Evropská konferenční liga • 2. předkolo • 19:00

Slavia - St. Joseph's

Slavia
7:0
4:0
Konec utkání
St. Joseph's
18. Olayinka
20. Jurečka
29. Olayinka
34. Fila
49. Tiéhi
90+3. Ewerton
90+4. Traoré

Vítejte u on-line přenosu z utkání 2. předkola Evropské konferenční ligy mezi Slavií Praha a St. Joseph's. Zápas se odehraje ve čtvrtek 28. července od 19 hodin.

Slavia

V této sestavě nastoupí do dnešního odvetného utkání proti St. Joseph's domácí fotbalisté. Poprvé bude v základní sestavě Václav Jurečka či Matěj Valenta. V zajímavé pozici dnes nastoupí Ivan Schranz, jenž by měl plnit roli pravého krajního beka.

Pražané jdou do dnešního zápasu s luxusním náskokem z prvního utkání, ve kterém naprosto dominovali a již v prvním poločase soupeři nasázeli tři branky. K tomu se trefil v druhé části ještě Ondřej Lingr, jenž pečetil výhru sešívaných. Na druhou stranu, vítězství mohlo být i výrazně vyšší, neboť na střely vyhrála Slavia 33 ku 3.

Na druhou stranu, nedávné přípravné utkání proti Líšni se domácím vůbec nepovedlo. Už ve 23. minutě totiž prohrávali o dvě branky a přestože dokázali vyrovnat, v samotném závěru opět dvakrát inkasovali. Výsledkem tedy byla nelichotivá porážka 2:4, přitom v sestavě bylo hned sedm stejných jmen jako v případě dnešního zápasu.

Ještě před dnešním zápasem si Slavia pojistila služby Matěje Juráska. Dnes bude tento mladík vyčkávat na svou šanci na lavičce.

St.Josephs

Hostující fotbalisté vyměnili oproti základní jedenáctce z prvního zápasu celkem čtyři jména. Nutno navíc říci, že v případě Cristiana Pecciho se vinou červené karty jednalo o vynucenou změnu.

Fotbalisté St. Joseph's si dali od prvního zápasu volno a neabsolvovali žádný přípravný zápas. V jejich prospěch by dnes mohla hrát pozitivní bilance z venkovních zápasů, ve kterých prohráli jen jedno z posledních pěti utkání. Nicméně jednalo se o kvalitativně výrazně horší celky než je Slavia a vítězství v Larne v rámci 1. předkola Evropské konferenční ligy bylo vyloženě šokující.

Celek z Gibraltaru se v Praze nezaměřil pouze na přípravu k utkání. Stihl se totiž věnovat také památkám hlavního města.

Dnešní utkání bude řídit Tomasz Musiał z Polska, který je znám především jako čtvrtý rozhodčí k ruce Szymonu Marciniakovi. Právě tito muži byli v roce 2019 přítomni při vítězství Interu na Slavii, tudíž nějaké ty zkušenosti s fotbalem pražského celku už panu Musiał má.

1.

První poločas právě začal.

1.

Velmi brzy po úvodním výkopu hostujícího mužstva se Slavia dostala k míči. Provod však lobem nedokázal nalézt spoluhráče, jenž by se nacházel v dobré pozici.

2.

Po dobrém napadání spoluhráče se dopředu vydal Olayinka. Jenže jeho přihrávka nebyla přesná a Valenta následně fauloval.

3.

Velmi brzká žlutá karta pro Davida Bautistu. Hostující obránce šel zbytečně do skluzu proti Provodovi.

4.

Ani další dva pokusy o přechod hlouběji na útočnou polovinu se Slavii nepodařily. Hra se vrací k defenzivní linii Pražanů.

5.

Zajímavý náběh od Schranze, kterého dlouhou přihrávkou našel Provod. Bohužel si však slovenský fotbalista nepohlídal ofsajd.

6.

Kombinace na praví straně nevedla k ohrožení brankáře Fitzsimonse. Ten tedy zůstává bez práce.

7.

Hosté sice získali volný kop na polovině hřiště, ale následná rozehrávka byla naprosto tragická. Míč zamířil až za brankovou čáru.

8.

Konečně to vypadalo zajímavěji. Na přihrávku z pravé strany naskakoval Olayinka, avšak tomu k míči pár centimetrů chybělo.

9.

Jurásek dobře zapracoval směrem dozadu, načež odcentroval k Filovi. Jeho zpracování míče hrudí bylo z ofsajdové pozice.

10.

Na Provodovu nabídku do pokutového území si naskakoval Fila. K míči se ovšem neprodral.

11.

Další centr už sice našel Jurečku, ale znovu byl poté máván a pískán ofsajd. S tímto mají domácí zatím velké problémy.

12.

Snad první šance hostů na rychlý přechod do útoku zůstává nevyužita. Hráči St. Joseph's si totiž na útočné polovině nedokázali přihrát.

13.

Provod si seběhl na středu k pokutovému území a z prvního doteku pálil po přihrávce z pravé strany. Rána byla sražena na roh.

13.

Po nakrátko rozehraném rohu přilétl do pokutového území centr, jenž spadl přesně k Tiéhimu. Jeho pohotové zakončení proskákalo vedle brány.

14.

Ke střele z poměrně velké vzdálenosti se sice odhodlal Ferrer, ale domácí gólman Aleš Mandous neměl se zastavením střeleckého pokusu žádné problémy.

15.

Lingr si na polovině hřiště pomohl faulem vůči Bautistovi. Hosté tak mohou rozvinout útočnou kombinaci.

16.

S Juráskem si nyní při bránění poradil Olmos, který navíc vybojoval vhazování ve prospěch St. Joseph's. Na první opravdu gólovou šanci domácích tak nadále čekáme.

17.

Zprava si do pokutového území sbíhal Václav Jurečka. Jenže narážečka od spoluhráče doputovala za brankovou čáru.

18.

Je tady úvodní branka zápasu. Po krátké kombinaci se dostal míč na pravou stranu, kde byl připravený Václav Jurečka. Jeho centr zamířil přesně na malé vápno a tam se do vzduchu zavěsil PETER OLAYINKA. Nigérijský fotbalista tak parádně oslavil narození své dcery Gemmy.

20.

A je to 2:0. Znovu to bylo po akci z pravé strany, odkud tentokrát přihrával Ivan Schranz. Krajní bek Slavie předložil míč VÁCLAVU JUREČKOVI, jenž se z prostoru kousek před malým vápnem nemýlil.

22.

Hosté se sice dostali na útočnou polovinu, avšak na Antwiho aktivitu nikdo nenavázal.

23.

Krátké obléhání pokutového území v podání Slavie mohlo paradoxně přinést šanci hostů. Po Tiéhiho chybě se totiž Antwi mohl řítit sám na brankáře Mandouse, avšak po zaváhání jej již zmiňovaný Tiéhi dokázal zastavit.

24.

Slavia vybojovala svůj druhý roh v utkání. Opět byl rozehrán nakrátko, ale v tomto případě už se nikdo nedostal k zakončení.

25.

Domácí ještě zůstali u pokutového území a znovu se obnovila spolupráce Schranz - Jurečka. Střelec druhé branky se odhodlal k poněkud akrobatickému zakončení, které však zamířilo vedle.

26.

Razantní zakončení zpoza pokutového území vyprodukoval Lukáš Provod. Nicméně míč vylétl z jeho kopačky až nad břevno.

28.

Znovu to zkusil aktivní Lukáš Provod. Ani tentokrát netrefil bránu, neboť mu zakončení bylo zablokováno.

29.

Slávisté navazují na první poločas, který odehráli na Gibraltaru. Třetí gól do Fitzsimonsovy sítě poslal PETER OLAYINKA, který se k zakončení hlavou hodně sehnul, ale dokázal jej po centru Juráska namířit přesně do sítě. Hostující gólman se jevil poněkud zaskočeně a nedokázal zasáhnout.

31.

Z velké vzdálenosti to zkusil Lingr. Střela mu ovšem vůbec nevyšla a následně se musel vracet zpět. Směrem dozadu zapracoval domácí záložník na výbornou.

32.

Antwi se nacházel v ofsajdu a domácí tak mohou znovu útočit. Rozehrávat budou však z vlastní poloviny.

33.

Aktivní Ondřej Lingr vyšíval v pokutovém území, když dokázal projít přes dva hráče. Ten třetí už mu ovšem vystavil stopku.

34.

Pražané navyšují vedení. Přízemní přihrávka z pravé strany prošla do středu pokutového území, kde jej hostující Bautista nedokázal dostat do bezpečí. Namísto toho se rychle zorientoval DANIEL FILA a ten zakončil podél brankáře Fitzsimonse.

36.

