Čecha ani úspěch nezviklá: Raději skončím o dva roky dřív než o jeden později

Rudolf Černík
10. 5. 2019 8:59
Kdekoho by takový úspěch zviklal. Proč končit, když se takhle daří? Petra Čecha ale ne. Fotbalový brankář potvrdil, že po sezoně ukončí kariéru, přestože v Evropské lize dovedl ve čtvrtek Arsenal do finále Evropské ligy.
Brankář Arsenalu Petr Čech po skončení odvety semifinále fotbalové Evropské ligy proti Valencii
Brankář Arsenalu Petr Čech po skončení odvety semifinále fotbalové Evropské ligy proti Valencii | Foto: Reuters

"Někdy přijdete domů po povedeném výkonu a říkáte si, jestli byste neměli pokračovat," přiznal Čech, že i jeho podobné myšlenky napadly, v rozhovoru po skončení čtvrteční semifinálové odvety Evropské ligy, v níž Arsenal vyhrál ve Valencii 4:2 a v součtu s domácím vítězstvím 3:1 postoupil do závěrečného boje o trofej.

Šestatřicetiletý gólman ale potvrdil, že ten bude skutečně posledním zápasem jeho úžasné kariéry. "Preferuju skončit o dva roky dříve než o rok později. Mým posledním snem bylo zahrát si finále Evropské ligy s Arsenalem, a to se právě splní," vysvětloval Čech.

Kariéru tak uzavře 29. května v Baku, kde se o pohár pro vítěze utká s Chelsea. Život tak napíše úžasnou tečku za jeho kariérou, neboť právě v týmu "Blues" prožil nejlepší léta a sesbíral největší úspěchy.

"Nevím, jestli je to vysněný scénář. Bude to můj poslední zápas, finále evropského poháru a navíc proti Chelsea, ke které mám citový vztah… To už by asi bylo trochu moc. Ale když se to stane, tak se to stane," uvedl v rozhovoru pro deník The Guardian ještě před odvetou ve Valencii.

A stane se tak skutečně. "Ve finále musíme být stateční, klidní a schopní předvést náš nejlepší výkon," burcoval Čech hned po skončení čtvrtečního semifinále.

Čech během jedenácti let v Chelsea vyhrál čtyřikrát anglickou Premier League i Anglický pohár, radoval se z triumfu v Lize mistrů i Evropské lize. S Arsenalem, kam přestoupil před čtyřmi lety, má jedno vítězství v Anglickém poháru a dvě v anglickém Superpoháru.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 53 minutami

Jandová dojela v časovce juniorek na 25. místě, Vacek 42.

Mathias Vacek skončil v časovce juniorů na mistrovství světa v silniční cyklistice v britském Harrogate na 42. místě a další český jezdec Pavel Bittner dojel na 53. pozici. Z triumfu se radoval Ital Antonio Tiberi, který zvládl 27,6 kilometru dlouhou trať za 38:28,25 minuty.

V kategorii juniorek obsadila Veronika Jandová 25. místo a Kristýna Burlová skončila na 37. pozici. Zlato získala Ruska Ajgul Garejevová, jež 13,7 kilometru absolvovala za 22:16 minuty.

před 53 minutami

Novým mluvčím Evropské komise bude Francouz Eric Mamer

Novým hlavním tiskovým mluvčím Evropské komise (EK) bude Francouz Eric Mamer, který na různých pozicích ve vrcholném orgánu unijní exekutivy pracuje 25 let. Mediálním poradcem budoucí předsedkyně EK Ursuly von der Leyenové se stane její dlouholetý německý spolupracovník Jens Flosdorff.

Ten je v současnosti mluvčím týmu, který připravuje nástup von der Leyenové do čela komise. V posledním desetiletí byl německé političce po boku během jejího působení v roli ministryně obrany i na ministerstvu práce a sociálních věcí.

Mamer momentálně pracuje jako ředitel pro hospodářskou soutěž v průmyslové sekci komise. Předtím vystřídal v EK několik řídících pozic a byl mimo jiné zástupcem ředitele kabinetu komisaře Günthera Oettingera.
Mamerovou zástupkyní bude Rumunka Dana Spinantová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy