Čecha ani úspěch nezviklá: Raději skončím o dva roky dřív než o jeden později

Rudolf Černík
10. 5. 2019 8:59
Kdekoho by takový úspěch zviklal. Proč končit, když se takhle daří? Petra Čecha ale ne. Fotbalový brankář potvrdil, že po sezoně ukončí kariéru, přestože v Evropské lize dovedl ve čtvrtek Arsenal do finále Evropské ligy.
Brankář Arsenalu Petr Čech po skončení odvety semifinále fotbalové Evropské ligy proti Valencii
Brankář Arsenalu Petr Čech po skončení odvety semifinále fotbalové Evropské ligy proti Valencii | Foto: Reuters

"Někdy přijdete domů po povedeném výkonu a říkáte si, jestli byste neměli pokračovat," přiznal Čech, že i jeho podobné myšlenky napadly, v rozhovoru po skončení čtvrteční semifinálové odvety Evropské ligy, v níž Arsenal vyhrál ve Valencii 4:2 a v součtu s domácím vítězstvím 3:1 postoupil do závěrečného boje o trofej.

Šestatřicetiletý gólman ale potvrdil, že ten bude skutečně posledním zápasem jeho úžasné kariéry. "Preferuju skončit o dva roky dříve než o rok později. Mým posledním snem bylo zahrát si finále Evropské ligy s Arsenalem, a to se právě splní," vysvětloval Čech.

Kariéru tak uzavře 29. května v Baku, kde se o pohár pro vítěze utká s Chelsea. Život tak napíše úžasnou tečku za jeho kariérou, neboť právě v týmu "Blues" prožil nejlepší léta a sesbíral největší úspěchy.

"Nevím, jestli je to vysněný scénář. Bude to můj poslední zápas, finále evropského poháru a navíc proti Chelsea, ke které mám citový vztah… To už by asi bylo trochu moc. Ale když se to stane, tak se to stane," uvedl v rozhovoru pro deník The Guardian ještě před odvetou ve Valencii.

A stane se tak skutečně. "Ve finále musíme být stateční, klidní a schopní předvést náš nejlepší výkon," burcoval Čech hned po skončení čtvrtečního semifinále.

Čech během jedenácti let v Chelsea vyhrál čtyřikrát anglickou Premier League i Anglický pohár, radoval se z triumfu v Lize mistrů i Evropské lize. S Arsenalem, kam přestoupil před čtyřmi lety, má jedno vítězství v Anglickém poháru a dvě v anglickém Superpoháru.

 

Právě se děje

Další zprávy