Lille venku válí. Po vítězství na Letné zaskočilo i AC Milán, na San Siru vyhrálo 3:0

5. 11. 2020 23:42
Fotbalisté Lille ve třetím kole Evropské ligy nečekaně zvítězili na stadionu AC Milán 3:0 a vystřídali italského favorita v čele "sparťanské" skupiny H. Hattrickem se blýskl záložník Yusuf Yazici, tři góly nastřílel i na Letné..
Fotbalisté Lille slaví gól v síti AC Milán
Fotbalisté Lille slaví gól v síti AC Milán | Foto: Reuters

Leverkusen v Izraeli porazil Beer Ševu 4:2 a ve skupině C má stejně jako vedoucí Slavia šest bodů. Bývalý sparťan Guélor Kanga pomohl Crvené zvezdě Bělehrad gólem k domácí výhře 2:1 nad Gentem ve skupině L, kde hraje i Liberec.

Yazici na milánském San Siru otevřel skóre ve 22. minutě z penalty. Třiadvacetiletý Turek přidal další dvě trefy v 55. a 58. minutě a v této sezoně EL zaznamenal už druhý hattrick. Tři branky Yazici vstřelil i při říjnové výhře 4:1 na Letné a s šesti góly vede tabulku kanonýrů soutěže. Lídr italské ligy poprvé v ročníku prohrál a na vedoucí Lille z druhé příčky ztrácí bod.

Leverkusen, který minulý týden v Edenu podlehl 0:1 a utrpěl první porážku v sezoně, dobře začal a už v páté minutě ho poslal do vedení Leon Bailey. Domácí Elton Acolatse dvěma góly otočil skóre, ale ještě před pauzou vyrovnal nešťastnou vlastní brankou Or Dadia.

Beer Ševa držela remízu do 75. minuty, kdy se znovu trefil Jamajčan Bailey. Těsně před koncem přidal pojistku Bayeru Florian Wirtz.

Crvenou zvezdu poslal do vedení ve 12. minutě záložník Kanga, jenž po prodělaném koronaviru poprvé nastoupil v hlavní fázi Evropské ligy. Za Gent ještě před pauzou odpověděl Vadis Odjidja-Ofoe.

Domácím v 59. minutě vrátil vedení Aleksandar Katai z přímého kopu. Bělehradský tým je s šesti body druhý ve skupině za stoprocentním Hoffenheimem, který deklasoval Liberec 5:0.

Omonia Nikósie s českými obránci Janem Lecjaksem a Michaelem Lüftnerem doma podlehla Granadě 0:2 a ve skupině E zůstává poslední s jedním bodem. Kyperskému týmu zkomplikoval situaci bývalý plzeňský útočník Michal Ďuriš, který byl ve 41. minutě vyloučen po druhé žluté kartě.

Tottenham zvítězil v Razgradu 3:1 a spravil si chuť po minulé překvapivé prohře 0:1 s Antverpami. Jako první se trefil ve 13. minutě kanonýr Harry Kane a při svém 300. soutěžním utkání za Spurs zaznamenal 200. gól. Další branky hostů dali Lucas Moura a Giovani Lo Celso. Za bulharský tým, od kterého byl nedávno odvolán kouč Pavel Vrba, snížil Claudiu Keserü.

Arsenal v souboji nejlepších mužstev skupiny B doma porazil Molde po obratu 4:1 a udržel stoprocentní bilanci v soutěži. Norský tým naopak poprvé ztratil body. Molde začalo v Londýně lépe a Martin Ellingsen otevřel skóre.

"Kanonýři" srovnali krátce před přestávkou po vlastním zásahu Kristoffera Haugena, v 62. minutě překonal svého brankáře také Sheriff Sinyan. Chvíli nato zvýšil Nicolas Pépé a v závěru triumf Arsenalu zvýraznil další náhradník Joe Willock.

Další anglický celek Leicester doma deklasoval Bragu 4:0 a vyhrál i třetí duel ve skupině G. Dva góly zaznamenal Kelechi Iheanacho, jednou se trefili střídající Dennis Praet a James Maddison.

AS Řím v souboji o první místo ve skupině A doma smetl Kluž 5:0 a vystřídal rumunského soupeře v čele tabulky. Dvě branky na Olympijském stadionu vstřelil Borja Mayoral. Italský tým prodloužil sérii bez porážky na osm soutěžních utkání.

Neapol vyhrála v Rijece 2:1 a ve skupině F má šest bodů stejně jako Alkmaar a San Sebastian. Jejich vzájemný duel ovládl španělský tým a doma vyhrál 1:0. Rijeka i potřetí prohrála.

Poznaň se střídajícím záložníkem Janem Sýkorou doma zdolala Lutych 3:1 a ve skupině D poprvé bodovala. Standard utrpěl třetí porážku. V čele jsou "sedmibodové" celky Benfica Lisabon a Glasgow Rangers, které spolu v Portugalsku remizovaly 3:3. Domácí hráli od 15. minuty po velice přísném vyloučení v deseti, přesto v závěru dokázali smazat dvougólové manko.

3. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

AS Řím - Kluž 5:0 (3:0)

Branky: 34. a 48. Mayoral, 2. Mchitarjan, 24. Ibaňez, 89. Pedro.

Young Boys Bern - CSKA Sofia 3:0 (3:0)

Branky: 2. a 32. Mambimbi, 18. Sulejmani.

1. AS Řím 3 2 1 0 7:1 7
2. Bern 3 1 1 1 5:3 4
3. Kluž 3 1 1 1 3:6 4
4. CSKA Sofia 3 0 1 2 0:5 1

Skupina B:

Rapid Vídeň - Dundalk 4:3 (1:1)

Branky: 22. Ljubicic, 79. Arase, 87. M. Hofmann, 90. Demir - 82. a 90.+6 obě z pen. McMillan, 7. Hoban.

Arsenal - Molde 4:1 (1:1)

Branky: 45.+1 vlastní Haugen, 62. vlastní Sinyan, 70. Pépé, 88. Willock - 22. Ellingsen.

1. Arsenal 3 3 0 0 9:2 9
2. Molde 3 2 0 1 4:5 6
3. Rapid Vídeň 3 1 0 2 5:6 3
4. Dundalk 3 0 0 3 4:9 0

Skupina C:

Beer Ševa - Leverkusen 2:4 (2:2)

Branky: 11. a 25. Acolatse - 5. a 75. Bailey, 39. vlastní Dadia, 88. Wirtz.

Slavia Praha - OGC Nice 3:2 (2:1)

Branky: 16. a 71. Kuchta, 43. Sima - 33. Gouiri, 90.+2 Ndoye.

1. Slavia Praha 3 2 0 1 5:5 6
2. Leverkusen 3 2 0 1 10:5 6
3. Nice 3 1 0 2 5:9 3
4. Beer Ševa 3 1 0 2 5:6 3

Skupina D:

Benfica Lisabon - Glasgow Rangers 3:3 (1:2)

Branky: 2. vlastní Goldson, 73. Rafa Silva, 90.+1 Nuňez - 24. vlastní Diogo Goncalves, 25. Kamara, 51. Morelos. ČK: 19. Otamendi (Benfica).

Lech Poznaň - Standard Lutych 3:1 (2:1)

Branky: 22. a 48. Ishak, 14. Skóraš - 29. Lestienne.

1. Glasgow Rangers 3 2 1 0 6:3 7
2. Benfica Lisabon 3 2 1 0 10:5 7
3. Lech Poznaň 3 1 0 2 5:6 3
4. Standard Lutych 3 0 0 3 1:8 0