Arsenal s Čechem v úvodním čtvrtfinále EL doma porazil CSKA 4:1, Ramsey překonal Ronaldovu patičku

5. 4. 2018 23:22
Petr Čech v Evropské lize nastoupil k letos vůbec prvnímu utkání. Zápas Arsenalu s CSKA pískal český rozhodčí Pavel Královec.
Petr Čech.
Petr Čech. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy v Londýně porazili CSKA Moskva 4:1. Poprvé v tomto ročníku soutěže nastoupil za "Kanonýry" český brankář Petr Čech.

Mezi nejlepší čtyřku EL nakročilo i Atlético Madrid, které doma zdolalo přemožitele Plzně z osmifinále Sporting Lisabon 2:0. Odvety se hrají za týden.

Čech vyléčil zranění třísel, kvůli němuž vynechal sobotní zápas anglické ligy se Stoke. Naopak brankářskou jedničku pro Evropskou ligu Ospinu pro dnešek vyřadily ze sestavy problémy s kotníkem.

Arsenal v deváté minutě poslal do vedení Ramsey, ruský tým však brzy srovnal, když se Golovin krásně trefil z přímého kopu.

Český rozhodčí Královec pak za diskutabilní souboj Ščennikova s Özilem nařídil pro domácí penaltu a tu ve 23. minutě proměnil Lacazette. O chvíli později zvýšil povedenou patičkou Ramsey a ještě před pauzou po další Özilově přihrávce skóroval podruhé také Lacazette.

Svěřenci Arséna Wengera měli převahu i po změně stran, ale několik slibných šancí nevyužili. Ramseymu radost z hattricku překazila tyč. Čech příliš práce neměl, ale dobře zasáhl proti střele Dzagojeva.

Atlético začalo skvěle a už po 22 vteřinách opařil lisabonského soupeře bleskovou brankou Koke. Pět minut před pauzou přidal pojistku Griezmann. Madridský tým doma vyhrál devátý soutěžní zápas po sobě a navíc už 828 minut na stadionu Wanda Metropolitano neinkasoval. Sporting se ani na 13. pokus nedočkal premiérového pohárového vítězství ve Španělsku.

Lazio v Římě zdolalo Salcburk 4:2 a připravilo rakouskému mistrovi první porážku po 35 soutěžních utkáních. Na Luličovu úvodní trefu z osmé minuty dokázal z odpovědět z penalty Berisha. Na začátku druhého poločasu Laziu vrátil vedení patičkou Parolo. V dramatickém závěru sice podruhé vyrovnal Minamino, ale náhradník Anderson s Immobilem dvěma góly mezi 74. a 76. minutou rozhodli o triumfu domácích.

Na úvod čtvrtfinále doma uspělo i Lipsko, které zdolalo Marseille 1:0 Wernerovou brankou z nastavení prvního poločasu. Chvíli předtím hostující Sarr trefil břevno. Německé mužstvo protáhlo šňůru bez porážky na sedm soutěžních duelů.

Úvodní zápasy čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy:

Arsenal FC - CSKA Moskva 4:1 (4:1)

Branky: 9. a 28. Ramsey, 23. z pen. a 35. Lacazette - 15. Golovin. Rozhodčí: Královec (ČR).

Atlético Madrid - Sporting Lisabon 2:0 (2:0)

Branky: 1. Koke, 40. Griezmann. Rozhodčí: Karasev (Rus.).

Lazio Řím - Red Bull Salcburk 4:2 (1:1)

Branky: 8. Lulič, 49. Parolo, 74. Anderson, 76. Immobile - 30. Berisha z pen., 71. Minamino. Rozhodčí: Hategan (Rum.).

RB Lipsko - Olympique Marseille 1:0 (1:0)

Branka: 45.+1 Werner. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).