83. Kozák
47. Diabate
53. Diabate
62. Gomes

Vítejte u on-line přenosu z utkání základní skupiny v rámci Evropské konferenční ligy mezi Slováckem a Partizanem Bělehrad. Úvodní výkop je naplánován na čtvrtek 8. září v 18:45.

Slovácko

Trenér Svědík posílá do dnešního utkání očekávanou sestavu. Možným překvapením je nasazení Libora Kozáka v ofenzívě po boku Ondřeje Mihálika.

Slovácko je největším outsiderem skupiny D a čeká jej velmi těžký boj o možný postup do vyřazovací části. Kromě dnešního souboje s Partizanem Bělehrad jej totiž čekají duely s Nice a Kolínem. Tedy s pátým celkem francouzské a sedmým německé ligy. Na druhou stranu už v předkolech předvádělo Slovácko fantastické výkony, díky kterým si zajistilo historicky první účast v základní skupině některého z evropských pohárů.

Díky loňskému čtvrtému místu ve Fortuna lize a vítězství v českém poháru bylo Slovácko nasazeno až do třetího předkola Evropské ligy. V tom sice po výsledcích 0:3 a 1:1 nestačilo na Fenerbahce, nicméně boj o Evropskou konferenční ligu vyšel moravskému celku na výbornou. Na domácí půdě si totiž Slovácko s AIK Stockholm poradilo jednoznačně 3:0 a vítězství si následně odvezlo i z odvety ve Švédsku (1:0). Nejenže si tak Svědíkovi svěřenci vybojovali základní skupinu, ale výrazně přispěli také do českého koeficientu.

Partizan

Celek z Bělehradu nastoupí v rozestavení 4-5-1. O ohrožení domácího brankáře by se měl starat především Ricardo Gomes, který se na Slovácko o víkendu navnadil hattrickem v srbské lize.

Partizan Bělěhrad je aktuálně srbským vicemistrem, když v loňském ročníku rozdílem dvou bodů nestačil pouze na svého odvěkého rivala Crvenou Zvezdu. Aktuálně je sice Partizan v Srbsku až sedmým týmem, avšak oproti vedoucímu Novému Pazaru má odehráno o dva zápasy méně a v případě dvou úspěchu by se právě na první místo dotáhl. Nutno říci, že první polovina srpna Partizanu příliš nevyšla, avšak aktuálně drží sedmizápasovou šňůru bez porážky.

V předkolech evropských soutěží se Partizan představil nejdříve proti Larnace, která jej i přes střeleckou převahu srbskému týmu dokázala vyřadit. Nejprve totiž na Kypru vyhrála 2:1 a následně jí stačila remíza 2:2 ze srbské půdy. Stejně jako Slovácko tak Partizan spadl z Evropské ligy do Evropské konferenční ligy, kde jej čekal maltský Hamrun. V tomto případě už to byla zdánlivě jednoznačná záležitost a favorizovaný celek po výsledcích 4:1 a 3:3 postoupil.

Kdybychom měli brát ohled jen na poslední zápasy obou celků, jasným favoritem by mělo být hostující mužstvo. To naposledy vyhrálo vysoko 5:1 a předtím uhrálo cennou remízu s Crvenou Zvezdou. Naopak Slovácko sice o víkendu obrala o body pražskou Slavii, avšak předtím vysoko prohrálo s Plzní a nestačilo ani na Liberec. Na vítězství tak Slovácko čeká od 25. srpna, kdy ve Švédsku porazilo AIK Stockhom.

Fotbalisté jsou na hrací ploše. Domácí nastupují v bílých dresech, hosté tudíž museli navléct černou barvu.

1.

První poločas právě začal.

1.

Po úvodním výkopu zápasu hrají s míčem fotbalisté Slovácka, kteří postupně hledají cestu za obranu soupeře.

2.

Libor Kozák se dostal k šestnáctce a před bránou Popoviće hodlal nalézt některého ze spoluhráčů. Je z toho první roh utkání.

3.

Po ubránění rohového kopu si to hosté rychle namířili dopředu, nicméně obrana Slovácka se rychle vrátila. Následně přilétl další míč před Popoviće, který se musel vložit do akce domácích.

4.

Aktivnější jsou zatím nadále fotbalisté Slovácka, kteří se častěji dostávají do kombinace na útočné poloivně.

5.

Tak to je fantastický vstup do evropských pohárů v podání Slovácka. Přihrávka šla z pravé strany na volného JANA KALABIŠKU, který měl hodně času a natáhl ke střele zpoza šestnáctky. První dotek sice nebyl ideální, avšak následné zakončení levačkou zamířilo přesně k tyči brány.

7.

Cosi kloudného se teď samozřejmě pokouší vymyslet fotbalisté Partizanu. Ti však zatím nenašli cestu k pokutovému území.

8.

Nadále se srbský vicemistr nedokázal prodrat blíže k brankáři Nguyenovi. Slovácko hraje dosud s velkým přehledem.

9.

Nyní už to vypadalo zajímavěji. Průniková přihrávka ovšem nenašla cestu k rozběhnutému Gomesovi.

10.

V úvodu 10. minuty si domácí trochu nerozuměli v defenzivní činnosti, avšak v rozhodujícím okamžiku přišel důležitý skluz.

10.

Na druhé straně odcentroval Mihálik do pokutového území, kde si míč hrudí zpracoval Holzer. Ten následně okamžitě zakončoval, ale nedokázal prostřelit hradbu těl před sebou.

11.

Slovácko hraje v naprosté pohodě, když do kombinace zapojuje i gólmana Nguyena. Jeho odkop našel Kozáka, který byl bohužel v ofsajdu.

13.

Hosté jen těžce hledají cestu přes dobře se pohybující fotbalisty Slovácka. Navíc si teď faulem ve středu hřiště pomohl Igor Vujačić.

14.

Nepovedená kombinace Partizanu, po které měl Diabate hodně daleko k míči. Toho se v pohodě ujal gólman Filip Nguyen.

15.

Slovácko se nyní soustředí především na defenzivní činnost. Hráči se dobře pohybují a vůbec soupeři nenabízí prostor pro výrazný postup vpřed.

16.

Dobře si až k půlící čáře seběhl Libor Kozák, který vyhrál vzdušný souboj, ale následně už na něj nikdo nenavázal. Mihálik měl k míči velmi daleko.

17.

V důležitý moment vystoupil z obranné linie Petr Reinberk, který si všiml, že by mohl dva soupeře vystavit do ofsajdu. Při kolmici Natcha to bylo naprosto zásadní, neboť hosté by mohli bez potíží skórovat.

19.

Po několika klidnějších minutách v podání Slovácka se domácí znovu vydali vpřed. Milan Petržela tak pro Slovácko zajistil roh.

19.

A je to 2:0. Po nakrátko rozehraném rohu přilétl do pokutového území centr, jenž dolétl na hlavu Stanislava Hofmanna. Jeho hlavička trefila jen tyč, avšak JAN KALABIŠKA zareagoval velmi pohotově a zakončil do prázdné brány.

21.

Fotbalisté Partizanu jsou zaskočeni a vůbec se nemohou dostat do potřebného tempa. Míč se dostal až k Nguyenovi, avšak napadáním se prezentoval osamocený Gomes, jenž následně jen roztáhl ruce.

22.

Obrovská komplikace pro fotbalisty Partizanu. Kristijan Belić dojel skluzem po odehrání míče Reinberka a vykoledoval si červenou kartu.

24.

Domácí to zkusili dlouhou přihrávkou na Ondřeje Mihálika. Toho si ale pohlídal pozorný Vujačić.

25.

Naprosto bez problémů si domácí pohlídali nákop soupeřova gólmana a Hofmann míč hlavou šikovně posunul až ke Nguyenovi.

26.

Do akce musel hostující gólman Popović, který se vydal pro Reinberkův centr z pravé strany a schoval míč v rukavicích.

27.

V přesilovce hrající Slovácko se drží u míče a pomalu se přibližuje k pokutovému území. Ve finálních pasážích si však domácí aktuálně příliš nerozumí.

29.

Znovu to po přihrávce ze strany vypadalo nadějně. Tentokrát se k zakončení prodral Ondřej Mihálik, který se přes obránce sehnul k zakončení hlavou. V tísni míč bohužel nenasměroval do prostoru brány.

30.

Defenzíva Partizanu si nadále neví rady s bráněním výpadů Slovácka. Po dalším takovém se však Petrželovi nepovedlo zakončení z otočky.

32.

Z levé strany centroval Kalabiška, nicméně jeho přihrávka neprošla až do pokutového území. Následující souhra Diabateho s Ricardem Gomesem byla nepřesná.

33.

Urošević se nyní hodně rozčiloval, neboť neměl, komu přihrát. Chvíli nato nebyl spokojený ani Ricardo Gomes, jenž si pro změnu nepohlídal ofsajd.

34.

Jedovatý centr z levé strany musel přizvednout jeden z bránících fotbalistů srbského mužstva. Slovácko má k dispozici další rohový kop.

35.

Zajímavě rozehraná standardní situace tentokrát nevyústila v ohrožení hostujícího brankáře. Přesto se Slovácko rychle opětovně ujalo míče.

36.

Diabate nyní propadl při bránění, čehož dokázal využít Reinberk. Prudká přihrávka domácího obránce si nenašla cestu až k nabíhajícímu si Kozákovi.

37.

Zdá se, že si Slovácko připravilo velké množství variant, jak rozehrávat standardní situace. Další netypicky rozehraný roh nakonec přinesl krátkou kombinaci kolem šestnáctky, ale Popović mohl zůstat v klidu.

39.

Slovácko se znovu postupným útokem dostalo až do blízkosti pokutového území. Uvidíme, co domácí vymyslí na levé straně, kde aktuálně kombinují.

40.

Daníčkovi se nakonec nepovedla finální přihrávka vzduchem. O moc lépe si ale v útoku nepočínali ani hosté, neboť Ricardo Gomes fauloval právě zmiňovaného Daníčka.

41.

S naprostým klidem Slovácko i po ztrátách bleskově získává míč a nepřipouští žádné komplikace. Navíc si to domácí znovu namířili vpřed.

42.

Havlíkovi se nepovedl první dotek a následně fauloval Vujačiće. V útoku domácí tentokrát nic nebezpečného nepředvedli.

43.

Milan Petržela po zisku míče prošel kolem dvou soupeřů a až ten třetí jej faulem zastavil. Slovácko tak znovu může pomýšlet na ofenzivní činnost.

44.

Až příliš troufalý byl nyní u postranní čáry Diabate, který se hodlal protáhnout kolem dvou fotbalistů Slovácka. Místo toho míč ztratil a domácí jej poslali až ke Nguyenovi.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+1.

Zdá se, že v první polovině utkání už neuvidíme nic zajímavého. Domácí hrají s poklidem kolem středové čáry a netlačí se dopředu.

45+2.

Konec prvního poločasu.

První půle historicky prvního zápasu Slovácka v základní skupině Evropské ligy je u konce a domácí zatím musí být nad míru spokojení. V 5. minutě se totiž prosadil Jan Kalabiška, který obdržel přihrávku ze strany a zakončil přesně k tyči Popovićovy brány. Ani po této brance se Partizan nevzpamatoval a Jan Kalabiška skóroval ve 20. minutě podruhé. Navíc byl chvíli nato vyloučen hostující Belić, čímž se převaha Slovácka ještě zvýraznila. Další branku jsme sice neviděli, ale do druhé půle mohou jít domácí s naprostým klidem.

Zatímco zápas Slovácka s Partizanem má za sebou první poločas utkání, v Nice se vinou diváckých nepokojů začalo až před pár minutami.

46.

Střídání Partizanu: odchází Marko Živković, přichází Patrick Andrade.

47.

Po faulu Libora Kozáka se hosté dostali ke standardce a záhy nato budou rozehrávat svůj první roh v utkání.

47.

Zničehonic přichází komplikace pro domácí celek. Centr od rohového praporku sice obrana odvrátila, nicméně míč poté padal před FOUSSEINA DIABATEHO. Šestadvacetiletý záložník se opřel do voleje a skákavý míč propadl za záda Filipa Nguyena. Ten moc neviděl a ač si na poslední chvíli na střelu sáhl, zastavit ji nedokázal.

49.

Slovácko okamžitě přispěchalo z odpovědí, nicméně z rohu nedokázalo zahrozit tak jak hostující výběr.

50.

Žlutou kartu podle všeho obdržel Bibras Natcho, který byl potrestán zřejmě už při příchodu na hřiště.

50.

Velmi šikovně to udělal Daniel Holzer, jenž si míč po průniku na pravé straně navedl na levačku a technickým zakončením jen těsně minul bránu Aleksandara Popoviće.

52.

Za obranu Slovácka si zabíhal Gomes. Proti tomu se ovšem postavila dvojice Hofmann - Daníček, která hostujícího forvarda bez potíží zastavila.

53.

To je šokující začátek druhého poločasu. Příliš hodně prostoru dostal na levé straně FOUSSEIN DIABATE, který si poradil s Daníčkem a jeho následnou střelu tečoval Hofmann nešťastně do protipohybu gólmana Nguyena.

54.

Slovácko se pokouší o reakci a okamžitě se vydává na útočnou polovinu. Téměř všichni hráči hostujícího mužstva jsou teď staženi ve vlastní šestnáctce.

55.

Domácí jsou znovu u míče a snaží se nalézt cestu k ohrožení brankáře Popoviće. Ještě před deseti minutami hrál Slovácko dvougólový náskok, ale nyní musí domácí znovu pracovat naplno.

56.

Prostrkávačka za obranu Partizanu sice doputovala k Holzerovi, ale ten se nacházel v ofsajdu.

57.

Zajímavý centr vyprodukoval Havlík, jenž hledal Libora Kozáka. Toho si však pohlídala defenzíva Partizanu Bělehrad.

59.

Aktivita Slovácka neutichá a znovu táhli domácí akci po levé straně. Holzer získal jen vhazování.

60.

Saničanin inkasoval ve vzdušném souboji s Kozákem nepříjemný úder, po kterém zůstal stoper Partizanu na trávníku. Naštěstí to nevypadá na nic vážného.

62.

Neuvěřitelný obrat v podání Partizanu. Centr na Diabateho sice odvrátil Reinberk, ale nejblíže k míči měl poté RICARDO GOMES. Hostující útočník neváhal se zakončením a z voleje míč napálil ze středu šestnáctky mimo dosah domácího brankáře.

64.

Libor Kozák byl příliš důrazný v souboji s Vujačićem a inkasuje žlutou kartu.

65.

Nyní už se znovu pokračuje a do útoku spěchají fotbalisté Slovácka, kteří jsou po třech inkasovaných brankách jako opaření.

66.

Kadlec natáhl k razantní střele zpoza pokutového území. Jenže to by se nesměl dostat příliš blízko k obráncům Partizanu, kteří jeho střelu v pohodě zablokovali.

66.

Stanislav Hofmann zatáhl za záchrannou brzdu a po faulu na Diabateho vidí žlutou kartu.

67.

Střídání Slovácka: odchází Daniel Holzer, přichází Vlasij Sinjavskij.

67.

Střídání Slovácka: odchází Ondřej Mihálik, přichází Filip Vecheta.

69.

Prudký centr z pravé strany poslal před Popoviće Marek Havlík. Jenže srbský gólman byl včas u míče.

70.

Diabate si dvěma góly výrazně zvedl sebevědomí a proti Petrželovi teď vymýšlel zajímavou kličku. Zkušený český záložník míč posunul aspoň do zámezí.

71.

Čtvrtá žlutá karta utkání. Tentokrát ji po faulu na Petrželu dostává Siniša Saničanin.

71.

Konečně to po delší době znovu vypadalo zajímavěji. Centr Kadlece našel Havlíkovu hlavu, ale zakončení nakonec mířilo jen nad bránu.

72.

Bibras Natcho má zdravotní problémy a přestal hrát ve středu hřiště. Zdá se, že bude nutno střídání.

73.

Střídání Partizanu: odchází Bibras Natcho, přichází Aleksandar Filipović.

75.

S velkým přehledem nyní hraje Diabate, který si pohrál se dvěma hráči a nakonec si vynutil faul Reinberka. Partizan bude zahrávat volný kop od postranní čáry.

76.

Střídání Slovácka: odchází Vlastimil Daníček, přichází Michal Kohút.

77.

Střídání Slovácka: odchází Petr Reinberk, přichází Merchas Doski.

77.

Dalším na seznamu hráčů potrestaných žlutou kartou je po faulu na Petrželu hostující Slobodan Urošević.

78.

Centr až do pokutového území vyslal Havlík, nicméně Vlasij Sinjavskij si nepohlídal ofsajd.

79.

Ani další přihrávka vzduchem v podání Marka Havlíka nenašla adresáta. Tentokrát letěl míč vysoko nad hlavou Libora Kozáka.

80.

Kombinační hra se nyní domácím vůbec nedaří. Především finální přihrávky postrádají velkou míru přesnosti.

81.

Až nyní se Havlíkovi podařila skvělá přihrávka, která v pokutovém území proskákala přes několik hráčů. Bohužel míč doputoval až za brankovou čáru.

83.

Dobrý důraz předvedl Kalabiška, který získal přes Filipoviće aspoň roh. Uvidíme, jestli se domácí dostanou ke gólové příležitosti.

83.

Nejenže se domácí ke gólové příležitosti dostali, dokázali jí také zužitkovat. Po narychlo rozehraném rohu přilétl do šestnáctky centr, který sice Havlík nedokázal pořádně zakončit, ale míč se zjevil před Kadlecem. Jeho střela by možná nebyla gólová, ale teč LIBORA KOZÁKA už k překonání hostujícího brankáře vedla.

85.

Opět byl míč až u Popoviće, ale v tomto případě si hostující gólman poradil na výbornou.

86.

Naopak mohli jít do vedení znovu fotbalisté Partizanu. Po akci Diabateho šel míč na Ricarda Gomese, jenž zakončil z prvního doteku do břevna.

87.

Střídání Slovácka: odchází Milan Petržela, přichází Ondřej Šašinka.

87.

Dlouhý aut doputoval až k tyči Popovićovy brány a defenzíva Partizanu zahrála ve zmatku jen na roh.

88.

Nakonec Slovácko zahrávalo tři rohy v krátkém časovém úseku. Při tom druhém sice zakončoval Hofmann, ale obrana Partizanu míč dokázala přizvednout.

89.

Před hostujícího gólmana teď létá jeden centr za druhým a zároveň se načítají další a další rohové kopy ve prospěch českého celku.

90.

Ze standardek domácí tentokrát nic nevytěžili a rázem šel do protiútoku Diabate. Faulem za žlutou kartu jej zastavil až Merchas Doski.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90+1.

Zatímco se chystá rozehrávka Partizanu, jeden z hostů potřebuje pomoct od křečí. To nelibě nesou domácí fanoušci, kteří spustili mohutný pískot.

90+2.

Slovácko se v závěru tlačí dopředu a hosté už míč pouze odevzdávají. Čas se ovšem rychle krátí.

90+3.

Marek Havlík si nachystal centr, nicméně prudkým míčem trefil hlavu Hamidoua Traorého.

90+5.

Po ošetření Traorého se k centru dostal Sinjavskij a v poměrně složité pozici zakončoval Michal Kohút. Hlavička zamířila nad břevno Popovićovy brány.

90+6.

Fantasticky to udělal Daiabate, jenž se ujal míče na vlastní polovině a dovedl akci daleko od svého brankáře.

90+6.

Konec utkání.

Dnešní velmi zajímavé první utkání základní skupiny D v rámci Evropské konferenční ligy je minulostí. Ačkoliv by Slovácko remízu před utkáním možná bralo, vzhledem k průběhu zápasu nemůže být spokojeno. Již v 19. minutě to totiž díky dvěma brankám Jana Kalabišky bylo 2:0 a chvíli poté byl navíc vyloučen hostující Belič. Po první půli se tak zdálo vše jasné, nicméně opak byl pravdou.

Vstup do druhé části totiž Slovácku vůbec nevyšel a ve 47. minutě přišlo snížení s kopačky Fousseina Diabateho. Stejný hráč se navíc prosadil v 53. minutě a obrat v oslabení dokonal o dalších devět minut později Ricardo Gomes. Slovácko tak rázem ztrácelo a muselo se porvat aspoň o bod za remízu. Ten nakonec zajistil Libor Kozák, který v 83. minutě tečoval Kadlecovo zakončení. Následný tlak domácích už nepřinesl žádnou branku a srbský celek si nakonec odveze bodový zisk.