Jarolím chce po vyřazení z Evropské ligy co nejdříve k reprezentaci

ČTK ČTK
4. 8. 2016 22:35
Trenér Karel Jarolím chce po konci nadějí v pohárové Evropě co nejdřív ukončit angažmá v Mladé Boleslavi a definitivně přejít k české reprezentaci. Řešíme to. Přesun by měl přijít v co nejkratší době," řekl Jarolím po zápase se Škandijí Tetovo.
Karel Jarolím.
Karel Jarolím. | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Vyřazením fotbalistů Mladé Boleslavi z Evropské ligy se uvolnila cesta trenéra Karla Jarolíma k reprezentaci. Ačkoli ho mrzí, že se mu nepovedlo prodloužit působení Středočechů v pohárech, nyní bude jednat s vedením klubu, aby ho uvolnilo co nejdříve. Pravděpodobně se tak stane po nedělním ligovém utkání v Příbrami.

Devětapadesátiletý Jarolím se stal reprezentačním koučem 15. července s tím, že do 25. srpna může zároveň vést i Mladou Boleslav vzhledem k její účasti v kvalifikaci Evropské ligy. Po vyřazení by však už měl naplno přejít k národnímu týmu, který už 31. srpna sehraje přátelský zápas s Arménií.

"Řešíme to. Přesun by měl přijít v co nejkratší době," řekl Jarolím na tiskové konferenci po odvetě se Škandijí Tetovo, kterou Mladá Boleslav porazila doma jen 1:0 a vzhledem k úvodní prohře 0:2 vypadla.

"Je to zklamání. Chtěli jsme jít dál a bylo v našich silách to zvládnout lépe i přes ten první nepříjemný výsledek. Minimálně na prodloužení to bylo hratelné," připustil.

Mrzelo ho, že hráči nebyli v první půli dostatečně aktivní směrem dopředu. "První poločas jsme prohospodařili. Náznaky tam byly, ale chybělo zakončení a chyběla podpora ze strany. Tam jsou hráči schopni lepších výkonů. Do druhé půle jsme udělali změny v rozestavení, přineslo to tlak, šli jsme do rizika. Situace tam byly, ale gól nepřicházel," litoval Jarolím.

Zejména šance Jana Chramosty ze 70. minuty volala po gólu. "Kdyby to dal, bylo by času ještě dost. Ale celkově jsme se nepřesnostmi připravovali o lepší finální fázi. Zbytečně jsme to tam překombinovávali. Chybělo více klidu a trpělivosti. Při nákopech většinu balonů sbíral soupeř, žádný efekt to nepřineslo," konstatoval Jarolím.

Hráče připravoval na to, že se soupeř bude snažit kouskovat hru, přesto chápal, že je to mohlo rozhodit. "Zdržování soupeře bylo šílené, bylo to v průběhu celého utkání a stupňovalo se to. Křeč ve 30. minutě je poněkud zvláštní. Zřejmě to měli v taktických pokynech," dodal mladoboleslavský kouč.

 

Právě se děje

Další zprávy