Velmi tristní rozehrávku volného kopu obstaral Juanma, který chtěl centrovat do pokutového území, ale místo toho poslal míč až za Mandousovu bránu.

37.

Pozdě v souboji byl Antwi, jenž dohrál Tiéhiho. Defenzivní hráč Slavie navíc poněkud špatně dopadl na trávník a je mírně otřesen.

38.

Nyní už se po krátkém ošetření Tiéhiho pokračuje. Nicméně Jurečkova akce postrádala přesnost.

39.

Pražané jsou rychle zpět na útočné polovině a opět obléhají šestnáctku soupeře.

41.

Centr od rohového praporku doputoval na přední tyč, kde jej Kačaraba prodloužil k Jurečkovi. Ten už v záklonu nedokázal zakončit mezi tři tyče.

41.

Ani další roh domácího mužstva nepřinesl ohrožení brankáře Fitzsimonse. Ten si tak chystá poklidný odkop od brány.

42.

Aktivita Slavie neuvadá ani s blížícím se koncem prvního poločasu. Domácí budou rozehrávat další roh.

43.

Lingrův centr nebyl nebezpečný. Ze standardek to zatím Slavii nejde tak jak by si kouč Trpišovský možná představoval.

45.

Nepřesný centr na malé vápno si pohlídala defenzíva St. Joseph's. Chvíli nato byl u polovině hřiště faulován Antwi.

45.

Nastavuje se jedna minuta.

45+1.

Velká chyba Fitzsimonse, který jen vyrazil centr Schranze a míč se zjevil před osamoceným Jurečkou. Jenže ten nezvládl zpracování skákavého míče.

45+1.

Konec prvního poločasu.

Úvodní půle je minulostí a podle předpokladů pokračuje demolice St. Joseph's. Chvíli to sice trvalo, ale nakonec se v 18. minutě prosadil Peter Olayinka a po jeho trefě se domácí rozjeli naplno. Už dvě minuty poté se trefila také letní posila ze Slovácka, Václav Jurečka. Ani dvougólový náskok pak Slavii neuklidnil a svou druhou branku zaznamenal Peter Olayinka. Mezi střelce se  pět minut poté po váhání hostující defenzívy zapsal také Daniel Fila, jenž stanovil finální skóre prvního poločasu.

STATISTIKY UTKÁNÍ

 

Držení míče: 53 % - 47 %

Střely celkem: 14 - 1

Střely na bránu: 5 - 1

Střely mimo bránu: 4 - 0

Zblokované střely: 5 - 1

Rohové kopy: 5 - 0

Ofsajdy: 2 - 1

Fauly: 11 - 2

Žluté karty: 0 - 1

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Střídání St. Joseph's: odchází Lucas Olmos, přichází Jaime Serra.

46.

Střídání St. Joseph's: odchází Connor Troy Peters, přichází Aymen Mouelhi.

46.

Střídání St. Joseph's: odchází Ross Fitzsimons, přichází Jamie Robba.

47.

Slavie se brzy nastěhovala na útočnou polovinu. První akce sice nebyla povedená, ale znovu už jsou domácí před pokutovým územím soupeře.

48.

Fantastickou střelu zpoza pokutového území se odhodlal Lukáš Provod a gólman Robba musel poděkovat břevnu své brány.

49.

Provodovi to sice střelou nevyšlo, ale po následném trestňáku už se domácí znovu radují. K zakončení z místa předchozího přestupku se totiž odhodlal CHRIST TIÉHI, který míč parádně zakroutil mimo dosah marně se natahujícího Robby.

50.

A už je tady znovu ohraná písnička. Fotbalisté Slavi kombinují na útočné polovině, hosté jsou v deseti zataženi ve vlastním vápně.

51.

Olayinka přihrál do těsné blízkosti Robby, načež míč k brankové čáře posunul Ondřej Lingr. Přesně na lajně však fantasticky zasáhl jeden z obránců.

52.

Domácí ještě hodlali zahrozit po rohovém kopu, nicméně Tiéhi tentokrát nezakončil přesně.

53.

Okamžitě po zisku míče přišel jeden z mnoha nákopů na Antwiho. Ten si ale pomohl nedovoleným způsobem.

54.

Střídání Slavie: odchází Ondřej Lingr, přichází Ewerton.

54.

Střídání Slavie: odchází Daniel Fila, přichází Matěj Jurásek.

55.

Na pravou stranu pokutového území se prodral Matěj Jurásek, kterému však Robba padl pod nohy a ujal se kulatého předmětu.

57.

Ofsajdovou hranici si nepohlídal Ivan Schranz, který se rychle vracel na původní postavení, avšak o několik decimetrů to nestihl.

58.

Střídání St. Joseph's: odchází Julian Valarino, přichází Boro.

58.

Střídání St. Joseph's: odchází David Bautista, přichází Pablo Rosa.

59.

Výborný náběh za obranu soupeře předvedl Boro, kterého si obránci Slavie vůbec nepohlídali. Naštěstí byl střídající hráč St. Joseph's příliš ze strany a rozvlnil jen boční síť.

61.

Na pravé straně si domácí neporadili. Valenta se snažil míč zastavit ještě na hrací ploše, nicméně úspěšný nebyl. 

62.

Další nepřesnost v kombinaci domácích. V ofsajdu byl tentokrát nachytán Jurečka.

64.

Rychlý výpad na levé straně byl dobře doplněn spoluhráči. Přihrávka si ovšem nenašla cestu až k pokutovému území, kde byli přítomni hned tři hráči v sešívaném dresu.

65.

Volný kop se hostujícímu celku opět vůbec nepovedl. Z místa předchozího přestupku mířil kulatý předmět rovnou do zámezí.

66.

Střídání Slavie: odchází Ivan Schranz, přichází David Douděra.

66.

Střídání Slavie: odchází Peter Olayinka, přichází Moses Usor.

68.

Zajímavou nabídku do pokutového území poslal Ewerton. Míč sice přelétl dva hráče, ale celou akci ještě zavíral Usor. Jeho zakončení zamířilo až nad břevno.

68.

První těžký zákrok pro Aleše Mandouse v součtu obou zápasů. Po nepřesnosti v obraně Slavie se míč zjevil u Ferrera a domácí gólman musel bleskově reagovat.

69.

Fantasticky to nyní udělal Ewerton, jenž si míč po rohu navedl přes tři hráče do blízkosti hostujícího gólmana. Následovalo však opět zakončení mířící nad bránu.

70.

Hodně tvrdý střet Usora s Antwim. Druhý zmíněný šel do souboje divoce nohama napřed a na oplátku inkasoval nepříjemný zásah kopačkou.

72.

Navíc přichází žlutá karta pro Ishmaela Antwiho.

73.

Vysoký oblouček mířil na malé vápno, nicméně brankář Robba byl na správném místě.

74.

Velmi ambiciózně to nyní udělal Usor, který si míč nachystal na levačku a hodlal prověřit Jamieho Robbu. Slabou střelou však kvality hostujícího gólmana téměř neotestoval.

75.

Matěj Jurásek to nejprve zkusil šikovnou kličkou a následně vybojoval pro Slavii aspoň roh.

76.

Ze standardky domácí vůbec nezahrozili a naopak si museli dávat pozor na Antwiho. Proti dlouhé přihrávce stačil vystoupit Mandous.

77.

Přízemní přihrávka zleva od Ewertona se stala kořistí pozorného Robby. Po inkasování branky z volného kopu se teď hostující gólman jeví výborně.

78.

Střídání Slavie: odchází Lukáš Provod, přichází Ibrahim Traoré.

79.

Zajímavě zahraný roh Ewertona doputoval k Valentovi, který míč dokázal usměrnit. Mezi tři tyče ovšem nemířil.

80.

V závěru 80. minuty to zkusil dalekým zakončením Ewerton. Brazilský záložník vypálil několik decimetrů nad břevno.

81.

Hostující kapitán Ferrer má křeče. Hráči si tak při jeho ošetření mohou trochu oddechnout.

83.

Nyní už se znovu pokračuje a to další ofenzivní snahou fotbalistů v sešívaném.

84.

Do gólovky se dostal Traoré, který si našel prostor na hranici malého vápna. Zprava ale Robbu nepropálil.

85.

Antwi se provinil faulem vůči Douděrovi. Ani s blížícím se koncem utkání domácí neuvadají.

87.

Hodně tvrdě zajel do Valenty hostující Villar. Bude z toho zajímavý volný kop ve prospěch Slavie.

88.

A Federico Villar inkasuje za svůj zákrok žlutou kartu.

89.

Z pravé strany odcentroval Douděra. Defenzíva St. Joseph's si ovšem tentokrát poradila.

90.

