Liberec doma proti Fiorentině srazily vlastní chyby, podobně ztratila zápas i Plzeň

Liberec doma proti Fiorentině srazily vlastní chyby, podobně ztratila zápas i Plzeň
Liberec nemohl do zápasu nasadit trojici zraněných fotbalistů. Dlouhodobě jsou zranění kapitán Pokorný a Machuča. Během předzápasové rozcvičky se zranil ještě útočník Milan Baroš.
Trenér Jindřich Trpišovský, tak nasadil na hrot libereckého útoku Rusa Komličenka. Kapitánskou pásku navlékl obránce Coufal.
Začátek zápasu domácím nevyšel už v 8. minutě poslal hosty do vedení Chorvat Kalinič, který se dostal za Karafiáta a sám před Dúbravkou otevřel skóre.
Portugalský trenér Fiorentiny Paulo Sousa mohl být spokojený, protože za další čtvrthodinu ve 23. minutě přidal druhý gól hostí znovu Kalinič.
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport, Milan Kammermayer, Tomáš Liška
Aktualizováno 21. 10. 2016 0:28
Podívejte se na snímky z domácích zápasů českých klubů ve třetích zápasech základních skupin Evropské ligy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy