Evropská konferenční liga • 2. předkolo • 19:00

21. Sor
32. Sor
45. Ewerton
56. Lingr

Vítejte u on-line přenosu z utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy mezi St. Josephs a Slavií Praha. Úvodní výkop je naplánován na čtvrtek 21. července v 19:00.

St.Josephs

SESTAVA ST. JOSEPH'S

Fitzsomons - Olmos, Villar, Peters, Mouelhi (C), Pons - Juanma, Pecci, K. Robba - Ferrer, Antwi

J. Robba - Serra, Valarino, Rojas Piner, Bautista, Rosa, Caballero, Yussuf, Boro, Aznar

Slavia

Sestava nasazuje do dnešního utkání také pět letních posil. V bráně nastoupí Aleš Mandous.

Domácí celek se musel do dnešního 2. předkola Evropské konferenční ligy probojovat přes severoirské Larne. Ve dvojutkání rozhodně nebyli favoritem, nicméně po domácí remíze 0:0 dokázali překvapit na půdě svého soupeře a gólem Valarina ze 79. minuty si zajistili postup. Jedná se o první takový úspěch, neboť loni proti estonské Levadii celek z Gibraltaru neuspěl.

Stejně jako v případě Slavie, také St. Joseph's zatím nehrají domácí ligu. Navíc v loňském ročníku se za Lincolnem a Europou usadili až na třetím místě a náskok St.Joseph's na nepostupové čtvrté místo byl pouze dvoubodový. Dnes je tak gibraltarský tým jednoznačne totálním outsiderem.

Pražská Slavia loni nedokázala navázat na tituly z posledních let a za Viktorií Plzeň zůstala na druhém místě české Fortuna ligy. Navíc jí nevyšel ani poslední dvě ligová kola. V titulové nadstavbě totiž Pražané nejprve pouze remizovali s Baníkem a na závěr ligy prohráli v prestižní derby se Spartou. Na druhou stranu, v přípravě se Slavii dařilo. Po úvodní remíze 1:1 s Olympiakosem ovládli svěřenci kouče Trpišovského souboje s Rapidem Bukurešť (7:1) i Puskás Akademií (1:0).

Hostující celek je favoritem zápasu. Napovídá o tom také fakt, že loni v Evropské konferenční lize doputovala až do čtvrtfinále. V tom Slavii vystavil stopku Feyenoord Rotterdam, který následně prošel až do finále soutěže. Evropskou poutí navíc Slavia prošla přes výrazně silnější celky než je ten dnešní.

Slavia před začátkem sezóny představila kromě nového loga také nové venkovní dresy a právě v tmavě modré barvě nastoupí i dnes.

Dnešní utkání bude rozhodovat Ivar Orri Kristjansson z Islandu. Nebude to pro něj první zkušenost s českým fotbalem, nicméně zatím se Islanďan s českými fotbalisty setkal jen jako čtvrtý rozhodčí při jednom utkání reprezentační sedmnáctky. Celkově to pak pro Kristjanssona bude teprve osmé utkání v pozici hlavního rozhodčího v utkáních evropských soutěží.

Poněkud netradiční bude dnes pro české fotbalisty nejen počasí, ale především stadion. Hrát se totiž bude na umělé trávě a hned vedle stadionu je letiště. Na tom by během druhého poločasu mělo přistávat letadlo z Londýna.

1.

Začátek prvního poločasu.

1.

Domácí obstarali úvodní výkop zápasu a okamžitě se vydali na útočnou polovinu. Jenže po brzké ztrátě si to dopředu namířili Pražané.

1.

Nejistý zákrok při centru od domácího brankáře. Následný odkop opět zamířil přesně k fotbalistům Slavie.

2.

Registrujeme první zakončení. Ke střele zpoza šestnáctky se odhodlal Usor, avšak gólman Fitzsomons míč dokázal zkrotit.

3.

Hraje se na polovině domácího mužstva. Po dvou autech St. Joseph's kombinují znovu hráči Slavie.

4.

Akce na levé straně sice nevedla k ohrožení domácí brány, nicméně Oscar se prezentoval rychlým napadáním a vynutil si faul.

5.

Ewerton volný kop rozehrál velmi šikovně přízemní přihrávkou na střed vápna. Tam se bohužel pro hosty nikdo z Pražanů nedostal k zakončení.

6.

Při další akci si Tiéhi naběhl k penaltovému puntíku a zakončoval po centru z pravé strany. Z prvního doteku však přestřelil bránu.

7.

Slavia pokračuje v tlaku a kombinuje u pokutového území. Další zakončení jednoho z hostů musel likvidovat Fitzsomons.

8.

Domácí se sice ujali míče kousek od poloviny hřiště, ale následná kolmice Juanmy putovala jen do zámezí.

8.

Na pravé straně si našel prostor Douděra, který sice na první pokus neodcentroval, avšak ujal se volného míče a přízemní střelou k tyči prověřil domácího brankáře.

9.

Antwi se dobře pral se dvěma soupeři a vynutil si nedovolená zákrok Eduarda Santose.

10.

Juanma odcentroval z místa předchozího přestupku. Obrana Slavie byla pozorná a navíc to chvíli vypadalo na rychlý protiútok hostujícího celku.

11.

Poněkud neurovnaná kombinace Slavie. Holeš to ještě zkusil obloučkem na Sora, nicméně blíže k míči měl domácí gólman.

12.

Do velké šance se po Tiéhio přihrávce dostal Ibrahim Traoré. Zkušený záložník Slavie zakončoval z levé strany šestnáctky, avšak bránu vůbec netrefil.

14.

Domácí si nadále pomáhají především odkopy za půlící čáru. Ofenzivní akci mohl znovu rozjet Oscar, kterého Ferrer zastavil šlapákem.

14.

V závěru 14. minuty si ofsajdové postavení nepohlídal Ewerton. Choutky Slavie jsou tak na chvíli zastaveny.

15.

Při bránění si nějakou bolístku udělal Peters, jenž potřebuje ošetření. Celky se tak mohou osvěžit.

16.

Aktivní Usor si opět chystal míč na zakončení. Tentokrát však zvolil kličku, kterou domácí obranu trochu zmátl. Nakonec z toho nic nebylo.

17.

Nyní už musel Fitzsomons zasahovat, neboť jej Usor prověřil střelou z přibližně dvaceti metrů. Bude z toho roh pro Slavii.

18.

Na centr od praporku si na vzdálenější tyči šikovně naběhl Eduardo Santos. Jeho hlavička ze záklonu mířila mimo bránu.

19.

Dlouhý aut Olmose odvrátila defenzíva pražského mužstva jen na roh. Z této ojedinělé příležitosti tak domácí mohou zahrozit.

20.

Centr nakonec prošel pokutovým územím až k Ponsovi. Jeho těžké zakončení levačkou zamířilo daleko od brány.

21.

Slavia jde do vedení. Po hraničním souboji v polovině hřiště se hosté dostali k rychlé akci, kterou táhl napravo Traoré. Záložník Pražanů následně přihrál do šestnáctky, kde se zjevil YIRA SOR a jeho střela se přes břevno dostala za brankovou čáru.

22.

Slavia je znovu nastěhována na útočné polovině. Další přihrávkou do pokutového území na gólovou akci nenavázala.

23.

Těžký míč musel vyřešit Mandous, kterému posílal přihrávku jeden ze spoluhráčů. Nakonec hrál gólman Slavie trochu nejistě na roh.

24.

Ze standardky domácích opět nic nebylo. Rodící se protiútok pak musel rychle vyřešit Pons.

26.

Na levé straně zrychlil kombinaci Slavie Oscar. Ten se sice neprodral přes Villara, avšak hosté získali aspoň roh.

27.

Přetaženou přihrávku vzduchem si bez problémů pohlídal Fitzsomons. Velmi rychle se však k míči dostávají svěřenci kouče Trpišovského.

28.

Na Juanmu si u postranní čáry vyšlápl Eduardo Santos. Domácí budou rozehrávat volný kop z poměrně velké vzdálenosti.

28.

K hlavičce se po dlouhém centru natlačil Mouelhi. Kapitán St. Joseph's zakončoval v těžké pozici vysoko nad bránu.

29.

Poněkolikáté v tomto utkání to zkusil zpoza vápna Usor. Tentokrát se mladému hráči nepodařilo prostřelit hradbu těl před sebou.

30.

Příliš důrazný byl v souboji s Ousouem domácí Antwi. Pískáno je proto proti gibraltarskému týmu.

31.

Znovu přestupek proti pravidlům v podání St. Joseph's. Tentokrát si Antwi nepohlídal ofsajd.

32.

A je to 0:2. Míč až do pokutového území potáhl Usor, který neměl pozici pro zakončení a oslovil proto YIRU SORA. Ten měl znovu hodně prostoru a z prvního doteku znovu zacílil naprosto přesně. Kulatý předmět doputoval přesně k tyči.

32.

Střídání St. Joseph's: odchází Kevagn Robba, přichází Julian Valarino.

34.

Domácím se situace výrazně komplikuje. Cristian Pecci šel loktem napřed proti tváři Ewertona a vidí červenou kartu.

34.

Za příliš výbušnou reakci vidí žlutou kartu Aleš Mandous.

36.

Hodně nevýrazné zakončení z dobré pozice vyprodukoval Ewerton. Domácí gólman neměl se zlikvidováním soupeřovy příležitosti žádné potíže.

37.

Hosté se znovu pokoušejí vymyslet cosi kloudného a kombinují hluboko na útočné polovině.

38.

Oscarův centr z levé strany nenašel nikdo z Pražanů a Moses Usor se navíc provinil proti pravidlům.

39.

Ishmael Kofi Antwi u boční lajny vlétl do Tiéhiho a inkasuje žlutou kartu.

39.

A karta žluté barvy je připravena také pro protestujícího Juanmu.

41.

Oscar zahrál poněkud nejistě hlavou, když posunul míč jen do zámezí. Hrát proto budou domácí.

42.

Akce St. Joseph's měla jepičí život. Na druhé straně odcentroval Douděra, nicméně na vzdálenější tyči se mu nepodařilo nalézt nikoho v tmavě modrém dresu.

44.

Ewerton zabojoval o zdánlivě ztracený míč a těžit z toho mohl Yira Sor. Střelec dosavadních dvou branek pálil zpoza pokutového území, avšak Fitzsomons střelu dobře viděl.

45.

Slavia kráčí za vítězstvím. V tomto případě to skvěle udělal EWERTON, jenž měl spoustu prostoru na zakončení a ze středu šestnáctky zakončil k tyči Fitzsomonsovy brány. Akce jako přes kopírák s tou při prvním gólu.

45.

Nastavují se tři minuty.

45+2.

Slavia ani v nastaveném čase nepolevuje a získala rohový kop. Ten bude znovu rozehrávat Ewerton.

45+3.

K zakončení hlavou se tlačil Eduardo Santos, nicméně chvíli nato se Holeš provinil faulem.

45+3.

Hodně frustrovaně se teď prezentoval domácí kouč Abraham Paz, který divoce nakopl míč mezi diváky a dostal červenou kartu.

45+3.

Konec prvního poločasu.

Polovina zápasu je minulostí a už nyní mají Pražané třígólový náskok. Od začátku zápasu má Slavia jednoznačně více ze hry a převahu dokázala potvrdit ve 21. minutě. Skóre otevřel Yira Sor a stejný muž přidal gól také o jedenáct minut později. Nepovedený začátek zápasu se podepsal na psychice domácích, z čehož vyplynul faul, za který byl vyloučen domácí Cristian Pecci. Od 34. minuty tak Slavia hraje přesilovku a tu dokázala využít ještě na konci prvního poločasu díky Ewertonovi. Po prvním poločase je tak na 99,9 % rozhodnuto.

46.

Střídání St. Joseph's: odchází Ishmael Kofi Antwi, přichází Christian Aznar.

46.

Střídání St. Joseph's: odchází Juanma, přichází Pablo Rosa.

46.

Střídání St. Joseph's: odchází Aymen Mouelhi, přichází David Bautista.

47.

Hosté se okamžitě dostali na útočnou polovinu. Yira Sor se dral na hranici šestnáctky za volným míčem, ovšem ten mu nakonec utekl za brankovou čáru.

48.

Hosté se nedostali ani přes půlící čáru. Nepovedlo se jim pak ani napadání při rozehrávce Mandouse.

49.

Z hlediště se ozývá také zhruba padesátka fanoušků pražské Slavie. Hosté mezitím pokračují v ofenzivní snaze.

50.

Velmi aktivní Sor měl zaděláno na hattrick, nicméně po průniku do pokutového území mu míč od kopaček uzmul Peters.

51.

Znovu se Sor tlačil k zakončení. Kousek od hranice šestnáctky se ovšem poroučel na trávník.

52.

Domácí mohli zaznamenat čestný úspěch. Valarino si poradil se Santosem, ale možná gólovou střelu mu zablokoval Ousou.

52.

Do další zajímavé situace se tlačili hostující fotbalisté. V rozhodující okamžik však míč jednomu z Pražanů odskočil.

53.

V závěru 53. minuty si to dopředu namířil Traoré. Proti němu však dobře vystoupil Peters.

54.

Střídání Slavie: odchází Ibrahim Traoré, přichází Ondřej Lingr.

54.

Střídání Slavie: odchází Yira Sor, přichází Daniel Fila.

55.

Střídání Slavie: odchází Ewerton, přichází Václav Jurečka.

55.

Střídání Slavie: odchází Oscar, přichází David Jurásek.

55.

Usor centroval od rohového praporku, ale na vzdálenější tyči dobře zasáhl jeden z domácích, jenž si pohlídal Tiéhiho.

56.

Z dalšího rohu míč propadl až k volnému Tiéhimu, před kterým však odehrál domácí bek. Kupodivu z toho není další standardka Slavie.

56.

Raduje se jeden ze střídajících hráč. Usor to udělal dobře, když si míč přichystal na levačku a protáhl domácího brankáře. Ten míč pouze vyrazil a před ONDŘEJEM LINGREM už číhala pouze prázdná brána. Tu Lingr bez problémů trefil.

58.

U poloviny hřiště se faulu dopustil Usor, který důrazně atakoval Valarina.

59.

Jenže rozehrávka se St. Joseph's moc nepovedla. Územní posun sice domácí zaznamenali, nicméně hru navážou pouze vhazováním.

60.

Valarino naprosto zbytečně nakopl Davida Juráska v situaci, kdy byl míč mimo hru. Naštěstí pro domácí je to zatím bez dalšího karetního trestu.

61.

Na hranici pokutového území se sice Usor nedostal k dalšímu ohrožení Fitzsomonse, ale Pražané okamžitě přepnuli k napadání a nepustili soupeře téměř nikam.

63.

Kombinace hostujícího mužstva tentokrát nevyústila v nic kloudného. Mezitím se chystá další střídání St. Joseph's.

63.

Střídání St. Joseph's: odchází Domingo Ferrer, přichází Boro.

65.

Do velmi dobré pozice si naběhl Tiéhi, který si našel prostor na malém vápně. Tam putoval centr z levé strany, nicméně hostující hráč hlavičkoval nad bránu.

66.

Tiéhi si navíc při předchozí akci přivodil nějaké zranění a potřebuje ošetřit.

67.

Moses Usor dnes hodlá skórovat. Znovu to zkoušel levačkou, ale v tomto případě nedokázal prostřelit obránce.

68.

Další sražené zakončení ze střední vzdálenosti zajistilo hostujícímu výběru roh.

68.

Střídání Slavie: odchází Christ Tiehi, přichází Matěj Valenta.

69.

Douděra zprava skvěle nacentroval na Daniela Filu, který hlavou z malého vápna trestuhodně minul.

70.

Žlutou kartu si za své počínání vysloužil Alain Pons, jenž nestíhal v souboji s Usorem a zatáhl jej za dres.

71.

Podruhé v krátkém časovém úseku byl Fila v dobré příležitosti. Razantní ranou o kousek znovu minul.

72.

Fantastický náběh za obranu provedl Douděra. Krajní obránce Slavie se rázem zjevil sám před Fitzsomonsem, ale toho slabým zakončením neprostřelil.

73.

Opět byl v akci Douděra, jenž v pokutovém území usměrnil přihrávku ze strany ke vzdálenější tyči. Tam Lingrovi k míči chyběly centimetry.

74.

Hosté teď přidávají jedno zakončení za druhým. Zatímco Jurečka bránu netrefil, z další akce pálil Lingr ve skluzu do tyče.

75.

Další příležitost pro spoluhráče chtěl vyprodukovat Valenta. Sražená přihrávka však doputovala jen k Fitzsomonsovi.

76.

Z velmi nepřipravené pozice to zkusil Usor. Střela z otočky mířila hodně výrazně mimo tři tyče.

77.

Lingr si hodlal připravit střeleckou příležitost, avšak při své akci fauloval Bautistu.

79.

Poslední akce se Slavii nedaří. Další taková doputovala pouze k domácímu brankáři.

80.

Po faulu Douděry zahrával Bautista volný kop a v ofenzívě budou domácí pokračovat. Valenta totiž centr odvrátil za brankovou čáru.

81.

Domácí rychle rozehráli po ruce jednoho ze hostujících borců. Míč šel ovšem bleskově jen k Mandousovi.

82.

Lingr si to na pravé straně namířil až do pokutového území. Hned po jeho dobytí mu však hosté míč odvrátili na roh.

83.

Ondřej Lingr se tentokrát zjevil v odlišné akci. Hlavou posouval míč do blízkosti brankáře, ale Fitzsomons byl na správném místě.

84.

Technické zakončení vyzkoušel velmi aktivní Lingr. Pravačkou míč zatočil směrem k bráně, ovšem míč putoval kousek nad břevno.

86.

Od rohového praporku rozehrával Aznar. Jeho centr na vzdálenější tyč si to však namířil až za brankovou čáru.

87.

Rychlý výpad Slavie nepřinesl nic zajímavého. David Jurásek nacentroval daleko od všech spoluhráčů.

87.

Dvě tutovky v závěru 87. minuty. Nejdříve se před Fitzsomonsem zjevil osamocený Jurečka, následně zakončoval hlavou Fila. Oba pokusy zlikvidoval pozorný gólman.

88.

Jeden z domácích zůstává na trávníku. Hráči St. Joseph's hrající v deseti už toho mají plné brýle.

90.

Zbytečná strkanice vyústila ve žlutou kartu pro Davida Bautistu.

90.

Střílený centr Juráska nenašel adresáta. Domácí gólman si tak může v klidu nachystat odkop od brány.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

90+1.

Ještě jeden faul. Tomáš Holeš nedovoleným způsobem zastavil Bautistu.

90+2.

Hosté budou zahrávat ještě jeden roh. Zřejmě to bude poslední šance na pátou branku.

90+2.

Konec utkání.

Slavia má za sebou první soutěžní utkání a po zásluze se může radovat. Pohodové vítězství se začalo rodit ve 21. minutě, kdy se prosadil Yira Sor. Stejný útočník pak přidal také druhou branku a navíc byl ve 34. minutě vyloučen domácí Pecci. Přesilovou hru pak Slavia zužitkovala dvakrát. Nejprve v závěru prvního poločasu skóroval Ewerton a jedenáct minut po začátku druhé části se trefil také střídající Ondřej Lingr. Hosté pak měli ještě několik tutovek, nicméně pátou branku už do sítě St. Joseph's nepřidali. Odveta by každopádně měla být formalitou.