Další z rohů domácího mužstva rozehrával Ewerton, který výborným centrem našel Jurečku. Útočník Slavie zakončoval z prvního doteku, avšak jeho rána byla přizvednuta nad břevno.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90+2.

Parádní dělovku zpoza pokutového území vyprodukoval Jurásek a Robba měl plné ruce práce.

90+3.

Domácí nakonec přidávají šestou branku. Za obranu soupeře si z levé strany zaběhl EWERTON, jenž už měl před sebou pouze Robu a toho dokázal šikovně po zemi obstřelit. 

90+4.

Šestým gólem to pro dnešek nekončí. Po průniku z levé strany našel Matěj Jurásek přihrávkou do pokutového území IBRAHIMA TRAORÉHO. Zkušený záložník se dobře srovnal a poslal míč mimo dosah přesunujícího se gólmana.

90+4.

Konec utkání.

Dnešní odvetné utkání Slavie s gibraltarským St. Joseph's je minulostí a domácí se radují z postupu. K tomu nakročili už v prvním zápase, ve kterém slavili vítězství 4:0 a toto skóre dnes napodobili již v úvodním poločase. Do druhé části šli hosté s novým gólmanem, nicméně ten kapituloval už po čtyřech minutách z kopačky Tiéhiho. Následně se domácí dlouho nemohli prosadit, avšak v nastaveném čase uspěl ještě Ewerton a hned po něm také Traoré. Sešívaní se tak mohou těšit na Panathinaikos Atény. 

Ode mě je to pro dnešek vše. U dalších on-line přenosu na shledanou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Skupina Rage Against the Machine v Praze nevystoupí, zpěvák si poranil nohu

Americká rocková kapela Rage Against the Machine zrušila evropské turné včetně koncertu, který měla odehrát 19. září v pražské O2 areně. Informaci potvrdila česká pobočka pořádající agentury Live Nation. Důvodem je indispozice dvaapadesátiletého zpěváka Zacka de la Rochy. Poranil si nohu a poslední koncerty musel absolvovat vsedě. "Lékaři mu doporučili, aby v srpnu a září nepokračoval v turné po Velké Británii a Evropě. S velkým zklamáním šňůru musíme zrušit," uvedli hudebníci.

Po vystoupení 14. srpna v newyorské Madison Square Garden frontman zamíří domů, aby se rehabilitoval. "Moc se omlouváme všem, kteří na nás roky čekali," dodává sestava. Ta vznikla roku 1991, dále ji tvoří kytarista Tom Morello, baskytarista Tim Commerford a bubeník Brad Wilk. Rage Against the Machine v uplynulé dekádě osm let nekoncertovali. Znovu se dali dohromady u příležitosti současného turné. To mělo začít roku 2020, kvůli pandemii však bylo dvakrát odložené.

Vstupenky na pražský koncert zaplacené online budou v plné výši automaticky refundovány na účet, ze kterého proběhla platba. Peníze za lístky zakoupené v kamenných prodejnách pořadatelé začnou v místě zakoupení vracet 18. srpna.

před 3 hodinami

Trump využil u prokuratury práva nevypovídat. Bez odpovědi zůstalo 400 otázek

Bývalý americký prezident Donald Trump využil svého práva nevypovídat více než 400krát, když ve středu předstoupil před generální prokurátorku státu New York Letitii Jamesovou v rámci vyšetřování praktik jeho rodinné firmy. S odvoláním na zdroje obeznámené s průběhem dotazování to uvádí některá americká média. List The New York Times (NYT), že Trumpovy dvě nejstarší děti se při svých setkáních s vyšetřovateli na pátý dodatek americké ústavy neodvolávaly.

Jediná otázka, na kterou prezident z let 2017 až 2021 prokuratuře pod přísahou odpověděl, byla ta ohledně jeho jména, řekl Trump televizei NBC News jeho právník Ron Fischetti. Podle informací NYT následně předvolaný oznámil, že dál nebude spolupracovat a Jamesovou, která seděla ve stejné místnosti, označil za "odpadlickou prokurátorku". Následovalo prý více než 400 otázek, na něž Trump reagoval slovy "stejná odpověď" na znamení toho, že využívá práva nevypovídat.

NBC News informovaný zdroj sdělil, že Trump toto právo uplatnil více než 440krát. Prokuratura po několikahodinovém setkání potvrdila, že exprezident skutečně odmítal odpovídat, nicméně nespecifikovala, kolikrát se tak stalo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy