Gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól, gól. A ještě navrch penalty

18. 9. 2020 10:48
Takový zápas ještě fotbalová Evropská liga nezažila. V normální hrací době osm gólů, z toho dva v nastaveném čase. Čtyři další v prodloužení, přičemž dva dali domácí, když hráli po dvou červených kartách jen v devíti hráčích. A nakonec penaltové drama, které určilo, že soupeřem Liberce bude přece jen favorizovaná Steaua Bukurešť a ne neznámý srbský tým Bačka Topola.
Radost fotbalistů FCSB
Radost fotbalistů FCSB | Foto: Reprofoto TV

FCSB, jak zní oficiální název bývalé Steauy Bukurešť, nastoupilo bez osmi pozitivně testovaných hráčů na koronavirus a pouze se třemi fotbalisty na střídačce. Někteří hráči si připsali první start za klub, jiní nastoupili na pozicích, na kterých se normálně neobjevují.

Ve 14. minutě navíc vedli domácí už o dvě branky. Rumunský celek ale snížil gólem kapitána Comana a od 44. minuty hrál po Ponjevičově vyloučení proti oslabenému soupeři. Góly padaly i po přestávce a ve třetí minutě nastavení šlo FCSB poprvé do vedení. Domácí však o minutu později dokázali díky Tomanovičovi poslat zápas za stavu 4:4 do prodloužení.

Další komplikace nastala pro srbský tým ve 103. minutě, po vyloučení Siladjiho dohrával v devíti. Dvě minuty nato zkompletoval hattrick Dennis Man, Bačka Topola ale znovu bleskově zareagovala zásluhou Tumbaševičovy trefy.

Vzápětí šlo FCSB opět do vedení, jenže domácí podruhé zachránil v 117. minutě Tomanovič. V penaltovém rozstřelu minul jako jediný ve třetí sérii domácí Banjac. Postup zajistil hrdina utkání Man.