Ďábelská hádka. Hvězdy Manchesteru United se poštěkaly přímo na trávníku

Rudolf Černík Rudolf Černík
17. 8. 2020 8:23
Přišli o postup do finále Evropské ligy a ještě se pořádně pohádali. Fotbalisté Manchesteru United Victor Lindelöf a Bruno Fernandes na sebe zostra vyjeli přímo na trávníku.
Pře Bruna Fernandese s Victorem Lindelöfem
Pře Bruna Fernandese s Victorem Lindelöfem | Foto: Twitter

Manchester hrál v semifinále závěrečného turnaje Evropské ligy v Kolíně nad Rýnem se Sevillou 1:1, když v 78. minutě přišla rozhodující akce španělského klubu. 

Stoper "Rudých ďáblů" Lindelöf nechal kolem sebe bez zájmu proletět pokutovým územím centr, který snadno uklidil číhající Luuk de Jong do sítě.

Rozhodující okamžik utkání mezi Manchesterem a Sevillou:

Záložník Fernandes, jenž v první půli poslal Manchester do vedení, spoluhráči nedůslednost v bránění ihned vytkl. Jenže Švéd, místo aby sklopil uši a zpytoval svědomí za svou hrubku, se do portugalské opory pustil nevybíravými slovy a divokými gesty.

Podívejte se na výměnu názorů mezi hráči United:

"Je třeba říci, že druhý gól byl šokující. Můžete z něj vinit téměř celou defenzivní čtveřici, ale Lindelöfovo postavení je prostě špatné. Pro mě je Lindelöf největší problém," rozebíral v televizním studiu klíčový moment Paul Scholes, legendární záložník Manchesteru.

Fernandes po utkání nechtěl ostrou výměnu ze hřiště zveličovat. "Je to normální, když dostanete gól. Není to o mně a Victorovi. To, co se stalo mezi mnou a Victorem, je běžné a ve fotbale se stane mockrát," mávl rukou portugalský šikula.

Diplomaticky se k situaci postavil i kouč "Rudých ďáblů" Ole Gunnar Solskjaer. "Neměli jsme dopustit ten centr. A měli jsme odklidit míč do bezpečí, když už do vápna přiletěl," komentoval rozhodující okamžik kouč, jehož tým už potřetí v sezoně ztroskotal v semifinále - předtím neuspěl v boji o poslední zápas v Anglickém poháru i v Ligovém poháru.

Manchester v závěrečné fázi Evropské ligy doplatil i na mizernou produktivitu. Ve čtvrtfinále a v semifinále vyslal na soupeře 46 střel, radoval se však jen ze dvou gólů. A to je ještě v obou případech vstřelil Fernandes z pokutových kopů…

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Začíná vánoční čas, je první adventní neděle

Začíná vánoční čas, dnes je první adventní neděle. Na adventním věnci je čas zapálit první ze čtyř svíček. Dříve advent býval dobou duchovní přípravy na Vánoce, dobou rozjímání a dobročinnosti, nyní je pro značnou část lidí ale spíš obdobím nakupování dárků. Už podruhé advent ovlivní epidemie koronaviru a omezení, která mají šíření viru zpomalit. Vláda tento týden zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Ještě před jejich zákazem mnozí organizátoři avizovali, že omezí kulturní program nebo nebudou slavnostně rozsvěcet vánoční stromy tak, aby zbytečně nelákali velké množství lidí. Plánovali ale otevření prodejních stánků i provoz dalších atrakcí či doprovodný program.

První adventní neděle se označuje železná, druhá bronzová, třetí stříbrná a čtvrtá zlatá. Slovo advent pochází z latinského adventus, tedy příchod. Pro křesťany první adventní neděle připomíná příchod Ježíše Krista. Věřící přinášejí věnce do kostela, kde je kněz požehná. I přes omezení mohou stále lidé přijít rozjímat na roráty, což jsou ranní mše ke cti Panny Marie. Začínají brzy ráno ještě za tmy a v některých kostelích jsou slaveny jen při svíčkách.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soubor Kupkových kreseb se bude v neděli na pražském Žofíně dražit za 25 milionů korun

Bez přítomnosti veřejnosti se dnes bude konat aukce výtvarného umění na pražském Žofíně. Galerie Kodl se tak rozhodla vzhledem ke zhoršující se situaci s pandemií nemoci covid-19. Po internetu či telefonu se tak budou sběratelům nabízet desítky položek, k nejvýznamnějším patří cyklus kreseb Františka Kupky vytvořených pro encyklopedii Člověk a Země, vydané ve Francii v letech 1904 až 1907. Cyklus se bude vyvolávat za 25 milionů korun.

Kupkovy kresby vznikaly na objednávku autora této šestisvazkové historie lidstva Élisée Recluse (1830 až 1905). Ten se v ní pokusil shrnout dějiny lidstva od prehistorických počátků až po tehdejší současnost kritickým pohledem, což mimo jiné dokládá předjímání ekologických témat nebo boj za práva zvířat. Soubor představuje nejrozsáhlejší a nejucelenější ilustrátorskou práci Františka Kupky z počátku 20. století, místy anticipující jeho abstraktní tvorbu.

Aukce nabídne i mnohé další autory 20. století, k dílům s vyvolávací cenou v několika milionech korun patří obrazy Emila Filly, Františka Foltýna, Václava Špály či Mikuláše Medka. Z poválečného období se skrze díla Františka Hudečka, Bohumíra Matala a Kamila Lhotáka představuje malba generace umělců ze Skupiny 42. Výjimečnou kolekci tvoří tři práce teprve nyní doceňované Běly Kolářové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy