Ibrahimovic se koronaviru nezbavil, hvězdný útočník soupeře Sparty byl opět pozitivní

Sport ČTK Sport, ČTK
8. 10. 2020 19:04
Hvězdný fotbalista Zlatan Ibrahimovic se ani po dvou týdnech po pozitivním testu nezbavil koronaviru.
Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic | Foto: Reuters

Prokázal to kontrolní odběr, kterému se švédský útočník AC Milán podrobil dnes. Nákaza se u Ibrahimovice poprvé potvrdila 24. září a hráč kvůli předepsané karanténě přišel mimo jiné o utkání 3. a 4. předkola Evropské ligy. Dosud se neuzdravil ani Ibrahimovicův spoluhráč Leo Duarte.

Než se bude moci Ibrahimovic připojit k týmu, musí podle pravidel odevzdat dva negativní testy. Je teď v ohrožení i jeho start v milánském derby s Interem 17. října po reprezentační pauze. O pět dní později vstoupí AC zápasem s Celticem Glasgow do Evropské ligy, ve které má italský velkoklub za soupeře i pražskou Spartu a Lille.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy