Kotal věří v Hanckův návrat a chystá proti Celticu změny v sestavě

ČTK ČTK
25. 11. 2020 19:47
Poslední dva zápasy fotbalisté Sparty prohráli a trenér Václav Kotal proto chystá pro čtvrteční zápas čtvrtého kola základní skupiny Evropské ligy s Celticem změny v sestavě. Jednou z nich by mohl být i návrat obránce Dávida Hancka.
Odsonne Édouard a Dávid Hancko v zápase Celtic Glasgow - Sparta Praha
Odsonne Édouard a Dávid Hancko v zápase Celtic Glasgow - Sparta Praha | Foto: Reuters

Slovenský obránce v tomto ročníku nastoupil pouze k jedinému zápasu. Před třemi týdny byl v základní sestavě proti Celticu, na jehož hřišti Sparta vyhrála 4:1 a po dvou předchozích porážkách oživila naděje na postup. Poté však kvůli zdravotním potížím znovu vypadl ze sestavy a vrátit by se mohl ve čtvrtek právě proti Celticu.

"Dnes jde do tréninku a pokud se vyjádří, že je připraven, tak by měl nastoupit," řekl Kotal na dnešní videokonferenci. "Věřím, že je tím hráčem, který dodá obraně klid. Ale bude to otázka práce celého týmu a organizace celé defenzivy. A samozřejmě s ohledem na poslední výsledky přijdou i další změny v sestavě," dodal.

Aby si Sparta udržela šanci na postup, musí porazit Celtic i podruhé. Situaci jí však komplikuje rozsáhlá marodka, na které jsou například útočníci Adam Hložek nebo obránci Lukáš Štetina nebo Ondřej Čelůstka. Letenští navíc po vítězství ve Skotsku prohráli 1:3 v Plzni a v neděli nečekaně doma 2:4 s Českými Budějovicemi.

"S Budějovicemi jsme sice prohráli, ale měli jsme 27 střel, takže rozhodla nízká efektivita a chyby v obraně. Proto věřím, že jsme si to už vybrali a navážeme na výkon z Celticu a odstartujeme další sérii," řekl Kotal. "Způsob hry by se změnit neměl, ale důležité bude, v jakém rozestavení nastoupí soupeř," přidal.

"Celtic jsme sledovali a hráli na čtyři i na tři obránce, na to budeme reagovat. Nyní hlásí, že chtějí hrát ofenzivně, tak jsem na to zvědavý. Věřím, že hráči si uvědomí, že jen kolektivní a zodpovědný výkon nám může přinést výsledky," prohlásil osmašedesátiletý kouč.

Kotal se dokáže vcítit do pozice trenéra Celticu Neila Lennona, který je po posledních výsledcích pod tlakem a dnes proti jeho setrvání u týmu v Glasgow protestovali někteří fanoušci. "Tlak fanoušků je v každém klubu velký. Ve fotbale přichází dobré i horší chvíle a je to otázka síly mužstva, jak se s tím dokáže vypořádat," uvedl.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Kabátek zůstane ve své funkci. Správní rada nepovažuje jeho přednostní očkování za porušení právních předpisů

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Zemřel fotograf Pavel Jasanský, bylo mu 82 let

Ve věku 82 let zemřel Pavel Jasanský. Byl jedním z nejosobitějších a nejinovativnějších českých fotografů 60. až 80. let minulého století, míní kurátor Pavel Vančát, který s ním spolupracoval na mnoha výstavách. Jasanský se věnoval divadelní fotografii a grafické úpravě tiskovin, fotografoval zpěváky i hudební skupiny. Spolupracoval s Divadlem za branou či Divadlem Na zábradlí.

Vytvářel subjektivní dokumenty a rozměrné snímky aktů, asambláže a plastiky. Kromě fotografií tvořil i grafiky, objekty, přemalby fotografií, projekce a instalace. V letech 1981 a 1982 se podílel na neoficiální výtvarné akci Most, kterou organizoval Jiří Sozanský a která reagovala na destrukci města Most. Po pádu komunismu spoluzaložil agenturu Signum a provozoval vlastní grafické studio Jago, v 90. letech také učil na pražské FAMU.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 38 minutami

Britský prodejce oblečení Boohoo koupil značku Debenhams. Obchody převzít nechce, hrozí zánik 12 000 míst

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil zhruba za 55 milionů liber (1,6 miliardy Kč) značku Debenhams, včetně jejího webu. Žádný ze 118 obchodů, které má Debenhams na hlavních třídách britských měst, se ale Boohoo převzít nechystá. Zájem nemá ani o zaměstnance, takže v ohrožení je až 12 000 pracovních míst. 

Společnost Boohoo převzetí značek Debenhams popisuje jako transformační záležitost a označuje ji za velký krok. Podmínky dohody ale znamenají zánik pracovních míst, což v prosinci avizovali už správcové Debenhams, když zahájili likvidaci této 242 let staré firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy