské ligy přece jen dostal | Foto: Reuters

United na Old Trafford poprvé skórovali v deváté minutě zásluhou Fernandese. Z penalty rychle odpověděl kapitán Pellegrini.

Poté si však hostující brankář López poranil rameno a musel přenechat místo náhradníkovi Mirantemu. Kvůli zdravotním problémům v první půli odstoupili i další dva hráči AS Veretout se Spinazzolou.

Římský tým po půl hodině hry otočil skóre po trefě Džeka, bývalého útočníka Manchesteru City nebo Teplic. Těsně před pauzou domácí Cavani zahodil velkou šanci na vyrovnání.

Uruguayský kanonýr zaváhání napravil po změně stran, kdy během čtvrthodiny vstřelil dva góly. Pojistku United přidal v 71. minutě Fernandes z penalty a chvíli nato zvýšil Pogba hlavou. Debakl zdecimovaného AS krátce před koncem dokonal střídající Greenwood šestou trefou.

Villarreal výtečně začal a už v páté minutě mu zařídil vedení Trigueros a ve 29. minutě zvýšil Albiol po rohovém kopu. Chvíli nato se mohli hosté vrátit do hry, ale rozhodčí původně odpískanou penaltu po kontrole u videa zase odvolal.

Arsenal, který v odvetě čtvrtfinále v Edenu deklasoval Slavii 4:0, v prvním dějství ani jednou nevystřelil na branku.

Pro londýnské mužstvo přišla další komplikace v 57. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Ceballos. Arsenal ale i v oslabení dal důležitý venkovní gól. V 71. minutě ho z přísně nařízeného pokutového kopu zařídil Pépé.

Poté dostal červenou kartu také Capoue, ale výsledek už se nezměnil. Villarreal v tomto ročníku EL udržel neporazitelnost a vyhrál i sedmý duel vyřazovací části.

Odvety se hrají příští čtvrtek.

Úvodní semifinálová utkání fotbalové Evropské ligy:

Manchester United - AS Řím 6:2 (1:2)

Branky: 9. a 71. z pen. Bruno Fernandes, 48. a 64. Cavani, 75. Pogba, 86. Greenwood - 15. Pellegrini z pen., 34. Džeko. Rozhodčí: Del Cerro Grande - Yuste, Alonso Fernandez - Hernández (video, všichni Šp.). ŽK: Pogba - Villar, Smalling. Bez diváků.

Manchester: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw - McTominay, Fred (83. Matič) - Rashford (76. Greenwood), Bruno Fernandes (89. Mata), Pogba - Cavani. Trenér: Solskjaer.

Řím: López (28. Mirante) - Smalling, Cristante, Ibaňez - Karsdorp, Diawara, Veretout (5. Villar), Spinazzola (37. Bruno Peres) - Pellegrini, Mchitarjan - Džeko. Trenér: Fonseca.

Villarreal - Arsenal 2:1 (2:0)

Branky: 5. Trigueros, 29. Albiol - 73. Pépé z pen. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Pinheiro (video, všichni Portug.). ŽK: Torres, Capoue - Ceballos, Partey, Aubameyang. ČK: 80. Capoue - 57. Ceballos. Bez diváků.

Villarreal: Rulli - Foyth (70. Gaspar), Albiol, Torres, Pedraza (80. A. Moreno) - Parejo, Capoue, Trigueros (80. Gómez) - Gerard Moreno, Alcácer (46. Coquelin), Chukwueze. Trenér: Emery.

Arsenal: Leno - Chambers, Holding, Marí, Xhaka - Smith-Rowe (90.+5 Elneny), Ceballos, Partey, Saka (85. Aubameyang) - Odegaard (63. Martinelli) - Pépé (90.+5 Willian). Trenér: Arteta.