Arteta: Slavia ukázala, že se nikdy nevzdává, musíme být efektivnější

ČTK ČTK
14. 4. 2021 18:40
Podle trenéra fotbalistů Arsenalu Mikela Artety ukázala Slavia před týdnem v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy v Londýně vyrovnávacím gólem v nastavení, že se nikdy nevzdává. Po domácí remíze 1:1 očekává španělský trenér od svého týmu větší efektivitu v zakončení. Nepřipouští si, že by "Kanonýři" vypadli a v příští sezoně byli bez pohárů.
Foto: Reuters

"Už před prvním zápasem jsem říkal, že Slavia na nás udělala opravdu velký dojem. V domácí soutěži je neporažena. Do každého zápasu jde s velkým zaujetím, proto zaslouženě došla až sem a vyřadila velké týmy. V prvním utkání proti nám ukázala, že se nikdy nevzdává a v poslední minutě srovnala. Zítra nás čeká opravdová bitva," řekl Arteta na on-line tiskové konferenci v Londýně, odkud se dnes Arsenal přesune do Prahy.

Před týdnem Londýňané od 86. minuty vedli, ale v závěru třetí minuty nastavení srovnal po rohu Tomáš Holeš. "Měli jsme v zápase momenty, při kterých kdybychom dostali míč do sítě, tak se teď bavíme v jiném duchu. Tohle rozhoduje, zda vyhrajete, nebo ne. Mohl to být úplně jiný zápas. Tyhle evropské zápasy jsou o efektivitě. Pokud chcete v Evropě jít dál a soupeřit s těmi nejlepšími, musíte být velmi efektivní," prohlásil Arteta.

Navzdory původním informacím by měl mít v odvetě k dispozici záložníky Bukaya Saku a Emileho Smitha Roweho, kteří doléčili zranění. Naopak velmi ohrožen je start dalšího středopolaře Martina Ödegaarda a kanonýra Pierrea-Emericka Aubameyanga.

"Nevím, jestli budou moci nastoupit. Budeme se muset podívat po tréninku, jak na něj zareagují. Včera ještě ani jeden z nich nemohl trénovat. Dnes je slunečný den, snad to bude lepší," vtipkoval Arteta.

Jeho svěřenci figurují v Premier League až na devátém místě a hrozí jim, že budou v příští sezoně bez pohárů. Účast v nich si mohou zajistit případným triumfem v Evropské lize. "Že bychom příští sezonu nebyli v pohárech, o tom vůbec neuvažuji. Nechci si to vnášet do mysli ani to předávat někomu z hráčů nebo v klubu," uvedl Arteta.

Bývalý nizozemský reprezentační záložník Clarence Seedorf se vyjádřil ke Kúdelově případu: "Mluvení na soupeře se zakrytými ústy musíme trestat." | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 59 minutami

V Anglii a Walesu se konají místní volby, nového starostu vybírají i v Londýně

Na mnoha místech Anglie a Walesu se dnes konají místní volby. Nového starostu si zvolí i obyvatelé Londýna. Skotové a Velšané si vyberou i své zástupce v regionálních parlamentech. Velká pozornost je upřena hlavně na skotské volby, které by mohly napovědět, zda je reálné další referendum o nezávislosti Skotska. Volební místnosti se za přísných protiepidemických opatření otevřou v 07:00 místního času (08:00 SELČ) a uzavřou se ve 22:00 (23:00 SELČ).

Británii čeká skutečný supervolební čtvrtek. Místních voleb bude rekordní počet, protože ty které se měly konat před rokem, byly odloženy kvůli koronavirové pandemii. Nově obsazena po dnešku musí být zhruba 5000 křesel ve 145 místních radách jenom v Anglii, kde se bude rovněž volit přímo 14 starostů, včetně toho londýnského.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Jižní Karolína zavádí popravy zastřelením, nemá totiž dost smrtících injekcí

Sněmovna reprezentantů amerického státu Jižní Karolína ve středu schválila zastřelení coby jednu z metod popravy. Stalo se tak kvůli nedostatku látek používaných ve smrtících injekcích. Tento stát, který v minulosti patřil mezi části Spojených států s nejvyššími počty poprav, je chce znovu vykonávat ve větším měřítku, napsala agentura AP.

Podle nově schváleného zákona si zločinci odsouzení k smrti v případě, kdy nebude k dispozici smrtící injekce, budou muset vybrat mezi popravou na elektrickém křesle a zastřelením. AP připomíná, že kromě Jižní Karolíny popravuje vězně na elektrickém křesle osm dalších států, hrdelní trest zastřelením nyní umožňují vykonávat zákony tří států. Poprava se v Jižní Karolíně naposledy konala před deseti lety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy