Plzeň, Jablonec i Slovácko vyhráli ve svých generálkách. Viktorii čeká Brest

15. 7. 2021 18:15
Fotbalisté Plzně i Jablonce zvládli proti ruským soupeřům vítězně generálku na novou sezonu. Západočeši na soustředění v Rakousku porazili Tulu 1:0 a Jablonečtí na kempu v severní Itálii vyhráli 2:0 nad Dynamem Moskva. Generálka vyšla i Slovácku, které po obratu porazilo maďarský Paks 2:1.
Michal Bílek
Michal Bílek | Foto: Milan Kammermayer

Sedmý tým uplynulé sezony ruské ligy si v letošní letní přípravě už potřetí zahrál s českým soupeřem. Dynamo nejprve porazilo České Budějovice vysoko 4:0, poté remizovalo se Spartou Praha 2:2 a dnes podlehlo Jablonci. Skóre v 24. minutě otevřel po rohovém kopu Vojtěch Kubista a šest minut po pauze si dal ruský celek vlastní gól.

"Musím hráče pochválit. Hráli jsme proti těžkému soupeři a hráli jsme velmi dobře. V obranné činnosti jsme pracovali dobře a dobře jsme drželi míč. Podařilo se nám vstřelit dvě branky, takže poslední zápas přípravy hodnotíme pozitivně," uvedl pro klubový web jablonecký asistent trenéra Zdeněk Klucký, jehož svěřenci ještě na kempu v Itálii v úterý rozstříleli tamní amatérský tým Gitschberg Jochtal 11:1.

Také Tula už si letos v přípravě proti českému soupeři zahrála. Čtrnáctý celek uplynulého ročníku ruské ligy podlehl na začátku minulého týdne Spartě 1:4 a za kratší konec tahal i dnes. Plzeň ovšem z velké převahy vytěžila jen jeden gól, který dal v 18. minutě Jean-David Beauguel. Viktoria ještě dvakrát trefila brankovou konstrukci.

Západočeši v šesti zápasech letní přípravy neprohráli a podruhé za sebou porazili ruského soupeře. V pondělí zdolali Ufu 2:0. Příští čtvrtek Plzeňští v úvodním utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy přivítají běloruský Brest.

"Jsem spokojený s tím, že jsme vyhráli, neinkasovali a že se trefil hrotový útočník. V první půli to byl z naší strany dobrý výkon. Sestava, která by eventuálně mohla vyběhnout na hřiště i za týden, odvedla solidní výkon," řekl pro klubový web plzeňský trenér Michal Bílek.

"Bylo tam vše, co jsme chtěli. Dobře jsme drželi míč, byli jsme nebezpeční, dobře jsme kombinovali, hráli poctivě dozadu. Uvidíme podle zdravotního stavu, jestli dnešní sestava bude totožná s tou za týden," dodal Bílek.

Generálka na vstup do Evropské konferenční ligy a úvodní zápas 2. předkola na půdě Lokomotivu Plovdiv vyšla i Slovácku. Tým z Uherského Hradiště sice se čtvrtým celkem minulé sezony maďarské ligy na soustředění ve Slovinsku rychle prohrával, ale po změně stran otočil skóre.

První brankou v dresu Slovácka srovnala letní posila Daniel Holzer a otočku obstaral tři minuty po příchodu na trávník střídající Václav Jurečka. Celek z Uherského Hradiště v přípravě stejně jako Plzeň neprohrál.