Fanoušci Chelsea v Praze skandovali, že je Salah atentátník. Nedostali se na stadion

Sport Sport
12. 4. 2019 9:22
Bezpečnostní pracovníci londýnské Chelsea v Praze zadrželi tři muže, kteří se v české metropoli zapojili do pokřiku urážejícího egyptskou hvězdu Liverpoolu Mohameda Salaha, a nepustili je na stadion Slavie k utkání čtvrtfinále Evropské ligy.
Fanoušci Blues v Praze zaplnili svůj sektor, který obsahoval 1077 vstupenek.
Fanoušci Blues v Praze zaplnili svůj sektor, který obsahoval 1077 vstupenek. | Foto: Reuters

O případu informoval britský The Guardian. Deník uvedl, že zákrok proběhl na základě videa nasdíleného ve čtvrtek na sociální sítě. Fanoušci Chelsea se sami natočili, jak před utkáním v jednom z pražských barů zpívají popěvěk označující věřícího muslima Salaha za atentátníka. Konkrétně opakovaně zpívali větu "Salah is a bomber".

Bezpečnostní tým londýnského velkoklubu, který s fanoušky vyjíždí k venkovním zápasům, viníky identifikoval ještě před utkáním a zadržel je před vstupem na stadion v Edenu.

"Chelsea shledává všechny formy takového chování jako nechutné a pokud se prokáže, že jde o naše držitele permanentek, podnikneme proti nim nejsilnější možné kroky," vyjádřil se klub v prohlášení. "Takové osoby jsou ostudou pro většinu fanoušků Chelsea, kteří je nebudou tolerovat v klubu," doplnil.

Se stanoviskem rychle přispěchal také Salahův zaměstnavatel Liverpool, který bude v nedělním šlágru anglické Premier League hostit Chelsea doma na Anfield Road.

"Video, které se objevilo online, zobrazující ohavné předpojaté skandování namířené na jednoho z našich hráčů, je nebezpečné a znepokojující. Liverpool věří, že se proti konkrétním viníkům podniknou rychlé akce a přijde trest za tento nenávistný zločin. Na fotbale ani ve společnosti není pro takové chování místo," napsali představitelé Liverpoolu a poděkovali Chelsea za rychlé řešení problému.

Šestadvacetiletý Salah, který v posledních dvou sezonách platí za jednu z největších ikon světového fotbalu, v dresu Chelsea odehrál třináct zápasů, než v roce 2016 přestoupil do italského AS Řím.

 

Právě se děje

Další zprávy