Anderlecht ztratil oporu, záložník Defour odešel do Burnley

ČTK ČTK
16. 8. 2016 12:22
Fotbalisté Anderlechtu nastoupí ve čtvrtek proti Slavii k prvnímu utkání o postup do Evropské ligy již bez záložníka Stevena Defoura. Belgický reprezentant přestoupil do Burnley. Nováček anglické ligy za Defoura zaplatil podle britských médií 7,35 milionu liber (téměř 229 milionů korun), čímž z něj udělal nejdražší posilu v historii klubu. Osmadvacetiletý hráč se Burnley upsal na tři roky. "Doufám, že zkušenostmi pomohu klubu k udržení v Premier League. Je to nová výzva a těším se na ni," uvedl Defour, který působil v Anderlechtu od roku 2014. Předtím hrál za Porto a Standard Lutych, s kterými získal po dvou mistrovských titulech. V roce 2007 byl vyhlášen nejlepším hráčem belgické ligy.
Účel světí prostředky. Motto Stevena Defoura
Účel světí prostředky. Motto Stevena Defoura | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 24 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy