Mladá Boleslav poletí v Evropské lize do Kazachstánu, Jablonec do Arménie

Aktualizováno 18. 7. 2019 23:39
Fotbalisté Mladé Boleslavi se ve 2. předkole Evropské ligy střetnou s kazašským týmem Ordabasy Šymkent, který po domácí výhře 1:0 zvítězil v odvetě na hřišti gruzínského celku Torpedo Kutaisi 2:0. Jablonec čeká arménský celek Pjunik Jerevan, který po remíze 3:3 doma zvítězil v odvetě na hřišti severomakedonské Škupi 2:1. Úvodní duely se uskuteční za týden 25. července. Mladá Boleslav začne doma, Jablonec venku.
Fotbalisté Malmö slaví postup do 2. předkola Evropské ligy
Fotbalisté Malmö slaví postup do 2. předkola Evropské ligy | Foto: ČTK

Ordabasy v obou zápasech rozhodlo o výhře ve druhém poločase. V odvetě poslal Šymkent do vedení v 82. minutě záložník Mehanovič, který dříve hrál za Mladou Boleslav, Varnsdorf, Jablonec a Zlín. V páté minutě nastavení stvrdil postup útočník Badibanga.

Pjunik v prvním zápase dvěma góly v posledních deseti minutách vybojoval remízu 3:3 a o postupu do 2. předkola rozhodl v prvním poločase odvetného duelu, když se trefili Jedigarjan a Miranjan. Naději týmu ze Skopje vykřesal v 82. minutě Jurina, jenže krátce poté se nechal vyloučit jeho spoluhráč Serginho a domácí na vyrovnání, které by je posunulo dál, nedosáhli.

Dunajská Streda v sestavě s brankářem Martinem Jedličkou přešla přes Cracovii Krakov, za niž od začátku nastoupil bek David Jablonský. Stejně jako na Slovensku i v odvetě skončilo utkání po 90 minutách 1:1. Postup hostům vystřelil v prodloužení venezuelský útočník Ramirez. Domácí sice v nastaveném čase srovnali na 2:2, ale kvůli menšímu počtu vstřelených branek na soupeřově hřišti vypadli.

Do 2. předkola se probojovala i Trnava, která proti bosenskému mužstvu Radnik Bijeljina vymazala venkovní ztrátu 0:2. V prodloužení, které navíc od 108. minuty dohrávala v deseti, rozhodnutí nepadlo, v penaltovém rozstřelu ale slovenský tým zvítězil 3:2.

V brance Malmö nastoupil proti severoirské Ballymeně Dušan Melichárek, který vychytal výhru 4:0. Úvodní domácí duel ovládl švédský tým 7:0.

Ružomberok s Čechy Filipem Haškem, Ondřejem Novotným a Filipem Twardzikem prohrál na půdě Levski Sofia stejně jako doma 0:2. Gólman Martin Berkovec nastoupil v brance Žalgirisu Vilnius, který doma remizoval s Honvédem Budapešť 1:1. Dál však po výhře 3:1 z prvního duelu postoupilo maďarské mužstvo.

V soutěži překvapivě skončil Hajduk Split s českým obráncem Stefanem Simičem, který se však neobjevil ani na střídačce. Chorvatský celek si přivezl ze hřiště Gziry náskok 2:0, maltský celek ale v odvetě zvítězil 3:1. Postupový gól vstřelili hosté v šesté minutě nastavení.

Glasgow Rangers po výhře 4:0 na Gibraltaru zvítězil doma nad St. Josephs 6:0. Z postupu se radovala i Legia Varšava, která po bezbrankové remíze na Gibraltaru zdolala doma Europu 3:0.

Odvetná utkání 1. předkola fotbalové Evropské ligy:

