Arsenal v Evropské lize senzačně podlehl Borisovu, Koubek inkasoval tři góly

Aktualizováno 14. 2. 2019 23:09
Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance v úvodním utkání druhého kola Evropské ligy nečekaně prohráli 0:1 na hřišti BATE Borisov. Nedařilo se ani jinému českému gólmanovi Tomáši Koubkovi z Rennes, protože francouzský celek doma po inkasovaném gólu v 90. minutě remizoval 3:3 s Betisem Sevilla.
Alexandre Lacazette (Evropská liga 2019)
Alexandre Lacazette (Evropská liga 2019) | Foto: Reuters

Brankář Tomáš Vaclík ze Sevilly naopak čistým kontem přispěl španělskému celku k vítězství 1:0 nad Laziem Řím. O výhře hostujícího týmu, který se dočkal prvního vítězství po třech zápasech, na Olympijském stadionu rozhodl ve 22. minutě Wissam Ben Yedder.

Arsenal měl sice v Bělorusku výraznou územní převahu a soupeře také přestřílel, z gólu se však radovali domácí. O jedinou branku se hlavou po přímém kopu v 45. minutě postaral Stanislav Dragun. Londýnský klub v závěru navíc přišel o vyloučeného Alexandra Lacazetta, ale před domácí odvetou stále může pomýšlet na postup.

Rennes vedlo už po deseti minutách 2:0 a po prvním poločase 3:1, ale na vítězství to nestačilo. Po hodině hry snížil hlavou Sidnei a v 90. minutě Koubka nevýraznou střelou překonal Diego Lainez. Betis díky němu udržel neporazitelnost v probíhajícím ročníku soutěže a před odvetou, která je v Seville na programu příští týden, má o něco blíž k postupu.

Bez porážky je v dosavadním průběhu Evropské ligy i Villarreal, který v úvodním zápase play off vyhrál 1:0 v Lisabonu nad Sportingem. Vítězstvím venku vstoupila do vyřazovací části také Chelsea díky výhře 2:1 v Malmö. Do vedení 2:0 poslal hosty Olivier Giroud a zaznamenal pátý gól ve čtyřech zápasech Evropské ligy.

Neapol uspěla 3:1 v Curychu a připravila tak vítěznou premiéru v soutěži pro Carla Ancelottiho. Bývalý trenér AC Milán nebo Realu Madrid sice odkoučoval 160 zápasů v Lize mistrů a třikrát ji dokázal vyhrát, ale v Evropské lize se postavil před lavičku poprvé.

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:

Rapid Vídeň - Inter Milán 0:1 (0:1)

Branka: 39. Martínez z pen.

Krasnodar - Leverkusen 0:0

Rennes - Betis Sevilla 3:3 (3:1)

Branky: 2. Hunou, 11. vlastní García, 43. Ben Arfa z pen. - 32. Lo Celso, 62. Sidnei, 90. Lainez.

Olympiakos Pireus - Dynamo Kyjev 2:2 (2:1)

Branky: 10. Hassan, 40. Dias - 28. Bujalskyj, 90. Verbič.

Lazio Řím - FC Sevilla 0:1 (0:1)

Branka: 22. Ben Yedder.

BATE Borisov - Arsenal 1:0 (1:0)

Branka: 45. Dragun. ČK: 85. Lacazette (Arsenal).

Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 1:2 (0:1)

Branky: 54. Luyindama - 27. Salvio z pen., 64. Seferovič.

FC Bruggy - Salcburk 2:1 (0:1)

Branky: 65. Denswil, 81. Wesley - 17. Junuzovič.

FC Curych - Neapol 1:3 (0:2)

Branky: 83. Cololli z pen. - 12. Insigne, 21. Callejón, 77. Zieliňski.

Malmö - Chelsea 1:2 (0:1)

Branky: 80. Christiansen - 30. Barkley, 58. Giroud.

Šachtar Doněck - Frankfurt 2:2 (1:1)

Branky: 10. Marlos z pen., 67. Taison - 7. Hinteregger, 50. Kostič. ČK: 11. Stěpaněnko (Doněck).

Celtic Glasgow - Valencie 0:2 (0:1)

Branky: 42. Čeryšev, 49. Sobrino.

Sporting Lisabon - Villarreal 0:1 (0:1)

Branka: 3. Alfonso. ČK: 77. Acuňa (Sporting).

před 23 minutami

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí

Midtjylland v ligové generálce na Slavii zdolal Lyngby 1:0

Fotbalisté Midtjyllandu před úterním úvodním zápasem čtvrtého předkola Ligy mistrů na hřišti pražské Slavie vyhráli ve druhém kole dánské ligy doma nad Lyngby 1:0.

Midtjylland poslal do vedení ve 12. minutě Pione Sisto. Domácí sice soupeře přestříleli, ale další branky už nepřidali. Úřadující šampioni si i tak spravili chuť po nečekané úvodní porážce 0:2 se Sönderjyske, soupeřem Plzně ve třetím předkole Evropské ligy.

Domácí trenér Brian Priske do utkání nasadil sestavu: Hansen - Cools, James, Scholz, Paulinho (65. Madsen) - Evander (65. Dyhr), Cajuste - Dreyer (70. Mabil), Kraev, Sisto (70. Anderson) - Júnior Brumado (80. Kaba).