Vrbův Razgrad vypadl v EL s Interem Milán, Olympiakos senzačně vyřadil Arsenal

Aktualizováno 27. 2. 2020 23:26
Fotbalisté Ludogorce Razgrad s trenérem Pavlem Vrbou na prázdném San Siru prohráli 1:2 s Interem Milán a po domácí prohře 0:2 ve druhém kole Evropské ligy vypadli. Suverénně naopak postoupil Manchester United, který napravil remízu 1:1 z úvodního zápasu a dnes doma rozstřílel 5:0 FC Bruggy.
David Luiz a Hector Bellerin v utkání play off Evropské ligy proti Olympiakosu Pireus. | Foto: Reuters

Finálovou účast z minulé sezony neobhájí Arsenal, který po dramatickém prodloužení doma prohrál 1:2 s Olympiakosem. Londýnský celek v Řecku vyhrál 1:0, ale v normální hrací době dal v odvetě jedinou branku Pape Cissé a zápas zamířil do prodloužení.

V něm sedm minut před koncem vyrovnal Pierre-Emerick Aubameyang, ale poslední slovo patřilo Olympiakosu. V poslední minutě se po centru dostal za obranu Júsuf El Arabi a díky vyššímu počtu branek vstřelených na hřišti soupeře poslal řecký celek do osmifinále.

Zápas Interu s Razgradem se hrál na zavřeném stadionu kvůli obavám z šíření koronaviru, který si v Itálii vyžádal už 17 obětí. Vrbův Ludogorec sice v 26. minutě otevřel skóre, ale Nerazzurri ještě do přestávky výsledek otočili. Ve 32. minutě vyrovnal Cristiano Biraghi, v nastavení první půle přidal druhou branku Romelu Lukaku a po pauze si Inter postup pohlídal.

Do osmifinále prošel také Manchester United, přestože proti Bruggám na poslední chvíli přišel o zraněného útočníka Antohnyho Martiala. Domácím to ale nijak nevadilo a už v prvním poločase třemi góly vykročili za postupem. Pomohlo jim k tomu i brzké vyloučení bývalého stopera Slavie Simona Deliho.

V závěru zápasu završil dvěma góly vysokou výhru United Fred. Útočník Michael Krmenčík sledoval debakl Brugg pouze z lavičky, na Old Trafford se český reprezentant na hřiště nedostal.

Se soutěží se rozloučil Ajax, který doma prohrál 1:2 s Getafe a nedokázal vymazat ztrátu 0:2 z prvního zápasu. Zatímco španělský celek tak prožívá povedený návrat do pohárů po deseti letech, Ajax po vyřazení v základní skupině Ligy mistrů, kde v minulé sezoně došel až do semifinále, skončil v Evropské lize hned na první překážce.

Fotbalisté AS Řím uhájili náskok z prvního utkání 2. kola Evropské ligy, v odvetném zápase remizovali v belgickém Gentu 1:1 a postoupili do další fáze soutěže. Postup slaví také Wolverhampton, který jde navzdory prohře 2:3 s Espaňolem Barcelona dál díky lepšímu celkovému skóre.

Gent šel do vedení zásluhou Jonathana Davida v 25. minutě, čímž v ten moment vyrovnal stav dvojutkání, neboť první zápas vyhrál italský celek 1:0. AS Řím odpověděl o čtyři minuty později, kdy se z rychlého úniku prosadil Justin Kluivert. Římský tým postupem potvrdil svou úspěšnost v 2. kole Evropské ligy, dál dokázal projít ve 14 z 16 případů.

Wolverhampton musel v Barceloně dvakrát dotahovat. Na branky Jonathana Calleriho odpovídal Adama Traoré a Matt Doherty. Vyrovnané utkání strhl na stranu domácích v nastaveném čase druhého poločasu završeným hattrickem Calleri, na postup to však aktuálně poslednímu týmu španělské ligy nestačilo.

Wolfsburg se stal prvním německým týmem, který neprohrál devět po sobě jdoucích utkáních v Evropské lize. Utkání proti švédskému Malmö ovládl 3:0 a postoupil.

Hektické utkání sledovali diváci v tureckém Istanbulu, kde nastoupil Basaksehir proti Sportingu Lisabon. Rozhodlo až prodloužení, do kterého zápas poslala branka křídelníka domácích Edina Viščy v 92. minutě. Bosenský reprezentant pak zápas rozhodl, když se dvě minuty před koncem prodloužení trefil z pokutového kopu a posledního tureckého zástupce v soutěži poslal dál.

Odvetná utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Espaňol Barcelona - Wolverhampton 3:2 (1:1)

Branky: 16., 57. z pen. a 90.+1 Calleri - 22. Traoré, 79. Doherty. První zápas 0:4, postoupil Wolverhampton.

Malmö - Wolfsburg 0:3 (0:1)

Branky: 42. Brekalo, 65. Gerhardt, 69. Joao Victor. První zápas 1:2, postoupil Wolfsburg.

Gent - AS Řím 1:1 (1:1)

Branky: 25. David - 29. Kluivert. První zápas 0:1, postoupil AS Řím.

FC Porto - Leverkusen 1:3 (0:1)

Branky: 65. Marega - 10. Alario, 50. Demirbay, 58. Havertz. ČK: 85. Soares (FC Porto). První zápas 1:2, postoupil Leverkusen.

Basilej - APOEL Nikósie 1:0 (1:0)

Branka: 38. Frei z pen. První zápas 3:0, postoupila Basilej.

LASK Linec - Alkmaar 2:0 (1:0)

Branky: 44. z pen. a 50. Raguz. ČK: 88. Wiesinger (LASK Linec). První zápas 1:1, postupuje LASK Linec.

Basaksehir - Sporting Lisabon 4:1 po prodl. (2:0, 3:1)

Branky: 90.+2 a 118. Višča, 31. Škrtel, 45. Aleksič - 68. Vietto. První zápas 1:3, postoupil Basaksehir.

Inter Milán - Ludogorec Razgrad 2:1 (2:1)

Branky: 32. Biraghi, 45.+4 Lukaku - 26. Oliveira-Souza. První zápas 2:0, postoupil Inter Milán.

Benfica Lisabon - Šachtar Doněck 3:3 (2:1)

Branky: 9. Pizzi, 36 Días, 47. Silva - 12. vlastní Días, 49. Stěpaněnko, 71. Alan Patrick. První zápas 1:2, postoupil Šachtar Doněck.

Ajax Amsterodam - Getafe 2:1 (1:1)

Branky: 10. Danilo, 63. vlastní Oliveira - 5. Mata. První zápas 0:2, postupil Getafe.

Celtic Glasgow - FC Kodaň 1:3 (0:0)

Branky: 82. Edouard z pen. - 51. Santos, 85. Biel, 88. N´Doye. První zápas 1:1, postoupila Kodaň.

FC Sevilla - Kluž 0:0

ČK: 90.+1 Bordeianu (Kluž). První zápas 1:1, postupila Sevilla.

Arsenal - Olympiakos Pireus 1:2 po prodl. (0:0, 0:1)

Branka: 113. Aubameyang - 53. Cissé, 119. El Arabi. První zápas 1:0, postoupil Olympiakos..

Manchester United - FC Bruggy 5:0 (3:0)

Branky: 82. a 90.+3 Fred, 27. Fernandes, 34. Ighalo, 41. McTominay. První zápas 1:1, postoupil Manchester United.

Odvetné utkání Salcburk - Frankfurt bylo kvůli hrozbě orkánu odloženo.