Tobol Kostanaj (Kaz.) - Jeunesse Esch (Luc.) 1:1, první zápas 0:0, postoupil Esch; Kajrat Almaty - Široki Brijeg (Bos.) 2:1, první zápas 2:1, postoupilo Almaty; FK Makedonija - Alaškert (Arm.) 0:3, první zápas 1:3, postoupil Alaškert; Teuta (Alb.) - Ventspils (Lot.) 1:0, první zápas 0:3, postoupil Ventspils; Inter Turku - Bröndby 2:0, první zápas 1:4, postoupilo Bröndby; Rovaniemi - Aberdeen 1:2, první zápas 1:2, postoupil Aberdeen; Riga - Olimpija Lublaň 0:2, první zápas 3:2, postoupila Lublaň; Craiova 1948 - Sabail (Ázerb.) 3:2, první zápas 3:2, postoupila Craiova; Levadia Tallinn - Stjarnan (Isl.) 3:2 po prodl., první zápas 1:2, postoupil Stjarnan; Dinamo Minsk - Liepaja (Lot.) 1:2, první zápas 1:1, postoupila Liepaja; Levski Sofia - Ružomberok 2:0, první zápas 2:0, postoupil Levski; Haugesund (Nor.) - Cliftonville (Sev. Ir.) 5:1, první zápas 1:0, postoupil Haugesund; Petrocub-Hincesti (Mold.) - AEK Larnaka 0:1, první zápas 0:1, postoupila Larnaka; Apollon Limassol - Žalgiris Kaunas 4:0, první zápas 2:0, postoupil Limassol; Žalgiris Vilnius - Honvéd Budapešť 1:1, první zápas 1:3, postoupil Honvéd; Neftči Baku - Nisporeni (Mold.) 6:0, první zápas 3:0, postoupilo Baku; Zrinjski Mostar (Bos.) - Akademija Panděv (Sev. Mak.) 3:0, první zápas 3:0, postoupil Mostar; Milsami Orhei (Mold.) - FCSB (Rum.) 1:2, první zápas 1:2, postoupil FCSB; Torpedo Kutaisi (Gruz.) - Šymkent (Kaz.) 0:2, první zápas 0:1, postoupil Šymkent; Vaduz - Breidablik (Isl.) 2:1, první zápas 0:0, postoupil Vaduz; Cracovia Krakov - Dunajská Streda 2:2 po prodl., první zápas 1:1, postoupila Dunajská Streda; Hapoel Beerševa - Laci (Alb.) 1:0, první zápas 1:1, postoupila Beerševa; Engordany (And.) - Dinamo Tbilisi 0:1, první zápas 0:6, postoupilo Dinamo; Progres (Luc.) - Cork 1:2, první zápas 2:0, postoupil Progres; Norrköping - Saint Patrick's (Ir.) 2:1, první zápas 2:0, postoupil Norrköping; Hibernians (Mal.) - Soligorsk (Běl.) 0:1, první zápas 0:1, postoupil Soligorsk; Fehérvár - Zeta (Č. Hora) 0:0, první zápas 5:1, postoupil Fehérvár; B36 Tórshavn (Faer. ostr.) - Crusaders (Sev. Ir.) 2:3, první zápas 0:2, postoupili Crusaders; Kukësi (Alb.) - Debrecín 1:1, první zápas 0:3, postoupil Debrecín; Mura (Slovin.) - Maccabi Haifa 2:3, první zápas 0:2, postoupila Haifa; Hajduk Split - Gzira (Mal.) 1:3, první zápas 2:0, postoupila Gzira; Škupi (Sev. Mak.) - Pjunik (Arm.) 1:2, první zápas 3:3, postoupil Pjunik; Vitebsk (Běl.) - Kuopio 1:1, první zápas 0:2, postoupilo Kuopio; Glasgow Rangers - St. Joseph's (Gibr.) 6:0, první zápas 4:0, postoupili Rangers; Budučnost Podgorica - Narva Trans (Est.) 4:1, první zápas 2:0, postoupila Podgorica; Ballymena (Sev. Ir.) - Malmö 0:4, první zápas 0:7, postoupilo Malmö; Domžale (Slovin.) - Balzan (Mal.) 1:0, první zápas 4:3, postoupilo Domžale; Radnički Niš - Flora (Est.) 2:2, první zápas 0:2, postoupila Flora; Kilmarnock - Connah's Quay Nomads (Wal.) 0:2, první zápas 2:1, postoupil Quay; Legia Varšava - Europa (Gibr.) 3:0, první zápas 0:0, postoupila Legia; Reykjavík - Molde (Nor.) 0:0, první zápas 1:7, postoupilo Molde; Shamrock Rovers (Ir.) - Brann Bergen 2:1, první zápas 2:2, postoupil Shamrock; Spartak Trnava - Radnik Bijeljina (Bos.) 2:0 po prodl., na pen. 3:2, první zápas 0:2, postoupil Spartak.