Fantastická Slavia. V improvizované sestavě nastřílela Nice tři góly a má další výhru

5. 11. 2020 20:58
Fotbalisté Slavie porazili ve 3. kole základní části Evropské ligy Nice 3:2 a navázali na týden starou domácí výhru 1:0 nad Leverkusenem.
Slávistická radost v zápase Evropské ligy Slavia - Nice
Slávistická radost v zápase Evropské ligy Slavia - Nice | Foto: Reuters

Dvakrát skóroval Jan Kuchta a jednou Abdallah Sima. Oba si při debutu v základní sestavě v Evropské lize připsali premiérový gól za Slavii. O trefy hostů se postarali Amine Gouiri a v nastavení Dan Ndoye.

Slávistickému trenérovi Jindřichu Trpišovskému výrazně zkomplikoval přípravu na zápas koronavirus, kvůli němuž chyběli kapitán Bořil, Kúdela, Provod, Malinský a náhradní gólman Kovář. Nehrál ani Stanciu, jehož manželce se narodila holčička. Trpišovský kvůli absencím povolal pět hráčů z B-týmu. Z nich naskočil do hry v závěru pouze osmnáctiletý záložník Křišťan.

Nice začalo v Edenu, kde se kvůli opatřením proti šíření koronaviru hrálo bez diváků, aktivně. V sedmé minutě Dolberg zblízka nepřekonal zastupujícího kapitána Koláře, o kterého v minulosti Nice usilovalo.

Slavia otevřela skóre v 16. minutě po povedené individuální Kuchtově akci. Domácí útočník se po nedorozumění obránců soupeře dostal ve vápně k míči a zakončil přesně k tyči. Poté zkusil štěstí před šestnáctkou Masopust, Benítez však jeho pokus chytil.

Ve 33. minutě hosté vyrovnali. Masopust při snaze o kličku ztratil míč, Gouiri si ho rychle přiťukl s Ronym Lopesem a zblízka přehodil vyběhnutého Koláře.

Domácí gól nezlomil. V dobré příležitosti se ocitl Holeš, ale jeho pokus zblokoval obránce Pelmard na roh. Z něho si slávisté vzali zpátky vedení, když si na Ševčíkův centr vyskočil Sima a skóroval.

Po změně stran Benítez vytáhl Holešův pokus mimo tři tyče. Slavia ve druhém dějství svěřence někdejší francouzské hvězdy Patricka Vieiry k ničemu nepustila a v 71. minutě pojistila náskok. Oscar přihrál do vápna, míč se dostal až ke Kuchtovi, který snadno skóroval.

"Orlové" neměli v závěru žádný tlak, přesto se jim v nastavení povedlo snížit, když Ndoye prostřelil z úhlu Koláře. Červenobílí doma neprohráli 16. soutěžní utkání po sobě.

Ve skupině C se šesti body díky lepší vzájemné bilanci posunuli na první místo před Leverkusen. Bayer zvítězil v souběžně hraném utkání na hřišti Beer Ševy 4:2. Nice s Hapoelem mají po třech bodech. Za tři týdny se čeští mistři představí ve Francii.

3. kolo fotbalové Evropské ligy:

Skupina C:

Slavia Praha - OGC Nice 3:2 (2:1)

Branky: 16. a 71. Kuchta, 43. Sima - 33. Gouiri, 90.+2 Ndoye. Rozhodčí: Kehlet - Sörensen, Hummelgaard (všichni Dán.). ŽK: Holeš, Sima, Kuchta, Hovorka - Schneiderlin, Lees-Melou, Daniliuc, Reine-Adelaide. Bez diváků.

Slavia: Kolář - Masopust, Hovorka (86. Křišťan), Zima, Oscar - Holeš - Sima, Ševčík, Lingr (69. Traoré), Olayinka - Kuchta (76. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Nice: Benítez - Robson Bambu, Daniliuc, Pelmard - Lotomba, Lees-Melou (65. Claude-Maurice), Schneiderlin, Kamara (88. Ndoye) - Rony Lopes (65. Reine-Adelaide), Dolberg (81. Atal), Gouiri. Trenér: Vieira.

Beer Ševa - Leverkusen 2:4 (2:2)

Branky: 11. a 25. Acolatse - 5. a 75. Bailey, 39. vlastní Dadia, 88. Wirtz.

Beer Ševa: Levita - Taha (90. Meli), Kabha (84. Varenne), Vítor - Dadia, Bareiro, Goldberg (84. Safouri) - Agudelo (64. Shviro), Josué, Sallalich (64. Yosefi) - Acolatse. Trenér: Abukasis.

Leverkusen: Hrádecký - Jedvaj (62. L. Bender), Tah, Dragovič, Wendell - Palacios - Wirtz, Amiri, Demirbay - Bailey, Alario (46. Diaby). Trenér: Bosz.

1. Leverkusen 3 2 0 1 10:5 6
2. Slavia Praha 3 2 0 1 5:5 6
3. Beer Ševa 3 1 0 2 5:6 3
4. Nice 3 1 0 2 5:9 3

Skupina A:

AS Řím - Kluž 5:0 (3:0)

Branky: 34. a 48. Mayoral, 2. Mchitarjan, 24. Ibaňez, 89. Pedro.

Rapid Vídeň - Dundalk 4:3 (1:1)

Branky: 22. Ljubicic, 79. Arase, 87. M. Hofmann, 90. Demir - 82. a 90.+6 obě z pen. McMillan, 7. Hoban.

21:00 Arsenal - Molde

1. Arsenal 2 2 0 0 5:1 6
2. Molde 2 2 0 0 3:1 6
3. Rapid Vídeň 3 1 0 2 5:6 3
4. Dundalk 3 0 0 3 4:9 0

Skupina D:

Benfica Lisabon - Glasgow Rangers 3:3 (1:2)

Branky: 2. vlastní Goldson, 73. Rafa Silva, 90.+1 Nuňez - 24. vlastní Diogo Goncalves, 25. Kamara, 51. Morelos. ČK: 19. Otamendi (Benfica).

Lech Poznaň - Standard Lutych 3:1 (2:1)

Branky: 22. a 48. Ishak, 14. Skóraš - 29. Lestienne.

1. Benfica Lisabon 3 2 1 0 10:5 7
2. Glasgow Rangers 3 2 1 0 6:3 7
3. Lech Poznaň 3 1 0 2 5:6 3
4. Standard Lutych 3 0 0 3 1:8 0