Nevídaný kolaps Slovácka. V přesile přišlo o vedení 2:0, dostalo tři góly a bralo bod

8. 9. 2022 20:50
Fotbalisté Slovácka vstoupili do Evropské konferenční ligy domácí remízou 3:3 s Partizanem Bělehrad. V 19. minutě přitom vedli už 2:0 brankami Jana Kalabišky, hosty navíc vzápětí oslabil vyloučený Kristijan Belič, ale ani tuto výhodu nováček na evropské pohárové scéně nevyužil.
Fotbalisté Slovácka slaví třetí gól v síti Partizanu, který jim zajistil alespoň bod za remízu | Foto: Reuters

I v deseti dokázal srbský celek v úvodu druhé půle srovnat brankami Fousseina Diabatého, třetí branku přidal kapverdský reprezentant Ricardo Gomes. Remízu zachránil v 83. minutě Libor Kozák.

Domácí vstoupili do utkání s maximálním nasazením a brzy se dostali do vedení. Holzer našel přihrávkou před šestnáctkou Kalabišku, jehož lehce tečovaná technická střela zaplula bělehradskému gólmanovi k tyči.

Lepší úvod si Slovácko nemohlo přát. Získalo klid pro svoji kombinační hru, založenou na pevné defenzivě, a hosty během první půle k ničemu vážnému nepustilo. V 19. minutě po rozehraném rohu hlavičkoval Hofmann do tyče a odražený míč poslal do sítě znovu Kalabiška.

Třetí ranou do srbského sebevědomí bylo Beličovo vyloučení ve 22. minutě po hrubém faulu na Reinberka. Na Popoviče se valil jeden útok za druhým, gólová pojistka však z náporu nevzešla.

Domácí toho mohli litovat, protože vstup do druhé půle jim hrubě nevyšel. Nejprve snížil střelou z 20 metrů přes hradbu hráčů Diabaté a o šest minut později týž hráč za pomoci teče stopera Hofmanna vyrovnal.

I když se Slovácko zase nadechlo k náporu, nepohlídalo si zadní vrátka. Toho využil nejlepší útočník Partizanu Gomes a střelou z deseti metrů poslal oslabené hosty do vedení.

Scénář závěrečných minut měl stejnou náplň: Slovácko bušilo do srbské defenzivy, hosté se vzmohli jen na ojedinělé brejky.

V 83. minutě se prosadil v pokutovém území Kozák a po vyrovnání tlak domácího týmu gradoval. Břevno ale v hektickém finiši nastřelil na druhé straně Gomes, domácí hráči další šance nevyužili a duel skončil remízou.

Slovácko se probojovalo do skupinové fáze některého z hlavních evropských pohárů poprvé v historii. Postup si zajistilo ve 4. předkole výhrami 3:0 doma a 1:0 venku nad AIK Stockholm.

Druhý dnešní zápas skupiny D mezi OGC Nice a 1. FC Kolín nad Rýnem začal kvůli výtržnostem fanoušků s téměř hodinovým zpožděním, nakonec skončil remízou 1:1.

Utkání 1. kola skupiny D fotbalové Evropské konferenční ligy:

1. FC Slovácko - Partizan Bělehrad 3:3 (2:0)

Branky: 5. a 19. Kalabiška, 83. Kozák - 47. a 53. Diabaté, 61. Gomes. Rozhodčí: Harvey - Clarke, McDonnell (všichni Ir.). ŽK: Kozák, Hofmann, Duskí - Saničanin, Uroševič. ČK: 22. Belič (Partizan). Diváci: 7032.

Slovácko: Nguyen - Reinberk (76. Duskí), Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Petržela (87. Šašinka), Daníček (76. Kohút), Havlík, Holzer (67. Sinjavskij) - Kozák, Mihálik (67. Vecheta). Trenér: Svědík.

Partizan: Popovič - Markovič, Saničanin, Vujačič, Uroševič - Traoré - Živkovič (46. Andradé), Natcho (73. Filipovič), Belič, Diabaté - Gomes. Trenér: Petrič.

Nice - Kolín nad Rýnem 1:1 (0:1)

Branky: 62. Delort z pen. - 19. Tigges.