Slavia bude hrát Evropskou ligu doma. Dostala výjimku, Leicester může přijet do Prahy

ČTK ČTK
Aktualizováno 9. 2. 2021 19:42
Fotbalová Slavia dostala od ministerstva zdravotnictví výjimku, která umožní Leicesteru přijet do Prahy k zápasu úvodního kola vyřazovací fáze Evropské ligy, který je v plánu příští čtvrtek. ČTK to dnes řekl tiskový mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.
Radost slávistů v zápase Evropské ligy proti Beer Ševě.
Radost slávistů v zápase Evropské ligy proti Beer Ševě. | Foto: Milan Kammermayer

Úřadující mistři potvrdili, že jim ministerstvo zaslalo jasně stanovené podmínky k tomu, aby mohli anglického soupeře přivítat na domácím stadionu v Edenu.

Všechny osoby, které přicestují z rizikových zemí včetně Velké Británie, musejí do pětidenní karantény. Výprava anglického mužstva tuto povinnost mít nebude, ale v Česku smí strávit maximálně 24 hodin. Pokud by Slavia s žádostí o výjimku neuspěla, musela by utkání uspořádat v jiné zemi.

Odehrát zápas na stadionu v Edenu ještě oficiálně povoleno nebylo, ale má jít pouze o formalitu. "Na základně doporučení naší agentury došlo k udělení výjimky, že můžou přijet hráči Leicesteru a nemusí do pětidenní karantény. Vzhledem k tomu, že to vydává stejný člověk, tak jim po příjezdu asi těžko zakáže odehrát utkání. Ještě to není oficiální, ale je to administrativní záležitost a nestane se, že by se utkání neodehrálo," řekl Večerka.

Předzápasový trénink absolvuje Leicester ve svém tréninkovém centru, v Anglii si také splní mediální povinnosti včetně tiskové konference. Výprava "Lišek" do Prahy přicestuje ve středu večer a hned po čtvrtečním duelu, který má výkop v 18:55, odletí. Aktuálně třetí celek tabulky Premier League bude muset v Česku dodržovat přísná hygienická opatření.

"Hostující tým má povinnost kromě PCR testů dle pravidel UEFA absolvovat také PCR test na covid-19 po vstupu na území ČR. Do jeho negativního výsledku musí výprava zůstat v karanténě ve stanoveném místě pobytu," uvedla Slavia na svém webu.

"Pobyt na území České republiky je v rozhodnutí ministerstva zdravotnictví omezen výhradně na místo ubytování, místo tréninku a místo soutěžního zápasu. Hostující tým i všichni účastníci utkání s výjimkou doby zápasu mají povinnost celou dobu užívat respirátory FFP2," přidal vršovický klub.

Slávisté počítají s tím, že po návratu z odvety, která je v Leicesteru na programu ve čtvrtek 25. února, budou muset do pětidenní izolace. Následný nedělní ligový zápas na stadionu Slovácka v Uherském Hradišti by pak musel být odložen.

 

Právě se děje

Další zprávy