Vaclíkova Sevilla zůstává králem Evropské ligy, tentokrát zdolala Inter Milán

21. 8. 2020 22:54
Fotbalisté Sevilly vyhráli pošesté v historii Evropskou ligu, když v pátečním finále porazili Inter Milán 3:2. Český brankář Tomáš Vaclík byl na lavičce, chytal Maročan Jasín Bunú.
Hráči Sevilly slaví vítězství v Evropské lize
Hráči Sevilly slaví vítězství v Evropské lize | Foto: Reuters

Inter vedl od páté minuty, kdy Romelu Lukaku proměnil pokutový kop. Andaluský celek poté díky dvěma trefám Luuka de Jonga otočil skóre, ale ještě v prvním poločase srovnal Diego Godín. O výhře španělského mužstva rozhodl v 74. minutě Diego Carlos, jehož nůžky usměrnil do vlastní sítě Lukaku.

Milánský celek začal výborně a v páté minutě se ujal vedení. Diego Carlos fauloval ve vápně Romela Lukaka, který na sebe vzal odpovědnost a z pokutového kopu se nemýlil.

Belgický útočník vylepšil vlastní rekord, když v soutěži skóroval v 11. utkání za sebou, do nějž nastoupil. V dresu Nerazzurri zaznamenal 34. soutěžní branku v ročníku. Tolik tref za Inter v premiérové sezoně naposledy nastřílel legendární Brazilec Ronaldo v ročníku 1997/98.

Mezi dvanáctou a 33. minutou otočil stav dvěma hlavičkami Luuk de Jong. O chvíli později ale stejným způsobem srovnal Diego Godín.

Vedení na stranu italského mužstva mohl ve druhém poločase vrátit Lukaku, jenže samostatný únik zakončil pouze střelou do Bunúa.

Rozhodující okamžik tak přišel v 74. minutě, kdy se po standardní situaci odrazil míč ke Carlosovi, jehož "nůžky" nešťastně usměrnil do vlastní sítě Lukaku.

Trenér Interu Antonio Conte následně provedl trojí střídaní a jeden z nově příchozích Alexis Sánchez málem srovnal. V pádu však nezakončil ideálně a bek Jules Koundé z brankové čáry odkopl míč. Další šanci si už milánské mužstvo nevypracovalo.

Šestinásobný vítěz ze Sevilly zůstává suverénně nejúspěšnějším týmem soutěže. Za španělským celkem jsou s velkým odstupem trojnásobní šampioni Inter Milán, Juventus Turín, FC Liverpool a Atlético Madrid.

Finále fotbalové Evropské ligy v Kolíně nad Rýnem:

Sevilla - Inter Milán 3:2 (2:2)

Branky: 12. a 33. De Jong, 74. Carlos - 5. Lukaku z pen., 35. Godín. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra - Kamphuis (video, všichni Niz.). ŽK: Carlos, Banega - Conte (trenér), Barella, Bastoni, Gagliardini. Bez diváků.

Sevilla: Bunú - Navas, Koundé, Carlos (86. Gudelj), Reguilón - Jordán, Fernando, Banega - Ocampos (70. El Haddadi), De Jong (86. En-Nesjrí), Suso (77. Vázquez). Trenér: Lopetegui.

Inter Milán: Handanovič - Godín (90. Candreva), De Vrij, Bastoni - D'Ambrosio (78. Moses), Barella, Brozovič, Gagliardini (78. Eriksen), Young - Lukaku, Martínez (78. Sánchez). Trenér: Conte.